Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do 10.000,- Nikon/Canon/Olympus

ores (7)|1.7.2014 14:41
Ahoj, potrebovala bych nutne poradit pri koupi noveho fotaku. Chceme vymenit starou zrcadlovku Canon za kvalitni skladny kompakt/ultrazoom.
Nase priority ted jsou:
- kvalita fotek (asi se nepriblizime zrcadlovce, ale chcem porad delat kvalitni fotky - hlavne hory, priroda, rodina), takze dobry snimac, objektiv a foceni pri zhorsenych svetelnych podminkach
- skladnost a nizka vaha (max 300g)
- dostatecny opticky zoom
- HDMI, USB + WIFI (bylo by fajn to propojit na 3D TV), kdyztak i GPS (ale neni nutne)
- dostatecna vydrz
- video neni tak dulezite, mame dobrou skladnou kameru

mam uz nejake tipy, ale nevim jestli byste je doporucili (a ktery nejvic) ci pripadne jine...chcem se drzet znacek Nikon/Olympus/Canon

Olympus SH-1
Nikon coolpix S9700
Canon powershot SX700 HS

Diky predem za jakekoli doporuceni!!!
Katka
rousini (738)|1.7.2014 14:53
Ani jsem ty odkazované foťáky neotvíral, ani je neznám, jen předpokládám, že mají výtečný zoom. Jestli chceš dobré fotky, tak na zoom zapomeň.
Doporučit se dá Canon G15(16), Olympus XZ-2, Fuji X10(20), Panasonic LX7, Nikon P7800, Sony RX100. Možná některé ceny přelezou, ale to si vyfiltruj sama.
kultus (1295)|1.7.2014 14:55
ani jeden z nich :) a jestli chces pokracovat dal ve vyberu, musis si vybrat mezi kvalitou (sony RX100, oly XZ-2, pana LX7, nikon P7800, fuji X10...) nebo zoomem (vyse vyjmenovane a spousta ostatnich) anebo priplatit za olympus stylus 1. Zalezi co je pro vas skladne?!
ores (7)|1.7.2014 15:11
proc ani jeden z nich? mohl bys prosim uvest duvody?
olympus xz-2 jsem koukala...proc zrovna ten?
Nikon P7800 stoji pres 13000 a vazi skoro 400g tak ten urcite ne, plus nema HDMI
diky!
rousini (738)|1.7.2014 15:22
[QUOTE=ores;31657]proc ani jeden z nich?[/QUOTE]

Protože jsem ani o jednom nikdy neslyšel... Nahodil jsem pár slušných kousků, gramáž v hlavě nenosím a googlit v čem je který z tvého výběru špatný se mi nechce :eek:
ores (7)|1.7.2014 15:26
ten Canon G15 se mi docela libi...
nechceme neskladny velky fotak (+-300g) ale zaroven nejaky co dela kvalitni fotky...ktery snimac je lepsi...BSI-CMOS nebo CMOS?
laicky dotaz...neni 4-5x opticky zoom moc malo???

---------- Doplněno v 14:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:23 ----------

vsechny tyto modely Olympus SH-1/Nikon coolpix S9700/Canon powershot SX700 HS jsou celkem novinky v kompaktech a nemely spatne recenze...
ores (7)|1.7.2014 15:29
byla bych moc rada kdyby mi nekdo podal relevantni info proc ten ktery fotak na zaklade recenzi a hlavne faktu...
diky predem
Komo (840)|1.7.2014 15:32
Je to tu stale dokola. Chces kvalitny snimac a fotit za zhorsenych svetelnych podmienok a vyberas modely s malickym cipom a slabou svetelnostou.
ores (7)|1.7.2014 15:41
tak prosim porad ktery bys bral z tech hlavnich parametru co jsem uvedla...

---------- Doplněno v 14:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:37 ----------

myslim ktery jiny bys doporucil
rousini (738)|1.7.2014 15:41
Chápu, že tomu chceš rozumět a že jsi laik. Ale vysvětlovat vazby jednotlivých veličin a parametrů je nad moje síly. Ostatně načerpat info a pochopit, je na pár večerů. Tady v magazínu většina uvedených aparátů prošla recenzemi a taky je tu seriál Doporučené aparáty.
To přijmi jako fakt nebo začni googlit (např. fotoroman) a studuj...
Komo (840)|1.7.2014 15:48
Asi nerozumiem otazke. Myslis, ktory by som vybral z tych troch tebou navrhovanych a podla tvojich parametrov?
ores (7)|1.7.2014 15:51
myslim ktery jiny bys doporucil
Komo (840)|1.7.2014 16:05
Ktory by som doporucil? Dostala si par tipov, asi len tie. Vyberaj nieco z kategorie tzv. profikompaktov, alebo csc. Respektive aby to malo cip velkosti aspon 1/1,7" a svetelnost 1,8 maximalne 2,8. Vynimkou je snad len xz-10- to je asi momentalne najlacnejsi a este slusny kompakt.
metatron123 (166)|1.7.2014 16:14
Mozno by sa oplatilo pozerat pi Olympuse E-PL3 s dvoma objektivmi v sete s 14-42 a zoomom myslim 40-150. Je to ale i tvojich prioritach, vlacit so sebou 2 objektivy ... pripadne asi maju aj nejaky univerzalny zoom, ale si presne nespominam na rozsah.
ores (7)|1.7.2014 16:16
ok, diky moc, kouknu na to
kultus (1295)|1.7.2014 16:23
Jestli chteji skladny kompakt a maji zrcadlovku tak asi tezko sebou chteji neco tahat...spis by mne zajimalo proc mas zrcadlovku a neznas zakl.veliciny. Proc a jak sis tu zrcadlovku kupovala? Nekdo tady mel spravny point najit si zakladni vztahy a veliciny foraku a fotografovani. Na netu je spousta clanku se zakl.info jak vybirat fotak tam bych zacal. Ty kapesne UZ maji moc maly snimac moc velke rozliseni na tak maly snimac a moc velky zoom, proto zadny z nich s cistym svedomim nedoporucim
Begy_cz (537)|1.7.2014 17:54
[QUOTE=rousini;31663]Chápu, že tomu chceš rozumět a že jsi laik. Ale vysvětlovat vazby jednotlivých veličin a parametrů je nad moje síly. Ostatně načerpat info a pochopit, je na pár večerů. Tady v magazínu většina uvedených aparátů prošla recenzemi a taky je tu seriál Doporučené aparáty.
To přijmi jako fakt nebo začni googlit (např. fotoroman) a studuj...[/QUOTE]

pokud nechce cvakat fotky od boku jako japonský turista, tak jí nějaké to studium stejně nemine. Mimojiné koukat po poměrně slušném přístroji a pak cvakat hlava nehlava postrádá smysl.
Možná..... bych to vzal obráceně. Nejdřív si něco přečetl a pak podle toho vybíral