Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výměnné objektivy: Poraďte objektiv

Neregistrovaný (0)|1.5.2014 20:11
Tazatel: miku

Znění dotazu: Dobrý den,mám sony slt a37 a setový objektiv Sony DT 18-55mm f/3,5-5,6 SAM. Vadí mi na něm špatná světelnost a zdá se mi málo ostrý. Hodil by se mi zoom s trochu delším ohniskem,tak kolem 130 mm a lepší světelností. Nějaký univerzál,který bude lepší a ostřejší než ten seťák. Fotím hlavně rodinu,děti,nejaký ten výlet a pod. Žádné velké umění. Jelikož jsem začátečník,budu vděčný za každou konstruktivní radu. Díky všem za případné návrhy.
Sakini (1174)|2.5.2014 08:24
Univerzální zoom který bude lepší než tenhle seťák, to zase není takový problém - zásadní otázkou je kolik je na něj k dispozici peněz. Vzhledem k původní i současné reálné hodnotě A37 bude ten objektiv určitě dražší než tělo. A ještě jedna zásadní věc - buď bude mít lepší světelnost, nebo větší rozsah. Objektiv, který by splňoval oboje, bohužel pro Sony neexistuje a to ani za všechny peníze světa. Na kvalitnější optiku počítej s cca 10-12 tisíci.
ewing (68)|3.5.2014 05:20
tenhle objektiv neznam,ale vseobecne cim budes mit vetsi rozsah mezi ohniskama,tim vice bude trpet kvalita obrazu. na druhou stranu tenhle handicap muzes zcasti vyvazovat objemem zaplacenych penez, ale tech 10-12 tisic se mi zda dosti malo avsak zalezi jake pozadavky mas na svou vyslednou praci.