Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr kompaktu - Panasonic, Samsung nebo Casio

Jenik11 (2)|29.4.2012 22:14
Dobrý večer,

můžete mi prosím poradit s výběrem kompaktu. Vybírám kompakt do cca 5000Kč, prošel jsem pár recenzí a mám jistou představu. Mým favoritem je Panasonic TZ8, ale přemýšlím i Samsungu WB650 a Casiu EX ZR100. Foťáček bude pro manželku, takže není důležitá GPS, manuál, rozměr či váha. Důležitá je ostrost, kvalita, podání barev. Co nejmenší chromatická aberace a velké přepaly. U Samsungu mě odrazují silné odlesky u Casia aberace, neúčinná stabilizace a u Panasonicu šum (i když na ten jsme zvyklí z DMC FZ50, jen nevím jestli se to dá srovnát). Manželka měla představu úplného automatu, ale když to vezmu do ruky já, chci aby to něco umělo. Použití: při focení rodiny, přírody, případně nějaké oslavy
Který z těchto modelů (případně i nějaký úplně jiný) by byl ideální.

Děkuji Honza
Milan Šurkala (3381)|30.4.2012 11:21
Potíž je v tom, že nevím jak chcete sehnat TZ8 nebo WB650. Tyto fotoaparáty se už nějaký ten pátek neprodávají a pokud na ně náhodou narazíte v nějakém zapomenutém obchůdku, budou patrně za dost vysoké ceny (proto tam taky zůstaly). Mrknul bych se zde a vybíral podle popisu (https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-duben-2012/4503-2).
Jenik11 (2)|30.4.2012 21:54
Tak teď se rozhoduji mezi Nikon Coolpix P300 a Casio EX ZR100.Ale víc to vypadá na Nikon. Podle recenzí mi přišlo, že má Casio větší aberaci, odlesky a méně ostré rohy, zato má lepší HDR. Jen přemýšlím o tom videu, proč je tak sekavé, zda je to neschopností PC nebo fotoaparátu, zpomalená VGA sekvence byla v pořádku. No nejspíš bude fotoaparát využit nejvíc k fotografování.