Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Nejlepší ultrazoom?

Petr S. (328)|25.3.2011 13:05
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Nejlepší ultrazoom?[/SIZE]



Na trhu existuje množství ultrazoomových objektivů. Každý z nich má však jiné parametry a stejně tak i různé výhody a nevýhody. Používáte některý takový? Jaký a jak jste s ním spokojeni? Nebo byste raději jiný? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Milan Šurkala (3381)|25.3.2011 13:24
Zatim jsem nezkousel objektivy od Pentaxu a Sony, ale co se tyce Canon/Nikon/Sigma/Tamron, tak me zatim nejvice oslovil Nikkor 18-200mm VR.
Neregistrovaný (0)|25.3.2011 14:08
No co se týče ultrazoomu, tak osobně bych si nepořídil. Ale když někdo nechce tahat sebou celou výbavu, tak se nebráním. Jednou jsem měl půjčený Canon 35-350 L a 28-300 L to byla opravdu paráda, ale ta cena......
snejdy (15)|25.3.2011 16:41
K olympusu E-620 mam objektiv Zuiko Digital 18-180 mm / 3.5-6.3 ED a na to že to je ultrazoom mi přijde že má slušný výsledky, zejména makro to fotí parádně. Při detailnim pohledu to samozřejmě ztrácí ostrost směrem do stran a rohů ale to se člověk musí koukat 1:1 aby to bylo poznat. Jinak při normálnim prohlížení je to bez problému. Zajímalo by mě srovnání se zoom objektivy jiných značek abych věděl jak si oproti nim stojí tenhle, ale žel tu možnost nemám...
busy (782)|26.3.2011 08:01
Podla mna v sucasnosti najlepsi ultrazoom(ovy objektiv) je Panasonic Lumix FZ45. Jedinym jeho nedostatkom je ze sa na objektiv neda nasadit ine telo (alebo aspon iny snimaci cip)...
Neregistrovaný (0)|26.3.2011 09:12
používám jen krátké zoomy nebo pevná ohniska,- ultrazoomy nabízí většinou vysoké clony a špatnou kresbu a v tom případě je výsledek stejný jako s kompaktem - pro mne tento typ objektivu nemá smysl. Jde to proti logice zrcadlovek,- jsi-li fotograf, nějaké to kilo v batohu tě nerozhodí, a nejsi-li fotograf, kuf si nějaký kompagumzoom :-)
Neregistrovaný (0)|26.3.2011 18:13
[quote=Neregistrovaný;9239]používám jen krátké zoomy nebo pevná ohniska,- ultrazoomy nabízí většinou vysoké clony a špatnou kresbu a v tom případě je výsledek stejný jako s kompaktem - pro mne tento typ objektivu nemá smysl. Jde to proti logice zrcadlovek,- jsi-li fotograf, nějaké to kilo v batohu tě nerozhodí, a nejsi-li fotograf, kuf si nějaký kompagumzoom :-)[/quote]

Co to je zase za blabol? Vysledek je stejny s kompaktem? Takze kdyz budete srovnavat kresbu kompaktu s cca 10-ti nastobnym priblizenim a ultrazoomu, klidne i horsiho typu Sigmy, Tamronu, pricemz oboje na blizko tele konci, tak to bude horsi? To jste me pobavil. Kdyz uz nic, tak DSLR s takovymto sklem umoznuje oproti kompaktu lepsi praci s DOF a na stejne priblizeni markatne lepsi vysledky pri ISO od 400 vys vcetne (pri dnesnich kompaktech i kolikrat od 200 vc.). Obvykle je o neco priznivejsi i prubeh svetelnosti a i ta kresba. Srovnaval jste vysledky z obeho pri meritku 1:1 a obdobnych expozicnich parametrech? Asi tezko, jinak byste neco takoveho nemohl napsat. Ja jsem si tu praci se srovnanim dal, takze proto me Vas "prispevek" popudil.

J. Vich
Neregistrovaný (0)|27.3.2011 12:49
na cesty, toulky městem ZD. 36-360mm /v ekv/.
když proflákáš 10-20km za den po městě, nebo venku, nebereš si toho moc. 17-46mm + tenhle univerzál.
Do batůžku inzulín, svačinu, mašinu s těmadle dvěma skly a máš toho plné kecky.
Proboha jenom ne plnou výbavu. 15kg.
fotozemek.cz
snejdy (15)|29.3.2011 11:30
[quote=Neregistrovaný;9239]používám jen krátké zoomy nebo pevná ohniska,- ultrazoomy nabízí většinou vysoké clony a špatnou kresbu a v tom případě je výsledek stejný jako s kompaktem - pro mne tento typ objektivu nemá smysl. Jde to proti logice zrcadlovek,- jsi-li fotograf, nějaké to kilo v batohu tě nerozhodí, a nejsi-li fotograf, kuf si nějaký kompagumzoom :-)[/quote]

a co třeba varianta "jsi-li fotograf a potřebuješ nějaký objektiv pro situace kdy není čas měnit objektivy" a nebo ještě "jsi fotograf a potřebuješ nějaký univerzální objektiv který si vezmeš sebou na výlet když se do batohu nevejde několik objektivů" a taky třeba "jsi začínající fotograf a nemáš peníze na hodně kvalitních objektivů ale kompakty a ultrazoomy (EVF) ti kvalitou nestačí"..... a dalo by se pokračovat
Alf (15)|29.3.2011 18:23
[quote=snejdy;9266]a co třeba varianta "jsi-li fotograf a potřebuješ nějaký objektiv pro situace kdy není čas měnit objektivy"...[/quote]
Viděl bych to taky tak. Já rád dělám momentky z různých společenských akcí a bez ultrazoomu si nedovedu focení představit...
Zatím mám Canon EF-S 18-200 IS a když s ním nejsem nespokojený, doufám, že ho brzy nahradí některý z řady L IS.
Neregistrovaný (0)|30.8.2011 15:59
Nejlepší ultrazoom mě vychází na SONY HX 100. Tak je to. Picasso
Neregistrovaný (0)|4.5.2012 22:16
co si myslite o FINEPIX HS30 EXR dík
Milan Šurkala (3381)|5.5.2012 10:39
[QUOTE=Neregistrovaný;13883]co si myslite o FINEPIX HS30 EXR dík[/QUOTE]

No, měl by být zhruba totéž co HS20EXR, jen s trochu nižším šumem. Takže si stačí přečíst recenzi HS20EXR (https://www.digimanie.cz/recenze-fujifilm-finepix-hs20exr-dustojny-nastupce/3906), moc rozdílů tam patrně nebude, když je základ z 98% shodný.
kubusf (49)|22.8.2012 21:39
HS30ku mám vedle na stole. Je to obdobně zlobivé děcko jako HS 20EXR.. a dostat z něj dobrý výsledek dá trošku práci, ale myslím, že se dohodneme... Stupeň šumu posuzovat nemohu, HS20 jsem měl v ruce jen krátce.
Hs30 nabízí jako UZ hodně, osobně oceňuji dobré makro a supermakro...kolem 5 cm s dobrým zvětšením a výstupem, rychlé sekvence se podle mne dají využít pouze do polviny ohnisek, na nejdelším ohnisku má výrazné problémy AF , rozhodně je na nich rozdíl mezi jednotlivými snímky a sekvenčními snímky. V sekvencích se ztrácí viditelně detaily...moc tento fakt nechápu , ale rozhodně to tak je.. Stejně tak ukládání na kartu mi nepříjde nějak výrazně rychlejší, ale porovnat to jde pouze zkouškou.
HS 30ka se rozhodně v mnohém neliší od HS 20. Při focení do 8Mpx a užívání DR EXR je obrazový výstup odpovídající a na UZ velmi dobrý. Problémy jsou s protisvětlem , objektiv dělá barevné odlesky stejně jako HS 20 i HS 10.. Neosvěčilo se mi ani používání barev Velvia, výstup je jako z kolorovaného snímku. Takže - 8Mpx , neodšumovat , standardní barvy, neclonit příliš a užívat si pokročilé automatiky EXR DR...i v PASM... Na dlohých ohniscích je extrémně nízká hloubka ostrosti, což znamená nechtít po UZ na konci ohniska nemožné.. Myslím , že je to aparát, který naučí uživatele používat RAW :-D ...
s pozdravem
F
Sakini (1174)|23.8.2012 08:04
Širokorozsahovým objektivům jsem nikdy moc nefandil kvůli kompromisům které člověk musí udělat, ale Nikkor 28-300 je opravdu podařený. Ostrý minimálně jako 70-300, autofokus rychlejší, a dost silné zkreslení novější zrcadlovky Nikon umí korigovat. Pokud je nějaký ultrazoom objektiv opravdu dobrý, tak tenhle. Ten krátký konec se hodně hodí, když má člověk zachytit pohybující se objekty ve velkém rozsahu vzdáleností, a přitom se nemusí vzdát ani špetky kvality.