Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Externí blesk?

Petr S. (328)|17.6.2011 09:45
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Externí blesk?



Na mnoho pokročilejších fotoaparátů lze nasadit externí blesk. Dovoluje to i váš přístroj? A pokud ano, používáte nějaký z nich? Jaký? Nebo si snad vystačíte jen s bleskem integrovaným? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
FotoZemek (77)|17.6.2011 13:08
Jasně, tři, dálkové odpalování přímo z mašiny. METZ 48, dělají to na všechny značky vyjdou minimálně o třetinu levnějc než ,,značkovky,, i když je METZ značka mezi blesky ? JE
smelijohn (4)|17.6.2011 14:19
Já sám s oblibou externího blesku používám kdykoli je to vhodné. Už jen kvůli výkonu, funkcím a nastavení. Také ho velice rád odpaluji dálkově pomocí interního blesku když například fotím portréty a chci si pohrát. Nejlepší zkušenost mám s difúzní odraznou plochou postavenou před blesk a focený objekt blízko této ploše. Hlavně pro oči je to perfektní. Jinak je blesk dobrý sluha, ale zlý pán! :)
Ganec (33)|17.6.2011 14:28
Mám .. no nepoužívam.
Fotky s bleskom sa mi celkovo nerátajú, takže mi ani nechýba že môj PEN blesk vôbec nemá.

No pred pár mesiacmi som ho (blesk) apoň chcel vyskúšať, no zistil som že mi už nefungujú nabíjacie baterky (už mali zopár rokov), takže zase nič .. tak som ho znova vrátil na pôvodné miesto...
cc355 (5)|17.6.2011 15:57
Také vlstní externí blesk Metz 58 a používám ho velice často. NA všechno macro a na portréty.
duves1 (25)|17.6.2011 20:37
Mal som Metz 48 z 2.ruky ešte v zaruke a v zaruke som ho stihol predať. Teraz mam Metz 58 AF2 a mne sa s nim pracuje lepsie. Napr. v manualnom režime si možem celkom promptne nastaviť vykon, napr 1/8, podla ISO a clony vidim približny dosah. Co je vyborne, manualny režim v nižšom vykone rychlejsie nabije blesk k dalsiemu zablesku.
Neregistrovaný (0)|18.6.2011 17:34
Používám skvělý bezdrátový blesk SONY HVL-F56 AM (dříve Minolta 5600 HSD) k plné spokojenosti. Vyhovuje jak výkonem, tak funkcemi.
Neregistrovaný (0)|18.6.2011 21:14
Použil jsem poprvé a naposledy externí blesk u Zenitu. Fotka teda vyšla skvěle.
Ale blesk k digitálu mi přijde předražený.
vlsladky (21)|19.6.2011 02:31
Mám tři Metze a originál Canon, které používám na zrcadlovce a mnohdy je jejich služba k nezaplacení i když všeho s mírou a rozvahou.
Neregistrovaný (0)|19.6.2011 11:23
Skončil jsem u manuálního Yongnuo YN560, za ty prachy (cca 2000 Kč nový) super věcička, dá se odpalovat na dálku zábleskem interního (nebo jiného) blesku.
xIndian (2)|19.6.2011 13:27
Externí blesk určitě ano, ale samozřejmě s rozumem. Nedávno jsem si pořídil mou první DSLR (předtím Praktika, Olympus C-7070) a s úspěchem na ní používám starý manuální blesk Metz 30BCT4i (zejména při osvitu o strop a také kvůli tomu, že mi objektiv stíní interní blesk). Chce to sice trochu cviku a samozřejmě manuální nastavení fotoaparátu, ale jde to. Pomalu však šetřím na nový, moderní blesk :)
denySK (26)|19.6.2011 16:50
Pouzivam cinsky blesk YN 560 odpalovanym cinskym odpalovacom ku plnej spokojnosti na vsetko, kde blesk potrebujem. Planujem dokupit ete jeden, rovnaky, pripadne lacnejsiu variantu YN 460 II. Na co platit za znackove automaticke blesky ked s manualom to mame za 1/3 az 1/4 ceny, sice s obmedzenym pouzitim, ale i na manual sa da zvyknut a rychlo pomocou neho fotit
Hirogen (33)|19.6.2011 20:44
Samozřejmě. Skoro pořád. V Chorvatsku na pláži, všude na výletech s rodinou. Hlavně na prosvětlení stínů. Častokrát samozřejmě ubírám výkon, aby záblesk nebyl zničující. Z blízka navíc ještě sklápím rozptylové sklíčko, aby byl co nejnenápadnější (430 EX II).
Teď jsem si pořídil takovou bronzovou krytku. Na interiér to není, ale venku je to super. Obličeje nejsou vybledlé.
Stejně tak pokud fotím v interiéru společnost lidí, postavím blesk na jedno vyvýšené místo a odpaluji jej transmiterem. Má to výhodu, že nemusím neustále korigovat blesk hlavou nahoru, ať fotím nastojato, nebo naležato. Pálí totiž stále z jednoho místa do stropu.
Alf (15)|19.6.2011 20:58
Foťák i blesk Canon, konkrétně 430EX II. Používám ho téměř vždy. Nevěřili byste, jak o hodně líp vypadají fotky s bleskem při focení objektů při ostrém slunci. Když si nejsem jistý výsledkem, udělám snímky s, i bez blesku.
duves1 (25)|20.6.2011 14:26
[quote=Alf;10374]Foťák i blesk Canon, konkrétně 430EX II. Používám ho téměř vždy. Nevěřili byste, jak o hodně líp vypadají fotky s bleskem při focení objektů při ostrém slunci. Když si nejsem jistý výsledkem, udělám snímky s, i bez blesku.[/quote] Ano, na Fill-in. Kedysi som to nechapal. Ked som videl za jasneho dna blyskať.