www.digimanie.cz
>
>
>

Finální verze objektivu Laowa 7.5mm f/2 MFT na trhu

Finální verze objektivu Laowa 7.5mm f/2 MFT na trhu
, , aktualita
Na podzim minulého roku byl oznámen nový objektiv Venus Optics Laowa 7.5mm f/2 MFT. Nyní se dostává do prodeje jeho finální verze, která může vážit pouhých 150 gramů v odlehčené variantě. Objektiv je určen pro Micro Four Thirds.reklama
Společnost Venus Optics v září 2016 představila nový objektiv Laowa 7.5mm f/2 MFT. Od té doby ještě došlo k mírným změnám a finální verze se tak konečně dostává do prodeje. Nabídne 7,5mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená 15 mm po přepočtu, neboť je určen pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Úhel záběru tak činí 110° a jde o klasický rektilineární objektiv. Světelnost dosahuje výborné hodnoty F2, clona má pak 7 lamel. Díky velmi dobré světelnosti je vhodný např. pro astrofotografii.


Laowa 7.5mm f/2 MFT


Objektiv se skládá ze 13 optických členů v 9 skupinách, 3 členy jsou z ED skla, další 2 jsou pak asférické. Ostřit je možné ze vzdálenosti 12 centimetrů, maximální zvětšení však i tak dosahuje jen hodnoty 0,11×. Rozměry objektivu činí 50×55 mm a hmotnost závisí na verzi. Ta standardní má 170 gramů, k dispozici je ale i varianta Lightweight, která díky lehčím materiálům váží jen 150 gramů a je tak vhodnější např. pro použití na dronech. S objektivem lze používat 46mm filtry. Standardní verze bude stát $499 a v prodeji má být již od konce května. Verze Lightweight bude trochu dražší, její cena má vystoupat na $519 a v prodeji bude od července. Obě verze si však lze koupit v předprodeji jak v černé, tak i stříbrné barevné variantě

Zdroj: venuslens.net
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: květen 2017 Doporučené fotoaparáty: květen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Dnes,  návod, Milan Šurkala,  35 komentářů
Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9 Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9
Koncem roku 2014 se objevil problém s korodujícími snímači ve fotoaparátech Leica M9. Později se rozběhl program bezplatných výměn. Ty ale v brzké době částečně skončí, neboť Leica aktualizovala podmínky této servisní akce.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu 365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu
Pokud rádi fotíte, soutěžíte a můžete si udělat rok volna, pak nepropásněte soutěž společnosti Canon. Prezentuje svůj letní příběh na Instagramu. Výherce pak celý rok může cestovat po světě a fotit své cestovatelské příběhy.
22.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Olympus spustil letní cashback, dostaňte zpět až 2700 Kč Olympus spustil letní cashback, dostaňte zpět až 2700 Kč
Také společnost Olympus spustila letní cashback akci. Při nákupu vybraných produktů můžete dostat zpět až 2700 Kč. Akce se týká dvou CSC fotoaparátů řady OM-D a pěti různých objektivů M.Zuiko Digital.
21.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  3 komentáře
Canon svolává objektivy EF 24-105mm F4 L IS II USM k bezplatné opravě Canon svolává objektivy EF 24-105mm F4 L IS II USM k bezplatné opravě
U některých sérií objektivu Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM se může vyskytovat špatně fungující autofokus. Dotčené kusy jsou nyní svolávány k bezplatnému servisnímu zásahu, který by měl tento problém odstranit.
21.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala