Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Karta do zimy - SanDisk SDHC UltraII nebo Extreme?

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Dobrý den, prosím o vaše názory a zkušenosti. Váhám do fotoaparátu Sony DSC HX5 mezi kartou SanDisk SDHC Ultra II (cenově výhodnější) a kartou SanDisk SDHC Extreme, a to z pohledu jejího používání v zimě na horách (tzn. i v mrazu). U karty Extreme se uvádí, že je do "extrémních" podmínek - o ty se mi nejedná (tzn. žádných mínus 30°C), ale jde mi o používání v "normální" zimě:-). Jde mi o to, abych zbytečně neutratila peníze za něco (karta Extreme), co je pro mé potřeby nadbytečné. Rychlost zápisu na kartu nyní "neřeším", tzn. zajímá mě Váš názor jen na použití karet v zimních podmínkách. Díky moc za reakce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Dobrý den, já osobně si myslím, že karta SanDisk SDHC Ultra II bude plně dostačující, opravdu asi nemá smysl kupovat si kartu Extreme, protože je o poznání drahší a k ničemu pokud nejede fotit na severní či jižní pól.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    15

Já mám úplně obyčejnou kartu a fotím s ní i při -15°C Ono hlavně na ty mrazy nejsou stavené foťáky - většinou jsou u foťáku v manuálu napsané doporučené podmínky pro použití a ve většině případů nejdou pod 0°C. Takže řešit provozuschopnost karty za nižších teplot mi přijde tak trochu mimo mísu...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    21

Naprosto souhlasím s komentářem nade mnou...Řešit tady paměťovou kartu do zimy je podle mě trochu mimo...Spíš bych zvažoval jestli fotoaparát při teplotě -15°C je ještě vůbec schopný pracovat,ale můžu říct,že můj to zvládl a funguje mi pořád...

Nováček
    Registrace
    Jun 2012

Naprosto souhlasím, problém nebývá v paměťové kartě, ale ve foťácích, právě výběr dobrého foťáku je tím správným řešením, kartu bych řešila spíše kvůli paměti.

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2016

S kartami není problém ani pří -35. Až na jejich výměnu, protože mrznou ruce. Zkoušel jsem asi čtyři karty v mrazáku podchladit na -40 a fungovaly bez problému.

Nic tam nezamrzá, naopak díky supravodivosti se trpaslíci ještě zrychlí, protože je jim zima a tak běhají rychleji aby se zahřáli :-)
    Problém je se zamrzáním závěrky, zatuháváním objektivu a nedejbože, že ukápne z nosu na ovladač nebo mezi kroužky objektivu, to je konečná. Voda okamžitě zamrzá a aparát je znehybněn.

I když to zamrzání závěrky jsem jen slyšel. Osobně tomu moc nevěřím. Spíš se podchladí baterka a dojde šťáva pohonům. Ale co je vyzkoušené je aparát přímo pod bundou, kde je vlhký pot a po vyndání na mráz to zmrzá. Kolegovi se to vymstilo. Já dávám foťák do pytlíku, zatáhnu gumu a teprve pak do ledviny na břicho. Žádná vlhkost, žádné problémy.

Pří -15 vozím foťák jen tak v obalu a v brašně a nikdy problém nebyl. Jen okamžitá kapacita baterky se zmenší, ale po zahřátí
    zase stoupne. Vyzkoušené na mechnickém olympusu, dsc f717, rx10 a pár automatech-šunkách kolem 7tisíc kč, co mají známí.

Podobná témata

1. xD karta
    Od Karlos5573 v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-11-2012, 21:45
  2. Paměťové karty: Rozdíl SDHC a microSDHC
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-05-2012, 05:55
  3. NIKON D7000 + Transcend SDHC 8GB Class 10
    Od Baader v sekci Nabídky