Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic DMC-TZ20 nebo Sony CyberShot DSC-HX9V ?

ipetr (2)|8.1.2012 15:52
Zdravím,

delší dobu vybírám nějaký ultra zoom. Výběr jsem zmenšil na tyto dva kandidáty.

Panasonic DMC-TZ20
Sony CyberShot DSC-HX9V

Oba jsem měl v ruce, Sony viditelně rychleji ostřilo, Panasonic mi padl krapet lépe do ruky (má objektiv více v levo a tak je grip větší. Bohužel jsem nemohl udělat srovnatelné fotky ale co jsem našel, tak mi přišlo, že oba mají stejné výsledky. Cestuji na motorce a zrcadlovka co tahám moc vhodná na momentky za jízdy není.

V obchodě mi prodavač doporučoval Panasonica, prý je má raději.
Který by jste vybrali vy a proč?
busy (782)|8.1.2012 18:21
Ja by som sa popozeral ci sa este da zohnat TZ10. Ten ma obrazovy vystup lepsi ako TZ20. Alebo este starsi TZ7, ten je na tom obrazovo este lepsie, ale ten zase nema GPS a ani manualne rezimy.
ipetr (2)|8.1.2012 22:23
[quote=busy;12940]Ja by som sa popozeral ci sa este da zohnat TZ10. Ten ma obrazovy vystup lepsi ako TZ20. Alebo este starsi TZ7, ten je na tom obrazovo este lepsie, ale ten zase nema GPS a ani manualne rezimy.[/quote]

Ano o něm jsem také přemýšlel ale výběhový model nechci. Navíc je nesmyslně předražený. Jo a četl jsem, že je dost žravý.
Nekupuji foťák na rok. Poslední Casio mi vydrželo 6 let.
Milan Šurkala (3381)|9.1.2012 01:28
[quote=ipetr;12945]Ano o něm jsem také přemýšlel ale výběhový model nechci. Navíc je nesmyslně předražený. Jo a četl jsem, že je dost žravý.
Nekupuji foťák na rok. Poslední Casio mi vydrželo 6 let.[/quote]

Co je spatne na vybehovem modelu? Pokud je lepsi nez to, co se vyrabi dnes, tak i kdyby byl deset let stary, tak porad ma smysl si ho koupit, ne? Rok uvedeni je myslim ten nejposlednejsi udaj, na ktery by se clovek mel soustredit. Zravy je jen, kdyz nechas zapnutou GPS, jinak ma vydrz ve sve tride docela slusnou.