Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Méně známí výrobci?

Petr S. (328)|4.2.2011 08:03
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Méně známí výrobci?[/SIZE]



Nedávno byla uvedena novinka v podobě fotoaparátu Praktica 14-Z50S. Zatím nevíme, zda se objeví na našem trhu, ale chtěli byste jej? Čím vás láká? A obecně - jste pro používání "exotických" foťáků nebo preferujete běžně dostupné značky? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|4.2.2011 13:22
Praktika už je iba značka predaná do ázie a používaná pri low end foťákoch často predávaných aj pod rôznymi inými značkami iba so zmenou nápisu. Výrobca je jeden a ten istý, šiesty hangár ôsme ryžové pole naľavo od Šanghaja.
U nás podobné mašinky predávala Orava...
Yokac (18)|4.2.2011 13:24
Ja uz se nekolikrat nachytal a koupil neco mene znameho, ale uz se tomu snazim vyhybat a zvlast u elekroniky nebo nekde, kde se muze neco vy.... Kvuli servisu, zaruce a tak. Dnes vsechno vyrabej tak, aby to vydrzelo dva roky a pak se starej.
Neregistrovaný (0)|4.2.2011 13:25
Ospravedlňujem sa ako bývalý majiteľ BX-20 za zprznenie mena. Praktica samozrejme...
zdenek.falar (1)|4.2.2011 16:03
Praktica bývala solidní a známá značka. A to nejen v zemích tábora míru. Vždyť se jejích zrcadlovak prodalo přes 7M.
Dnes bych si ji koupil jedině z bazaru. Současné produkci, vyráběné, jak již zmínil předřečník, patrně někde na rýžovém políčku, příliš nevěřím. Pokud ale nese na většině důležitých součástek nápis Made in Germany, dalo by se o ní uvažovat jako o foťáku do nebezpečných oblastí (Karlín, Káhira, Kábul, ...).
chalupník (85)|4.2.2011 23:07
Občas jsem se pohyboval po Německu a za výlohami byly vidět Praktiky, o kterých se v ČR vůbec nevědělo. Typoval bych ale, že se to vyrábí v Německu.
Pro amatéry to bude určitě dostačující. Značkový foťák má dnes každý trouba, tak proč se nějak neodlišit? Nedávno jsem si koupil radio s takovým čínským názvem. A pak jsem četl recenzi, byla to v ČR méně známá značka a umístilo se to na 1. místě před soňákama a panasonikama. Co když je Praktika zrovna tak dobrá?
miropo (1)|5.2.2011 01:24
Mám Prakticu LLC a udělal jsem s ní mnoho pěkných fotek. Dodnes nedám na tento fotoaparát dopustit. Na digi jsem přešel jen z proto, že vzhledem k ceně filmů a dalšího zpracování je to výhodnější. Další pádný důvod byl ukončení výroby baterií, které se v tomto aparátu používaly.
Neregistrovaný (0)|5.2.2011 17:37