Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SW pro vytažení fotek z HD videa

Zzdenda (11)|4.10.2011 15:10
Jaký program použít pro vytvoření fotek z HD videa. Doporučte mi nějaký dobrý který je v češtině.
Rellik (1136)|4.10.2011 16:07
Na to stačí každý přehrávač, ve kterém to video přehráváš... Zastavíš na požadovaném místě a v menu je většinou na výběr: "Uložit snímek". Třeba videopřehrávač VLC - je v češtině a po pauznutí videa, stačí kliknout na video pravým tlačítkem a na možnostech videa je nabídka "Snímek obrazovky", což uloží aktuálně zobrazený obrázek do PC podle rozlišení videa (je jedno jestli je to puštěné v okně nebo jako fullscreen).
Zzdenda (11)|4.10.2011 16:50
Já bych spíše potřeboval program ve kterém půjde to video posouvat po snímcích, tak totiž se dá nejlépe vybrat snímek který nebude rozmazaný. S tou pauzou jsem zkoušel a nedá se to utrefit aby byl snímek tak jak bych si přál. Zkoušel jsem i VirtualDub ale ten mi video vůbec nenačte - asi ani neumí HD.
busy (782)|4.10.2011 17:14
[quote=Zzdenda;11828]Já bych spíše potřeboval program ve kterém půjde to video posouvat po snímcích, tak totiž se dá nejlépe vybrat snímek který nebude rozmazaný. S tou pauzou jsem zkoušel a nedá se to utrefit aby byl snímek tak jak bych si přál. Zkoušel jsem i VirtualDub ale ten mi video vůbec nenačte - asi ani neumí HD.[/quote]

Pokial pracujes pod windows, skus ALT+PrintScreen, to je standartny windowsacky hot-key pre ulozene obrazku aktualneho okna do clipboardu. Potom ho mozes pastnut ako novy obrazok v lubovolnom grafickom editore.
Zzdenda (11)|4.10.2011 18:00
--busy--
to jsi mne ale nepochopil, já chci aby šlo to video krokovat po jednotlivých snímkách a pak bych teprve mohl udělat ten sken jak píšeš, jde mi o to abych si krokováním vybral ten nejzdařilejší snímek a na to potřebuji nějaký program který to umí.
busy (782)|4.10.2011 19:15
[quote=Zzdenda;11832]--busy--
to jsi mne ale nepochopil, já chci aby šlo to video krokovat po jednotlivých snímkách a pak bych teprve mohl udělat ten sken jak píšeš, jde mi o to abych si krokováním vybral ten nejzdařilejší snímek a na to potřebuji nějaký program který to umí.[/quote]

Pochopil, akurat som tam zabudol napisat ze niektore prehravace umoznuju sa pohybovat po jednotlivych snimkach videa sipkami vlavo a vpravo. Neviem ako VLC (ten nepouzivam pretoze pada) ale napriklad Media Player Classic to vie.
Rellik (1136)|4.10.2011 20:21
Vyzkoušj AviDemux http://www.slunecnice.cz/sw/avidemux/ Je to primárně pro linux, ale našel sem ti verzi pro Win... Nyjeď si na požadované místo, doladit to můžeš po jednom snímku dopředu i dozadu a pod nabídkou "Soubor/Uložit" máš na výběr BMB, JPG a nebo do fotek exportovat i celou označenou část videa...
Rellik (1136)|4.10.2011 20:26
[quote=busy;11830]Pokial pracujes pod windows, skus ALT+PrintScreen, to je standartny windowsacky hot-key pre ulozene obrazku aktualneho okna do clipboardu. Potom ho mozes pastnut ako novy obrazok v lubovolnom grafickom editore.[/quote]

jinak co se týká této nápovědy, tak to bych dělal až jako úplně poslední možnost, protože ti nikdy neuloží video v původním rozlišení videa. Prostě to sejme jen obrazovku a je tomu jedno jestli máš video jako fulscreen a nebo v nějakém malém okně v rohu obrazovky...
busy (782)|4.10.2011 21:53
[quote=Rellik;11842]jinak co se týká této nápovědy, tak to bych dělal až jako úplně poslední možnost, protože ti nikdy neuloží video v původním rozlišení videa. Prostě to sejme jen obrazovku a je tomu jedno jestli máš video jako fulscreen a nebo v nějakém malém okně v rohu obrazovky...[/quote]

To je pravda, ale zase pokial sa video zobrazi v 100% velkosti, tak pixel na videu presne zodpoveda pixelu na obrazovke a v tom pripade obrazok bude v povodnom rozliseni videa. Chce to ale mat monitor s dostatocnym rozlisenim v oboch smeroch (napr. 1920x1200).

Samozrejme pokial nejaky program ma funkciu ulozenia obrazku z videa, je to lepsie.
Zzdenda (11)|4.10.2011 22:52
Tak jsem vyzkoušel ten zmiňovaný Avidemux a musím říct, že je to přesně to co jsem potřeboval.
Všem děkuji za pomoc a hlavně Rellik tobě.