Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Ideální reklama?

Petr S. (328)|9.6.2011 23:11
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Ideální reklama?



Rozhodujete se při výběru fotoaparátu podle reklamních spotů? Jak by podle vás měla taková ideální reklama vypadat? Co by v ní mělo být, aby vás produkt uchvátil? Nebo snad reklamy ignorujete? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Milan Šurkala (3381)|10.6.2011 09:05
Kazdy rekne, ze na nej reklama nema vliv... a nemusi to byt pravda. Je fakt, ze diky reklamam clovek casto prijde na nejake zajimave akce. V posledni doba se mi libi treba reklama na VW TSI s tim deckem jak si hraje s tou hrackou, ta se vazne povedla :-) Nebo pak doslova "zeru" reklamu od googlu, jak se borec zamiluje do francouzky (preklada si tam francouzske vyrazy a nakonec googluje, jak se sklada postylka). Ta reklama se mi ale libi predevsim dokonalou hudbou.
vlsladky (21)|10.6.2011 10:22
Udělat kvalitní a levný výrobek, který reklamu nepotřebuje. Popřípadě stačí šuškanda.
Ratatabum (17)|10.6.2011 15:40
Já osobně patřím k těm, kteří opravdu na reklami kašlou. Pro mě je to jen opruz, když se jednou za čas dívám v TV na film. I když se sem tam nějaká reklama fakt povede (připojuji se ke googlu i k TSI, Fabia RS byla taky super). Co se týče fototechniky tak největší dojem na mě dělají reklamní letáky co jsou zadarmo. Ten si prostě vezmu a pak v pohodlí prostuduji když mám náladu. Nebýt takovéhoto letáku loňské léto v Popradu na Slovensku, tak bych teď fotil nějakým FZ38. Díky onomu letáku od Fujifilmu jsem přišel na S200EXR, který bych jinak zcela jistě přehlédl... Jinak na reklamu fakt nedám. Mám internet, kde zjišťuji, co chci a potřebuji. Díky za něj !!!!!

Něco pro pobavení na dané téma:
Tchutcho (186)|11.6.2011 08:00
Mě osobně reklamy nějak moc neovlivňují.Tak nějak jsem se naučil s nima žít a už je ani nevnímám.Nemohu ani říct,že by mi snad nějak vadily.Někdy to dělám i tak,že když běží v televizi,jednoduše vypínám zvuk a nebo si dám prostě přestávku.Jsou reklamy,které příjdou,zaujmou,pobaví,chvíli se člověk baví hláškama a pak zase odejde a jde to dál.Prostě jsou a budou součástí našeho života,páč nikdo si nedokáže už dneska představit život bez médií.
Ganec (33)|11.6.2011 09:56
[quote=vlsladky;10230]Udělat kvalitní a levný výrobek, který reklamu nepotřebuje.[/quote]toto v praxi nefunguje
Bez reklamy to prosto nejde .. a aj recenzie, suskandy a podobne su vlastne raklamou.
Dokonca aj antireklama (vymenovanie zlych veci konkurencie) je druh reklamy:
- zaroven podavas informacie ze existuje aj nieco ine a teda to dostavas do povedomia
- ked nejaky vyrobok kritizujes, vzdy sa najdu "rebelanti" ktori si ho aj tak kupia .. naschval

Na fotaky sa bezne TV reklamy takmer nevyskytuju, ale casto vidno billboardy.
No aj tak najlepsie predavaju recenzie - vidno to na najpredavanejsich znackach (zvycajne najlepsie zvladaju vysoke citlivosti v 1:1 rozliseni - co je vec zobrazovana v kazdej recenzii lebo sa da jednoducho porovnavat)
Rellik (1136)|11.6.2011 10:06
Já si z reklamy umím vzít i opak dané věci, takže spíš jdu po "šeptandě" a vybírám z toho co už někdo má a má na to dobrý názor. Jinak Některé reklamy jsou celkem supr a nevtíravé. Např:

Ganec (33)|11.6.2011 10:11
A co sa tyka TV reklam, volakedy bola relacia "reklamator" kde boli vzdy tie najlepsie reklamy sveta a sledoval som to velmi rad. Ked ma nejaka reklama zaujme tak si ku z TV karty nahram a mam tak uz celkom peknu zbierku.

Najviac sa mi pacia reklamy ktore maju zaujimavu pointu na konci.
Napriklad "Old Pioneer Commercial (Bridge Shaking)":


a z fotakov reklama na PEN:
http://www.getolympus.com/pen/
busy (782)|11.6.2011 10:28
Reklamy su velmi dobre, clovek sa mi moze pocas filmu odskocit na wc, popripade po nieco pod zub :)

Ja osobne akukolvek techniku nikdy nekupujem podla reklamy, ale vzdy bud podla technickych parametrov alebo podla recenzii. Pre mna osobne najlepsou reklamou na FZ28 bola Milanova recenzia a preto som si ho kupil (ten FZ28, nie Milana) :)
Pavel Matějka (394)|11.6.2011 10:52
Reklamy v TV mne někdy baví - v poslední době třeba ten chlápek v džungli s ohlodaným spodkem až na kostru - nebo Gott aka president - ale jen velice zřídka si zapamatuju, na co ty reklamy vlastně jsou. Třeba "Bobyka" si pamatuju i po letech, ale na co ta reklama byla, jsem nevěděl a nevím.
Zásadně nevěřím, když reklama předvádí zázračné schopnosti čehokoliv - na to jsem se kdysi dávno nachytal, když jsem na základě reklamy koupil Fairy Ultra na nádobí. Po zjištění, že ten předražený šmejd nádobí místo skvělého odmašťování ještě víc zamastí, letěl do komunálního odpadu a od těch dob se "předváděcím" reklamám ironicky směju.
Čtu si letáky s reklamami na průmyslové zboží, zjistil jsem, že to má jednu výhodu, člověk si nacpe do hlavy akční ceny a pak mu všechno v obchodech připadá drahé a vybírá zatraceně pečlivě. :)
No a nakonec si nechávám akce v supermarketech - ty velmi často využíváme a pokud letáky nedorazí, hledáme si je na netu.
Koupit foťák na základě reklamy - blbost. Pokud o dotyčném oboru něco vím, tak jde reklama mimo mne.
Neregistrovaný (0)|11.6.2011 11:40
[QUOTE=busy;10251]Reklamy su velmi dobre, clovek sa mi moze pocas filmu odskocit na wc, popripade po nieco pod zub :)

No jo, ale už mám přez metrák
fotozemek
Hirogen (33)|11.6.2011 15:33
Za reklamou mnohdy stojí velký tým psychologů. Ti mají za cíl vždy proniknout do podvědomí cílové skupiny lidí. Ne vždy to musí být v tom pozitivním smyslu.
Tvrdit o sobě, že mě (žádná) relama neovlivňuje může jen ten, kdo o tom ještě neví. Ve skutečnosti je reklamou ovlivnen každý. To, že vypnu zvuk u televize, neznamená, že reklama pro mně v tu chvíli končí. Je všude kolem nás. Mnohdy je to i něco, co za reklamu na první pohled nepovažujeme. To ale nebudu více rozebírat, mohl bych se někoho dotknout.

Ačkoli si to někteří neuvědomují, tak reklama je velmi důležitá. Tvrdit, že dobrý produkt se prodá sám, je myšlenka z počátku minulého století, kdy byla mentalita lidí zcela jiná. Vzhledem k tomu, že nyní je na trhu mnohem více věcí zbytných, mnohem více jsme živeni obchdem, je potřeba se podbízet. I to, že vám dají v marketu igelitku k nákupu zdarma už v nás zanechá nějakou reakci.

Z těch hezkých TV reklam tu stále nebyla připomenuta reklama na Kofolu s prsátkem. Stejně tak první relamy od GSM Oskar byly taky super.
Neregistrovaný (0)|2.7.2012 13:09
Zrovna nedavno jsem nasel hezky server, kde jsou reklamy... http://www.801010.cz
Nektere jsou i dost vtipne :-)
filipobr (4)|8.7.2012 20:26
Nejlepší reklama se k nám dostane až když máme o produkt zájem. Nejdál je v tom asi internetová reklama, konkrétně PPC - reklama ve vyhledávačích. Na daný dotaz nám společně s výsledky poskytne i relavatní reklamu. Osobně si myslím, že brutal force televizní reklamy je už za zenitem...