Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt/ultrazoom/kompakt s výměnným objektivem do cca 6k?

Lizzzard (2)|9.6.2014 01:26
Prosím o radu jaký fotoaparát vybrat na cestovní focení + focení za zhoršených světelných podmínek. Tzn. co nejmenší a skladné rozměry, zároveň ale, aby se s tím dalo trochu (kreativně) pracovat. Měl jsem v plánu nějaký kompakt do 3000,- na obyč fotky, ale po přečtení pár diskusí mě názory na to celkem odradily. Dá se v ceně kolem 6000,- sehnat něco pro začátečníka, co bude dělat už lepší fotky? Nějaký profi kompakt třeba?
Zatím mě zaujaly Canon PowerShot SX170, Nikon COOLPIX S6500, Olympus PEN E-PL3, Nikon 1 J2, ale je to jen takový první dojem, tak prosím o "nasměrování". Nemusím pořizovat nutně nový foťák, takže třeba Olympus XZ-1 by mohl být taky jedna varianta (v obchodech jsem ho už nenašel).
Předem díky za pomoc.
Komo (840)|9.6.2014 07:48
Ja by som vyberal medzi Nikonom P330 a J2. Ale pravdepodobne by som si trocha priplatil a kupil Olyho e pm 2.
kultus (1295)|9.6.2014 08:36
otazka je jestli si ochoten tolerovat vetsi rozmery nikonu 1 J2 nebo olympusu EPL3, z obou dostanes pekne fotky. Jestli ale chces ciste kompakt zustava jen olympus XZ-10 s mensim snimacem nebo nikon P330...taky zalezi jaky zoom potrebujes, protoze profikompakty maji tak 5x a ty s vymennyma objektivama jen 3x...nebo pak priplatit, takze bych se klidne rozepsal podrobneji co hledas a ocekavas pripadne na co jsi co se tyce kvality fotek doted zvykly ;)
Lizzzard (2)|11.6.2014 10:18
Díky za pomoc a názory, už jsme to vyřešili na jiném foru. Budu nakonec kupovat použitý Olympus XZ-1 za cenu 3000,-.