Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Získání fotek z karty ("Naformátujte před použitím.")

tommikcz (9)|31.3.2012 19:33
Ahoj,
zrovna dneska se u mě vyskytl takový nemilý problém. Chtěl jsem si z paměťové karty stáhnout fotky, ale jakmile jsem začal fotky přes Total Commander přenášet do počítače, program se zasekl a bylo třeba jej vypnout. Po restartu programu se karta načetla, přístup normálně fungoval a jedna fotka se mi z karty zobrazila naprosto v pořádku. Potom se ale karta opět zasekla a od té doby Windows i zrcadlovka hlásí, že mám kartu před použitím naformátovat. Nedá se k ní nijak přistupovat. Podle mě došlo k poškození systémových souborů karty při přenášení a následném vypnutí Total Commanderu. Není mi však jasné, proč se vlastně karta zasekla a bylo program bylo nutné vypnout.

Nemáte někdo nápad či zkušenost, jak by se dala data z karty v takovém stavu dostat? Linuxovou distribucí, nějakými přikazy atp. (jenom návrhy)? Poslední možností je záchrana dat u nějaké specializované firmy, ale to bych nerad.

Ještě dodám, že se jedná o kartu A-Data 32gb, SDHC class 10.

Předem díky za odpovědi

*Právě jsem zjistil, že jsem kartu vyndal, když zrcadlovka běžela. Běžela asi týden v kuse, úžasné... nevim jak se mi to povedlo ale zjevně jsem jí zapomněl vypnout. Takže to asi bude ten problém.
Gamilena (85)|31.3.2012 19:44
Šlo to přes čtečku?
Zkusil bych to dát zpátky do foťáku něco vyfotit a načíst kabelem.
Flayer (59)|31.3.2012 21:53
Leda zkusit nějaký program, který je pro to určený, minimálně dvě vlákna ohledně toho už tu jsou, zkus se mrknout tam:
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/1781-ziskani-fotek-z-pametovky
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/425-zachrana-obnova-dat-z-sd-karty
tommikcz (9)|1.4.2012 00:12
Tak nakonec se mi podařilo stáhnout veškerý materiál (včetně videí) pomocí freeware programu photorec. Chyba byla v chybějícím systémovém souboru na paměťové kartě, takže systém nevěděl, jak tu kartu má načíst. Zkoušel jsem systémový soubor obnovit programem testdisk, ale bez úspěchu. Teď už stačí kartu jenom naformátovat a příště dvakrát zkontrolovat, jestli foťák při vyndavání paměťové karty náhodou neběží ;-). Ještě jednou díky za odpovědi.
Rellik (1136)|1.4.2012 09:48
[QUOTE=Gamilena;13672]Zkusil bych to dát zpátky do foťáku něco vyfotit a načíst kabelem. [/QUOTE]
Když píše že mu foťák hlásí ať naformátuje kartu, těžko něco vyfotí ;-)
Jinak co se problémů s kartou týká, pro windows moc neporadím, jelikož používám linux. Tady se dají fotky zachránit celkem jednoduše. Mě se stalo něco podobného. Měl sem na kartě asi 300 fotek, a omylem sem ji vytáhl když se z ní kopírovalo. Fotky fuč a prý mám kartu zformátovat.. No našel sem si příkaz na záchranu fotek a asi po 5 minutách mi to z té karty vytáhlo i fotky, které už byly dávno smazané - z těch 300, které tam měly být mi to vyplivlo něco málo přes 700 fotek, které už tam v podstatě nebyly... :)

Zkus toto http://www.root.cz/clanky/poskozena-data-na-pametove-karte-a-jejich-obnova/ koukám, že to jde i ve win...
Gamilena (85)|1.4.2012 13:18
No jo to jsem přehlédl ,asi si zajdu na oční...