Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Software pro centrování fotek

cernoch2 (2)|23.8.2011 18:01
Mám problém. Fotil jsem bouřku a bohužel jsem neměl s sebou stativ. Udělal jsem celou serii snímků a teď bych z nich rád udělal jakýsi timelapse. Existuje nějaký software, který by ty fotky dokázal upravit tak, že by ty fotky na sebe pěkně navazovaly i za cenu většího ořezu?
Rellik (1136)|23.8.2011 20:53
nějak nechápu dotaz. To jako že pozadí (země, stromy, budovy) budou na jednom místě a blesk bude na pozici kde bleskl a z těch fotek bude jako jedna z těch všech? Takový program myslím není. Leda si s tím sám pohrát v nějakém grafickém editoru. Osobně doporučuji GIMP i když pro uživatele windows bude trošku složitější díky jeho rozhraní...
cernoch2 (2)|23.8.2011 21:36
Nejde o blesky. Ale o celý oblak focený za dne. Něco podobného zprovoznil youtube, pokud máte roztřesené video. Tak pomocí ořezu to video upraví tak, aby to roztřesení minimalizovalo.
busy (782)|24.8.2011 19:22
Potom je tu moznost obrazky jednoducho zlepit do jedneho (roztraseneho) videa a prehnat cez youtube. A ak treba, potom z videa narobit sekvenciu obrazkov.
pavel_p (151)|26.8.2011 18:30
Hugin by to mohl zvládnout, je primárně na lepení panoramat a zarovnání HDR snímků. Jen při výstupu zatrhni ponechání originálních obrázků pro panorama.