
Původně odesláno od
HimiX
Tak to ze se ekonomika pohybuje v cyklech neni nic noveho, ale bezne se ekonomika do recese dostane tim, ze proste klesne poptavka a to relativne prirozenou cestou nasycením trhu.
Ale tady se do recese dostavame neprirozenou /spis ne uplne beznou/ cestou, kdy se v dusledku krachu globalnichn hracu /kteri jeste pred sto lety neexistovali, tady se setkavame s necim skoro mocnejsim nez stat a hlavne s necim co muze mit chapadla po celem svete/ zhroutili nebo jsou pred krachem dalsi a dalsi navazujici podniky.
Pak media z toho delaj paniku a ta se siri. Kdyby nam o tom tady v CZ nepsali, tak krachne par sklaren, ktere bohuzel byly pred krachem uz davno, exporteri budou mit samozrejme horis casy, ale vsichni budou vesel zit a hlavne utracet dal, ale tady vznika neco, ze je krize a lidi misto aby utracely a pomahali, tak zacali doma setrit prachy coz je vlastne uplne to nejhorsi co muze spolecnost udelat.
A co to udela s foto prumyslem? no mozna bude zbozi levnejsi :-), rekl bych, ze nikdo z velkych hracu nekrachne, jsou to moc velke firmy a spotrebitele jsou na kazde jednotlive znacce zavisly.
Záložky