Bazar Digimanie

Nejnovější:
Nabídky|Poptávky
Přidat inzerát:
Nabídka|Poptávka

Nové komentáře

Re: kabel (dnes 9:03)
Je to: ­"Hi­-Speed USB ­(mini­-B­)­" ­- štandardné miniUSB
Re: kabel (dnes 8:34)
Kabel Canon­-PC je ve výbavě a do PC vstupuje USB. Jinak tyto kabely jsou jako náhradní běžně k dostá…
Ad Gimp a rozhranie (dnes 7:35)
K tým oknám s ovládčmi, u starších verzií Gimpu bola možnosť prispôsobiť užívateľské rozhranie, aby …
Gimp (dnes 7:34)
K chaoticky otevíraným oknům v GIMPu bych rád uvedl, že polohu oken je možno nastavit v ukládání oke…
kabel (dnes 7:33)
Dobry den.
Zajima mne, jestli fotoaparat pro pripojeni k PC pouziva standartni USB​­/mini USB kabel,…

Další recenze

reklama

Článek

Olympus SP-600UZ s 15× optickým zoomem

(Milan Šurkala, 9.2.2010, aktualita)

Výrobce: Olympus
Mezi další novinky ve třídě ultrazoomů patří přístroj Olympus SP-600UZ. Tento fotoaparát nabízí 12MPx CCD snímač a objektiv s 15× optickým zoomem. Pochopitelně je k dispozici duální stabilizace obrazu, HD videosekvence a velká 1GB interní paměť.
Společnost Olympus představila druhý přírůstek do své řady ultrazoomů SP. Je jím model SP-600UZ s 15× optickým zoomem. Začíná na širokoúhlém ohnisku 28 milimetrů, přičemž končí na velmi pěkných 420 milimetrech. Bohužel světelnost není nikterak příjemná. Na nejširším ohnisku má hodnotu velmi podprůměrných F3,5 a na nejdelším s F5,4 také nevzbudí mnoho radosti. K dispozici je duální stabilizace obrazu kombinující mechanickou CCD-shift stabilizaci a tu digitální.



Snímací čip typu CCD má malou 1/2,33“ úhlopříčku a rozlišení 12 megapixelů. Najdete zde procesor TruePic III, automatiku iAuto, režim pro snímání panoramat a jejich automatické skládání ve fotoaparátu, vyrovnávání stínů, průběžné ostření a sledování AF Tracking, Magické filtry a netradičně i LED lampu. K dispozici jsou HD videosekvence s rozlišením 1280×720 pixelů včetně rozhraní HDMI nebo také nový software [ib].



Objektiv ostří již od 15 centimetrů, v supermakro režimu pak dokonce od 1 centimetru. Zamrzí, že zde nejsou žádné manuální ani poloautomatické režimy expozice. Vše má na starosti výhradně automatika. Expoziční časy může navolit v rozmezí 1/2000 s až ½ sekundy, v nočním režimu jsou maximem 4 sekundy. Nechybí však expoziční bracketing. Citlivosti mohou být ISO 100 až ISO 1600. Sekvenční snímání nabízí v plném rozlišení podprůměrných 1,1 fps, nicméně při 5 megapixelech už vynikajících 7 fps, při 3 MPx dokonce 11,8 fps a v rozlišení 2 MPx je k dispozici 15,5 fps.



LCD displej má 2,7“ úhlopříčku a rozlišení 230.000 bodů, hledáček zde nenajdete. Vnitřní paměť má obrovskou kapacitu 1 GB, přičemž pro snímky je k dispozici přibližně 0,8 GB. Napájení mají na starosti 4 AA baterie, výdrž je neznámá. Při rozměrech 109,9×72,2×75,1 mm váží včetně baterie a karty 433 gramů. Prodej začne v březnu za $249 (cca 6000 Kč s DPH).

Zdroj: www.dcresource.com, www.photographyblog.com
 Průměr 1,50   Hodnotili 2 čtenáři  

nejlepší
nejhorší
hlasovaci mapa
Článek ohodnotíte kliknutím na číslo.
Zaujal vás článek?

Autor: Milan Šurkala

Nyní studuje doktorský obor programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Na Digimanii se věnuje zpravodajství a testování fotoaparátů. Členem redakce Digimanie je od konce roku 2007. Jinak rád jezdí na kole a věnuje se výtvarné činnosti.

Diskuzní příspěvky

 komu?Ganec9.2.20108:25:31
+ Re: komu?stalak14.2.201022:40:29
 obyčejný kompaktpepe7110.2.201017:24:23