Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ostření

simonik2 (22)|7.8.2011 10:03
Byl jsem fotit MTB. Mám zrcadlovku Canon D400 a používal jsem setový objektiv. Fotil jsem v lese, takže trochu šero. A téměř všechny fotky byly rozmazané. Je to:
1) Tělem - má málo zaostřovacích bodů
2) Objektivem - malá světelnost, pomalé ostření
3) Způsobem focení?

Díval jsem se, že až canon D7 má 19 ostřících bodů a Nikon D7000 jich má dokonce 39. Vcelku mi chyběly ostřící body při focení na výšku, abych ostřil na obličej.

Když bude světelnější objektiv, tak zase stejně bude menší hloubka ostrosti?

Jaké máte zkušenosti? Čím a jak fotíte rychlé děje?
Dík.
Qwerts (6)|7.8.2011 22:03
Toz tak kolik mas ostricich bodu je celkem jedno, ja treba fotim jenom na jeden jediny stredovy...co se tyce rychlosti ostreni, to se u sportu urcite hodi, ale tipuju si ze ta neostrost bude spis zpusobena dlouhymy casy zaverky. pokud mas jen setovy objektiv, tak ti asi nezbyva nic jineho nez nastavit prioritu casu, vyhonit iso a fotit s otevrenou clonou...popr zkusit to malo svetla vyzuit a zkusit s delsim casem svenkovat a zduraznit pohyb :D
simonik2 (22)|7.8.2011 23:39
Jenom na středový při focení na výšku mi přijde nevhodné. Nad hlavou je spousty volného místa a spodek postavy je mimo záběr. Překomponovávat při sportu dost dobře nejde. Si myslím, že Ai focus je asi dost důležity, anebo ne?
Qwerts (6)|8.8.2011 18:30
Samozrejme ze to neni vhodne na vse, ja ale sport nefotim, takze si to dovolit muzu, jen mi slo o to ze pocet ostricich bodu nebude tim problemem neostrosti, se kterym se potykate... :)
jardysa (55)|8.8.2011 20:31
[quote=simonik2;11155]Jenom na středový při focení na výšku mi přijde nevhodné. Nad hlavou je spousty volného místa a spodek postavy je mimo záběr. Překomponovávat při sportu dost dobře nejde. Si myslím, že Ai focus je asi dost důležity, anebo ne?[/quote]
myslím že bys mohl použít některý z krajních ostřících bodů, překomponovávat opravdu dost dobře nejde. Ai focus není špatný ale taky ne všespasitelný. Zkusil bych si pohrát jak píše kolega s nastavením ISO a rychlostí závěrky.
piter (146)|16.8.2011 08:05
ake mali casy tie rozmazane fotky? na akom ise a akou clonou si fotil? ja si myslim, ze sa ti skombinovali body 2 a 3, aj ked zopar zaostrovacich bodov navyse a moznost vybrat skupinu by nebolo na skodu a isto by to pomohlo l lepsej fotke.
russianblue (19)|29.8.2011 22:52
[quote=simonik2;11148]Byl jsem fotit MTB. Mám zrcadlovku Canon D400 a používal jsem setový objektiv. Fotil jsem v lese, takže trochu šero. A téměř všechny fotky byly rozmazané. Je to:
1) Tělem - má málo zaostřovacích bodů
2) Objektivem - malá světelnost, pomalé ostření
3) Způsobem focení?

Díval jsem se, že až canon D7 má 19 ostřících bodů a Nikon D7000 jich má dokonce 39. Vcelku mi chyběly ostřící body při focení na výšku, abych ostřil na obličej.

Když bude světelnější objektiv, tak zase stejně bude menší hloubka ostrosti?

Jaké máte zkušenosti? Čím a jak fotíte rychlé děje?
Dík.[/quote]
je to rukama!:thumb
danny1691 (5)|3.9.2011 19:26
je to asi....

    tím, že seťák pomalu ostří

    tím, že seťák má houby světelnost

    a asi tím, že nemáte zkušenost


příště to bude chtít místo, kde bude dobré světlo
nicméně i toto je řešení