www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Anketa: Plagiátorství ve fotosouštěži Sony WPA 2017?

Anketa: Plagiátorství ve fotosouštěži Sony WPA 2017?
, , aktualita
Občas se stane, že si dva snímky jsou velmi nápadně podobné a vystává otázka, zda jde o kopii nebo nechtěnou náhodu. Něco podobného se letos stalo na fotosoutěži Sony WPA 2017. Kopíroval Alex Andriesi nebo ne?reklama
Myslíte si, že Alex Andriesi záměrně okopíroval snímek Anky Zhuravlevy?
V anketě lze hlasovat do 3.4.2018. Počet hlasujících: 27
Jde o jasnou kopii, měla by být stažena 63 % 63% Není možné rozhodnout 11 % 11% Jde o nešťastnou náhodu 26 % 26%
V dnešní době je těžké být originální a mnohdy se stane, že více lidí má na nezávisle na sobě stejnou myšlenku. Někdy se naopak myšlenky kopírují záměrně. Jeden z těchto problémů se nyní objevil na Sony World Photography Awards 2017, kde se fotograf Alex Andriesi stal jedním z vybraných fotografů v kategorii Enhanced s fotografií dívenky objímající balón ve vzduchu.


Podobné snímky na Sony WPA 2017


Značně podobnou fotografii ale před šesti lety vyfotila také Anka Zhuravleva. Proti tomu, aby se podobná fotografie dostala tak vysoko ve fotosoutěži, se ohradila. World Photo Organisation, která tuto soutěž spravuje, začala incident řešit a snímek Alexe Andriesiho zatím zůstává. Podle zástupců totiž dodal dokumenty o tom, že jeho inspirace a nápady pocházely z jiných zdrojů než byla fotografie Anky Zhuravlevy, a že nejde o kopii jejího snímku. A jak to vidíte vy? Jde o kopii, která by měla být stažena ze soutěže?

Fotografie si ve větším můžete zobrazit na stránkách WPO a v galerii fotografií Anky.

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50 Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50
Společnost Ricoh inovovala nabídku svých kompaktů o nový outdoorový model WG-50. Nabídne 16MPx senzor a objektiv s 5× optickým zoomem. Fotoaparát vydrží ponor do hloubky až 16 metrů pod hladinu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S
Společnost Laowa přichází s novým adaptérem Magic Format Converter, který dovoluje použít full frame objektivy od Canonu a Nikonu na CSC fotoaparátu Fujifilm GFX 50S. Při tom všem téměř zachovává úhel záběru původního objektivu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: květen 2017 Doporučené fotoaparáty: květen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera,  návod, Milan Šurkala,  41 komentářů
Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9 Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9
Koncem roku 2014 se objevil problém s korodujícími snímači ve fotoaparátech Leica M9. Později se rozběhl program bezplatných výměn. Ty ale v brzké době částečně skončí, neboť Leica aktualizovala podmínky této servisní akce.
23.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu 365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu
Pokud rádi fotíte, soutěžíte a můžete si udělat rok volna, pak nepropásněte soutěž společnosti Canon. Prezentuje svůj letní příběh na Instagramu. Výherce pak celý rok může cestovat po světě a fotit své cestovatelské příběhy.
22.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala