Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

karta

pidan (72)|18.7.2011 23:10
Ahoj Milane.Prosim, jaky je rozdil mezi SD pametovkou a SDHC ? Dnes mi rekla prodavacka v krame ze,kazda do 2GB je SD a nad 2GB je SDHC,to je nejaka kravina ne?? A je velky rozdil,(krome videa, svetelnosti a MPX) mezi Canonem A-3100 a A-3200 ve vysledne fotce??A jeste, mohou byt tyto karty: Patriot 4GB SDHC class 6 -151kc, Goodgram 4GB class 4,155kc rychlosti max.17MB+8MB, Goodgram 4GB class 6, 162kc,ryhlost max.19MB+10MB.??? dekuji...
Milan Šurkala (3381)|19.7.2011 08:20
Prodavacka ma vicemene pravdu. Standard SD podporoval maximalne 2 GB (byt se objevily i 4GB SD karty s nejakym figlem, jak to obejit, ale prave diky tomu figlu takove karty skoro nikde nefungovaly), SDHC pak podporuje max. 32 GB. To znamena, ze sice muze byt i SDHC s mensi kapacitou, ale praxi je to skutecne tak, ze do 2 GB jsou SD karty, a v rozmezi 4 az 32 GB jsou SDHC.
Canon A3200 se proti modelu A3100 lisi v tech vecech, ktere jsi zminil. Lepsi video, vyssi rozliseni (patrne i vyssi sum na stredni a vyssi citlivosti, pokud vim, tak ty 14MPx cipy aspon u nekterych modelu na nejnizsim ISO foti docela pekne), zhorsila se svetelnost. Z toho, co jsi nevyjmenoval, je to vetsi 5x zoom, ten se ale natahl do siroka. Tzn. ze A3200 ma vyrazne sirsi uhel zaberu, ale pres vyssi zoom priblizuje A3100 i A3200 stejne.
pidan (72)|19.7.2011 23:59
[quote=Milan Šurkala;10881]Prodavacka ma vicemene pravdu. Standard SD podporoval maximalne 2 GB (byt se objevily i 4GB SD karty s nejakym figlem, jak to obejit, ale prave diky tomu figlu takove karty skoro nikde nefungovaly), SDHC pak podporuje max. 32 GB. To znamena, ze sice muze byt i SDHC s mensi kapacitou, ale praxi je to skutecne tak, ze do 2 GB jsou SD karty, a v rozmezi 4 az 32 GB jsou SDHC.
Canon A3200 se proti modelu A3100 lisi v tech vecech, ktere jsi zminil. Lepsi video, vyssi rozliseni (patrne i vyssi sum na stredni a vyssi citlivosti, pokud vim, tak ty 14MPx cipy aspon u nekterych modelu na nejnizsim ISO foti docela pekne), zhorsila se svetelnost. Z toho, co jsi nevyjmenoval, je to vetsi 5x zoom, ten se ale natahl do siroka. Tzn. ze A3200 ma vyrazne sirsi uhel zaberu, ale pres vyssi zoom priblizuje A3100 i A3200 stejne.[/quote]

Diky i kdyz jsem se stejne nedozvedel jestli foti stejne,ale neodpovedel jsi mi Milane na ty karty.Mohly by byt? Maji je tam co fotak,ze bych to stahl z jedne vody..
Milan Šurkala (3381)|20.7.2011 00:19
A3200 jsem nemel v ruce, takze na kvalitu fotek nemuzu odpovedet. U karet bych vsadil spise na osvedcene SanDisky (ale uprimne receno, uz roky funguji i s A-Data nebo Kingstonem a zadny problem).