Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Akumulátory a baterie: Náhrada za baterie Nikon rozměr AA

Neregistrovaný (0)|24.7.2011 10:02
Tazatel: Stana

Znění dotazu: Koupil jsem si fotoaparát Nikon L120. Výrobce z nabíjecích baterií doporučuje pouze svoje Nikon AA EN-MH2.Tyhle baterie se dají koupit 4 v sadě s nabiječkou asi za 2000kč ,což se mě zdá extrémě předražené a ujeté.(je to třetina ceny fotoaparátu)Jaké jiné dobíjecí baterie je možné použít? A jaké by to případně mělo negativní učinky na provoz fotoaparátu?
Neregistrovaný (0)|24.7.2011 18:58
Když to nebudou ty fialový co se dají koupit v tescu, tak jakýkoli. Doporoučuju GP nebo sanyo(enelope)
Prostě můžeš bez obav použít i ne NIKON baterie.
j4ku8 (44)|26.7.2011 20:59
Doporučuji ty sanyo eneloop, nejlépe (pokud využijete) pack osmi barevných - jsou lepší než ty bílé. Teď je v prodeji balení glitter, já mám to starší bez blýskátek, ale to jsem již prodávat neviděl.
busy (782)|27.7.2011 06:37
[quote=Neregistrovaný;10956]Výrobce z nabíjecích baterií doporučuje pouze svoje Nikon AA EN-MH2.Tyhle baterie se dají koupit 4 v sadě s nabiječkou asi za 2000kč ,což se mě zdá extrémě předražené a ujeté.(je to třetina ceny fotoaparátu)Jaké jiné dobíjecí baterie je možné použít? A jaké by to případně mělo negativní učinky na provoz fotoaparátu?[/quote]

Kazdy vyrobca doporucuje to svoje, aby ludia kupovali prave to a aby tym mohol vyrobca viac zarobit, to je stara znama vec :-) Ale inak suhlasim s ostatnymi a tiez doporucujem Sanyo eneloop. Z hladiska beznej pouzitelnosti su vsetky AA NiMH dobijacie baterie podobne takze jediny negativny ucinok pri pouziti baterii inych ako doporucenych vyrobcom bude nizsi zisk vyrobcu :-)