Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Levný kompakt na focení bez blesku

Kudykam (3)|11.10.2013 09:17
Poohlížím se po jednoduchém kompaktu pro začátečníka, který by dobře fotil fotky v interiéru i bez blesku.
Převážně na fotografování neposedných kočiček.
Cenově asi max 6000,-

Díky za rady
Rellik (1136)|11.10.2013 15:21
No myslím, že takový fotoaparát neexistuje... Focení chce světlo a pokud ho není musí být blesk nebo delší (dlouhý) čas. Fotit neposedné kočky v interiéru je jako chytat krokodýla holýma rukama. Obojí je víceméně nemožné.
Kudykam (3)|14.10.2013 09:19
a co olympus xz-1?
Pavel Matějka (394)|14.10.2013 13:48
XZ-1 je dobrý nápad. Výborná světelnost, slušně rychlý autofokus, vyprodává se za cca 6000 Kč, běžně stával 8-9. Jen nevím, jde-li nazvat jednoduchým - ale samozřejmě taky zvládá fotit na automatiku.
Kudykam (3)|14.10.2013 16:19
Právě že mě jiná varianta nepadá a doufám že na automatiku bude zvkládat fotit dobře, protože budoucí majitel opravdu nebude technický typ... Myslíte že cena před vánocema ještě trochu klesne?
Pavel Matějka (394)|14.10.2013 19:17
Myslím, že ne, současná cena je výprodej, už se nevyrábí. Výprodejní ceny jsou u Olympusu fajn.
rousini (738)|14.10.2013 22:39
Já mu dám hlas, protože ho mám. Myslím si, že kočka buď loví nebo spí, takže ten pohyb, pokud není záměrem nebude problém.
Foťák by to mohl celkem úspěšně dát. O automatice nedám reference neb ji nepoužívám, ale režim A/S je o tom, že rozhodneš o cloně nebo čase v případě focení pohybu a automatika dopočítá a nastaví zbytek. Maximálně tomu vybereš jiný ostřící bod nebo přiflákneš ND filtr. Korekce expozice, nebo zvedání ISO nebývá nutné. Pokud bude fotit do RAW může nastavit + 1/3 - 2/3EV, protože foťák má lepší rezervu v jasech.
Nikon1 nebo E-PM1 je obrazově asi o chlup lepší, ale už to nemá tu kompaktnost, blesk, světelnost a PASM volič.
Jinak cena už asi nepadne, na webu Olyho je s origo náhradní baterkou za 6500,. a to je sakra rozdíl proti Avacomu...
kultus (1295)|15.10.2013 14:49
ja mam XZ-10 a plnou automatiku jsem v realu snad ani nepouzil=stoji za prd. Fotim vetsinou na "P" s malou korekci clony nebo expozice. Pokud fotim v noci na stativ tak fotim samozrejme na "S" a rezim "A" zapinam jen kdyz se potrebuji ucelove hrat s hloubkou ostrosti, nebo jsou nejake neposedne svetelne podminky...sem tam zapnu ND filtr (kdyz je hodne svetla nebo pri foceni pohyblive vody).Svetelnost je supr a dovoli mi mit ISO natvrdo na 100 max. 200 coz dava dobre vysledky taky v seru/noci...

...nekde jsem cetl ze chlapek foti vetsinou na "A" tak to taky muzu nekdy zkusit...olympus XZ-10 ma skvele ovladani...predpokladam, ze XZ-1 na tom bude podobne
nephilim (353)|16.10.2013 16:44
Ten XZ-1 nemusí být špatnou volbou. A pokud jde o toho, kdo jej bude držet v ruce, tak se mu musí vysvětlit, že když je fakt málo světla, tak si přepne na S, nastaví si nějaký udržitelný a současně rozumný (pohybuje se objekt nebo ne?) čas, třeba 1/10 a bude fotit na něj. To snad zvládne.