Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Přehrávání videa Nikon D3100

Hupp (225)|30.5.2012 11:36
ahoj,

při přehrávání videa z D3100 na počítači je video rozsekané, (přehrává se jakoby to byly tak 2-3snímky za sekundu, někdy se ale obraz zastaví i na pár vteřin, zatímco zvuk stále běží). Samotná kvalita obrazu i zvuku je jinak ok. Přehrávání přímo ve fot'áku je taky v pořádku. Nejprve jsem použil přiložený quicktime player, pak jsem zkoušel i další přehrávače, doinstalovat kodeky, vše bezvýsledně. Pak jsem vše zkusil na výkonnějším pracovním notebooku, ale problém je stále stejný. Přehrávám také videa z kompaktu Sony W275, s originálním dodaným sw, a tam je to bez problému. Nemáte někdo zkušenost, dokážete poradit co s tím?

díky moc,

David H.
Rellik (1136)|30.5.2012 12:14
Zkus přehrávač VLC - přehraje naprosto všechno. Jinak jak rychlou máš SD kartu? Pro HD je dobré mít class 10 a víc. Kdyžtak to video zkus překopírovat na disk do PC a pak teprv přehrát.
Hupp (225)|30.5.2012 14:34
Díky za odpověd', Dušane. Překopírované v pc to samozřejmě mám, VLC to taky neumí, tam se obraz kousne hned na začátku a pak už běží jen zvuk. S těma kartama, tam by mohl bejt zakopanej pes, mám samé Class4, to by mělo být 20MB/s, což mi zatím vždycky stačilo, ani s RAWy není sebemenší problém. Ale i to video se přímo ve fot'áku přehrává naprosto kontinuálně, plynule, těch 24sn/s tam prostě je a z toho důvodu se mi nezdá, že by to bylo pomalejší kartou, no musel bych to vyzkoušet. Na druhou stranu už jsem snad vyčerpal všechny ostatní možnosti, které znám, takže by to tím být mohlo, anebo použít nižší rozlišení, a ne rovnou ''full hd'', taky zkusím. 2minutový záznam v HD tak dělá 268MB, takže bych se stejně musel víc krotit. U toho soňáckého kompaktu 2min záznam dělá zhruba kolem 90MB, takže 1/3, nicméně si nevybavuju, v jaké kvalitě jsem to tam nastavil, ale je to určitě dostačující pro přehrávání na pc.
(popravdě původně jsem vůbec nepočítal, že bych natáčel video, ale s narozením synka se to jaksi změnilo, takže teprve ted' ocením, že je dobrý mít fot'ák i možnost natáčet v jednom :-)
Díky za radu, měj se,
David
Rellik (1136)|30.5.2012 18:04
[QUOTE=Hupp;14038]Class4, to by mělo být 20MB/s[/QUOTE] Pozor na to ono je jiná rychlost zápisu a jiná rychlost čtení.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital
Taky dost záleží na výrobci karty. Může být rozdíl v rychlostech až věkolika Mb/s.
Píšeš, že video za 2minuty má 268Mb - což je cca 2,3Mb/s což u nějaké "horší" karty v class4 může být hraniční rychlost a proto to může dělat problémy. Já sem tam taky něco natočím protože se mi taky na podzim narodil synek a když sem to teď porovnával, tak mi to vychází cca stejně - minutapadesát má 222Mb. Kodek MJPG (Motion JPG) s rozlišením 1250x720 /24snímků. Přehrávání v pohodě. Zkus se v tom VLC (případně v manuálu) podívat v jakém kodeku ti to točí a podle toho doinstalit kodek. Případně do windows můžeš zkusit nacpat balík kodeků http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/codecpack/ případně to zkusit konvertovat na "klasický" kodek DivX nebo Xvid http://www.slunecnice.cz/sw/mjpeg-processor/ a uvidíš. Já v linuxu s žádným videem nemám problém a s windows sem se rozloučil cca před 7 lety, takže to je jen co si pamatuju a víc asi neporadím...
Jinak já používám karty TRANSCEND 8Gb Class10 a jednu 8Gb Class6 - obě nemají žádný problém s rychlým zápisem ani čtením - občas fotím rychlým snímáním 4fotky/s v RAW a obě jsou bez problému i když to někdy "podržím"... Ta 8 v class10 stojí cca 190,- tak bych doporučil si opatřit... ;)

http://interlink.tsbohemia.cz/secure-digital-sdhc-sd3-0-8gb-class10-transcend-cteni-zapis-az-20mb-s-_d93768.html

D.
Cejpatka (220)|30.5.2012 19:03
Kartou to podle mě nebude, to by to nejelo už ve foťáku. Ovšem pro 100% vyloučení by bylo nutné nahrát někde na web nějaké zkušební "sekající se" video. Pokud nám to po stažení pojede, tipuji, že bude problém nejspíše v hardware. Podobně mi nejedou originál mov videa v noťasu (a také jsem si myslel, že je celkem "výkonný"), přitom v opravdu výkonném PC to jede OK.
Hupp (225)|31.5.2012 18:57
Takže je to asi jasný. Nahrál jsem video na stejnou kartu, v nižší kvalitě, v té nejnižší 640x424/24sn. to pak běží pěkně i na mým starším domácím notebooku, se zvyšující se kvalitou to pak zlobí. Díky pánové, za rady! :)
jonashredblocks (129)|23.8.2012 00:07
A nevadí ti na videu to sekaný zoomování a hlasitý zvuk při přeostřování? Jsem to jen testoval a štvalo mě to dost, že video asi nikdy nepoužiju...