Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

V čem a jak nosíte svou fotovýbavu?

Baji14 (54)|15.8.2014 20:33
Tak by mě zajímalo, v čem a jak nosíte své fotovybavení...
Já jsem totiž strašně zvědavý typ člověka ;-) .
Děkuji za odpovědi.
midiborec (35)|15.8.2014 21:26
joo ja mam Lowepro Nova 170 AW černá ale v tydnu si ji budu vymenovat za 200aw. Nevleze ze mi tam tele :D Jinak je to brašna, batoh jsem nechtěl.
Begy_cz (537)|16.8.2014 00:08
tělo NIKON D5000
    LowePro Toploader AW50 (na setový 18-105 byl akorát)
    LowePro Toploader AW55 (pořídil jsem 55-200 a s často nasazenými makro kroužky je to akorát) do přední kapsy se v poho vejde i blesk a nějaký ten filtr. Nebo na dno položit 55-200 pak oddělovací polštářek a nad něj se stále vejde 18-105
    FOMEI fotobatoh, typ nevím. Má spoustu předních kapes pro mne naprd, ale hlavně má popruh jen přes jedno (levé) rameno. Doost nepohodlný :( - ale byl věnován zadarmo tak... Ale stejně jako AW50 ho čeká výměna za lepší
Baji14 (54)|16.8.2014 10:55
Jinak já mám brašnu Lowepro EX 120, ale začíná být pomalu malá. Jelikož v ní nosím foťák, 3 baterie (resp. 2, protože jedna ztrácí kapacitu), 3 paměťovky a už se tam nevleze nic, tak nevím jestli se nemám poohlédnout po něčem větším.
Milan Šurkala (3381)|16.8.2014 12:50
Lowepro Cirrus 110. Vejde se tam Samsung NX11 + 18-55mm + 50-200mm + 30mm objektiv (v jakékoli konfiguraci s nasazeným objektivem). Pak mám ještě jednu větší brašnu (myslím, že také Lowepro), ale tu moc často nepoužívám.
rousini (738)|16.8.2014 13:00
Já jsem vybral Lowepro Rezo 160. Na CSC je docela velká, ale s ohledem na moji nerozhodnost kolik objektivů zrovna vzít je docela na fest. Vejde se do ní tělo a 3-5 obj.
Baji14 (54)|17.8.2014 10:26
Kdybych se tedy teoreticky chtěla poohlédnout po něčem větším, co byste doporučili?
pas!k (173)|19.8.2014 12:19
Mam dva. v pripade ze netaham moc veci a nejedu na dlouho a nepotrebuji ssebou veci jeste mimo foto techniky taham tohle:
KATA - D-3N1-20. Horsi to ovsem bylo ve chvili .. kdy jsem potreboval tahat fotokramy a jeste vzit dalsi veci jako notebook .. obleceni .. a nejake dalsi nezbytnosti .. po delsim vyberu vyhral tento batoh a zatim spokojenost .. Adventure K4L v2 35L Hiking Camera Pack
kubusf (49)|19.8.2014 17:28
Ahoj Baji.
Já myslím, že mimo to zhodnotit, co se vše do obalu má vejít, je potřeba také zhodnotit KAM, do jakého prostředí, a také jak dlouho focení potrvá. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že celodenní "procházka" v terénu s brašnou přes rameno a v ní foťák s třemi objektivy moc na náladě nepřidá. Na to se hodí spíš batoh. A osobně doporučuji něco univerzálního do čeho se dá přibalit i pár osobních věcí, doklady, malé pití a tatranka :-D. Brašnu mám a občas ji používám - je to víc poruce, když chci rychle pro aparát. Osobně jsem i do brašny Lowe pro Nova AW 160 dovedl nacpat DSLR a tři objektivy 300, 200 a 50mm..holt se to musí dobře poskládat..
Když jsem usoudil, že se to takle nosit po poli nedá, koupil jsem starší Orion Trakker batoh. Dole jsou fotověci a nahoře prostor třeba na větrovku a sváču. Z důvodu lenosti to z batohu do brašny mockrát neputovalo, ale svědčí to také o tom, že batoh je prostě do terénu pro mne pohodlnější. To či ono by mělo být bezpečné pro aparát a doporučuju s externí pláštěnkou...na wodotěsnost obalů po několika lijácích nespoléhám. Tak dobře vyber ;-)) a ať je z toho taky radost..
Baji14 (54)|19.8.2014 19:19
to kubusf: Jelikož nemám zrcadlovku, tak objektivy není třeba řešit. Mám brašnu LowePro EX 120, do které se vejde celkem málo, což je problém. Jaký batoh bys doporučil? (jsem vozíčkář)
kubusf (49)|19.8.2014 22:16
ahoj podruhé :-)

No byl jsem se kouknout, v čem že jsem nosil UZ..takovej větší ...velikosti malé DSLR. Pořídil jsem na to Lowepro Edit 120+ ..což zřejmě nebude větší, než máš, ale dospodu brašny je připojený na pás suchého zipu přídavný modul...placatá kapsa, asi 7cm vysoká, kam se mi vešly další prkotiny...filtry clona, baterie i s nabíječkou...a podobně. Dobrý systém - když kapsu nepotřebuješ - necháš to doma. Jediný problém u toho byl s pevností toho přídavného prostoru. Musel jsem to vystužit , aby to drželo tvar. Nemám rád placatý věci ;-)..
Být Tebou zkusil bych podobně rozšířit užitnost stávající brašny..různé kapsy a kapsičky na foto se prodávají extra a dá se to navléknout třeba na řemen brašny...chce to popřemýšlet.
Kissofdark (95)|22.8.2014 11:25
Lowepro Passport Sling - koupila jsem ji kvůli nenápadnosti a multifunkčímu použití. Mám v ní přihrádku, kde mám fotovýbavu (Olympus E-PM2 + 3 skla) a zároveň místo na svačinku, doklady a další potřbné věci:D
Akorát má hodně kapes a někdy hledám, kam jsem co dala (umění najít náhradní baterku v 9 kapsičkách:D)
Evok (36)|22.8.2014 18:51
Taky se momentálně poohlížím po něčem do čeho by se vešel D610+grip + 24-70 a pevná 50mm ale zatím nic :( Neporadí někdo? Nechci nic obřího...
Pavel Olivík (160)|23.8.2014 10:44
...já používám na kolo a lehkou turistiku po krajině batoh Lowepro Photo Sport Sling 200 AW a v pohodě se to tam myslím vejde a ještě nahoře máš místo na nějakou svačinu...a jsem s ním spokojený,teda pokud netahám víc objektivů...:D
Antivir123 (81)|8.10.2014 21:10
když mám zoom tak "jen tak" popř v podpaží, kolem krku jinak nějaky lowepro 160 . nápadná aůe praktická (malých skel se tam vejde hodně nebo 2 zoomy plus 2 pevny plus nabijecka plus aa adapter plus pár eneloopu a balonek s cistici sadou na cip.)/ batoh.

kup něco co neřve - tady je foťák :)
Virtus (19)|9.10.2014 22:02
Používám brašnu i batoh Tamrac k velké spokojenosti. Brašna Tamrac Pro 8 a batoh Tamrac Evolution 9. U Tamracu my vyhovuje uložení těla "nastojato".
610 s gripem a těmi objektivy se vejde určitě do Tamrac System 3, ale bude jen na tohle asi zbytečně velká. System 2 by byl akorát, ale bojím se, že se tam nevejde tělo s gripem.
kultus (1295)|19.7.2015 14:27
Zdarec, potreboval bych trochu poradit. Shanim novou vetsi brasnu na FZ1000, ktery se mi podarilo jeste vrazit do brasny po Sony NEX5R, ale po koupi masivnejsiho popruhu se mi to tam uz fakt nevejde. Zaroven ale pokukuji po nejakem turistickem batohu pro obcasnou turistiku. Napadlo mne jestli to nespojit a koupit rovnou nejaky stredne veliky fotobatoh, ktery by mi slouzil jak pro tahani fotovybavy (FZ1000 + 3x filter + popruh + obcas stativ=proste nic velkeho), tak beznych veci jako nejake jidlo, lahev s vodou, osobni veci...atd. Zajimalo by mne jestli to z pohledu ceny a prakticnosti neni uplna blbost. Zatim jsem si vyhlidl Vanguard 2GO46 jako takovou streni cestu za 1500,-. Libi se mi rada Up-RISE II, ale to uz je pri dane velikosti 45-46 pres rozpocet. Budu rad kdyz mne nekdo zkusenejsi navede, jestli na to nejdu spatne a precejen nebude lepsi koupit turisticky batoh a na fotak nejaky neoprenovy navlek. Na tom vanguardu se mi libi rychle vytazeni fotaku z boku, vnejsi sitka na lahev nebo stativ a jeste dost mista na dalsi bezne veci kdyz mam relativne chudou foto vybavu co v tom batohu nezabere tolik mista. Predpokladam, ze ty vnitrni "schudky" a predely co jsou v tom batohu muzu vsechny vytahat a upravit si to k obrazu svemu. D obchodu se teprve chystam tak predem dik.
Petr Be. (211)|19.7.2015 16:32
To je asi dost osobní. Já mám třeba neblahou zkušenost se zloději, a rozhodně bych nenechával bez dozoru nic, na co nevidím. Takže brašna vždy v ruce. Ale to záleží kde a jak fotíš. Pokud jde o rychlost, tak dobrá brašna taky vede. Je prostě při ruce a čeká na otevření jediného zipu. Bágl se musí sundávat. Zase osobní vkus. Kdyby Lowepro nemělo tak hloupé dělící výstélky, tak to považuju za nejlepší existující řešení...
kultus (1295)|19.7.2015 17:33
No ja si tedy veci dost hlidam, nekdy az uzkostlive hlavne v mistech kde je moc lidi. Brasnu ted ale taky nosim spis posunutou k zadum aby nezavazela a drzim ji nebo popruh...nevim no. Zrovna tohle ted neni priorita ikdyz logiku to ma :) Co se tyce pohotovosti, tu jsem vyresil prave tim "rychlopopruhem" na rameno. Kdyz vim, ze budu vic fotit, hodim si jej pres rameno, fotak visi u pasu a staci se natahnout a rychle ho vytahnout k oku, jede to skoro samo. Muzu na nem mit klidne cely cas ruku a castecne ho chranit proti zlodejum i okoli.

Na mensi vyjizdky vemu klidne jen tu malou brasnu. Spis potrebuji vyresit to prenaseni a ukladani na delsich treba i jednodennich vyletech. Doted jsem mel obyc.batoh a v nem brasnu s fotakem. Takze dojet na misto, vytahnout fotak z brasny, dat ji zpatky a nechat si fotak v ruce a fotit. Jenze to mam pak jednu ruku "zasekanou". Takze jsem koupil ten popruh, ale je velky a do brasny uz se nevejde stejne jako ten udelator co se upevnuje k fotaku. Takze takhle se to nejak ma... ;) Kdyz se ale koukam na ceny turistickych batohu a ceny brasen, tak jestli nebude lepsi koupit jedno a vyuzivat to zaraz. Ty turisticky batohy mi prijdou trochu lepsi na vylety, vsak jsou na to urceny, ale je tam minimalni ochrana. Foto batohy jsou vetsinou cele polstrovane.
bystřické (54)|20.7.2015 00:26
na motorce vozím foťák v ledvince nebo malé brašně uložené v topcase nebo bočním kufru,když vím že si vystačím se dvěma objektivy,beru větší brašnu,když vím,že budu potřebovat skel víc+ blesk,beru batoh,hlevně do davu,má otvírání na zádech ,pokud ho mám nasazený,nikdo mi ho neotevře.určitě bych si objektivy nedával do obyčejného batohu
ka.mik1 (71)|20.7.2015 09:18
Já mám po kameře ledvinku přes rameno od Hamy, ale to je střední bezrcadlovka. Před rokem a něco jsem koupil baťoh, primárně určený pro cestování na kole, na pláštěnku, pití atd. Zajímavé je, že od té doby ho používám všude, takže kdybych tu potřebu měl, vezmu jej asi i na fotoaparát, ale nemám to vyzkoušené. Dost mne překvapil, protože má zpevnění na záda, a dobře se s ním chodí, je malý, ale právě na ty středně velké věci pro mne ideální. Takže od knížek, oblečení, jídla, pití (má vyjimatelný vak, který zvětší místo, pokud se nepoužívá na kole), spoustu kapsiček, termosky..nelituju, ikdyž byl dražší, pro mne ideální a navíc má pláštěnku na baťoh, nepromokne. Prostě je jen tak sebou všude nosím a hážu do auta, a jako bych ho ani neměl, lehký, kvalitní, ale na foťák zatím nebyl potřeba:)

http://batohy.heureka.cz/camelbak-mule-nv-black-charcoal-3l/
kultus (1295)|25.7.2015 18:25
Takze jsem se vcera prosel po par kramech, nejdrive fotokramech. Vysledek je, ze jsem nad fotobatohama at se mi libily nejvic uz zrejme zlomil hul, na turistiku mne odhovarali i prodejci a to je u nas co rict. Abych mel aspon nejaky turisticky fotobatoh musel bych do toho vrazit neprestanske penize. Takze jsem prosel "turisticke" obchody, budu muset obetovat polstrovane batohy a nosit fotak v brasne. Z toho vylyva dulezity pozadavek, aby mel batoh samostaty oddil kam bych fotobrasnu dal a nemusel vytahovat i jine veci z batohu. Mam par kandidatu Osprey Escapist, Vaude Bike Alpin, Deuter AC Aera 30 nebo Futura 26. Ma s nima nebo podobnyma nekdo zkusenost? Zajima mne hlavne kvalita odvetrani zad co si v obchode nezkusim, pripadne jine dojmy. Kdyby chtel nekdo navrhnout nejakou alternativu z rad turistickych batohu do 3000,- klidne taky piste.
ka.mik1 (71)|28.7.2015 14:25
Osprey je naprostá klasika pro všechny, co občas jezdí na kole, rozhodoval jsem se tehdy mezi ním a Camelbakem. Ono se to nezdá, člověk si řekne turistický batoh, ale vážně jsem se přistihnul, že když je třeba v decentní černé, nejen že ani nevím že ho mám, ale vypadá na zádech i fakt dost dobře.., klidně s ním jdu do společnosti kamkoli. U toho Ospeye bych spíš zvážil velikost, jestli 25 litrů objemu není už na foťák celkem dost, ten můj Camelbak Mule NV má 13 litrů a dal bych do něj dva fotoaparáty a navíc je fakt hezký a nenápadný. Poslal jsem ještě jeden odkaz a tam mu ho doporučovali i na Nikona 3100. Já teď o víkendu spojil cestování na kole s GX7 a dovnitř i přes menší rozměry se vlezl v pohodě, proto bych větší baťohy moc nebral. Ten Camelbak má mezi "menším a větším" baťůžkem nekrytý oddíl, takže jsem nejraději dával fotoaparát do něj a měl ho hned při ruce, bez rozepínání zipu. Popruhem na ruce jsem provléknul jednu přesku baťůžku, kdyby náhodou chtěl při jízdě na kole vypadnout:) Nevím jak ty baťohy ve výběru, ale Camelbak má nějaký vložený molitan na pohmat, jako polstrování na záda a důmyslný ventilační systém, kdy baťoh nedoléhá celou svou délkou k zádům, ale jen 4řmi ventilačními vložkami, které podepírají současně jak záda tak baťoh a člověk se vůbec nepotí a baťoh ani na zádech necítí. Zašel bych se i na něj někam podívat, kvůli té praktičnosti, je hezky vymyšlen, a v té černočervenobílé je i na pohled pěkný a peněz nelituju, u mne jedna z nejlepších koupí:) http://cyklisticke-batohy.heureka.cz/camelbak-mule-nv/poradna/#section , jinak ikdyž Osprey neznám osobně, tak mezi "turisty" má taky skvělé jméno.
kultus (1295)|28.7.2015 14:54
Dik za reakci. Batoh nechci jen na fotak, to uz by stacila i brasna. Potrebuji batoh, pod kterym se mi nebudou potit zada. Neco vetsiho protoze to bude batoh na celodenni vylet nebo na lehci vikend. Priklad: ceka mne vyslap na sopku, pujde se pres nekolik pasem a nevim jaky bude pristup k jidlu. Takze potrebuji mit uvnitr fotak v brasne, na boku mensi stativ, nekolik vrstev obleceni vc.bundy. Pak bezne kramy jako svitilny, prisl.k fotaku. Hygienicke veci, vic vody (je to na Bali) jidlo...rad bych i hydrovak, prijde mi to prakticke mit 3l vody na zadech bez toho abych o ni vedel a musel tahat lahve. Na to vsechno mi maly batoh stacit nebude. Navic kdyz pojedu domu, chci mit jedno pohodlne zavazadlo-batoh na cely vikend a ne tahat veci co se do nej nevejdou v rukach. Ty batohy pak neni problem stahnout pokud nebudu potrebovat tolik veci. Vzdy je lepsi mit nejakou rezervu, neni to zrovna malo penez. Velikosti se chci taky dostat do letadla, na dovolenou nebo treba jen nejaky eurovikend. Nepotrebuji deset batohu na kazdou prilezitost, staci jeden univerzal, treba i na to kolo. Jinak ten tvuj batoh vypada supr, kdyby tak byl ve vetsi verzi. Presne na tu nekrytou cast jsem se tesil u Osprey Manta 30, ta se uz ale nevyrabi nebo u nas neprodava, mensi proveneni Manty to nema.
ka.mik1 (71)|28.7.2015 16:20
Tak to chápu, do toho co jsem poslal odkaz by se vlezly tak dvě trika, jedny kalhoty a zubní pasta s foťákem, vyzkoušeno:) Já jen mám dobrou zkušenost s tou značkou, překvapilo mne, že se něco takového promyšleného pro cestování dělá, ale to co jsem poslal je na jednodenní výlet na kolo nebo do města, s pláštěnkou na baťoh. Hledal jsem, jestli nenabízí něco většího, právě kvůli těm dobrým zkušenostem s tímhle a narazil jsem na tohle: http://www.123shop.cz/d/camelbak-fourteener-24-charcoal-graphite-turisticky-batoh/#utm_campaign=feedzbozi&utm_content=zbozi&utm_source=heureka.cz&utm_medium=ppc Sice v tom videu nelezou na sopku a je to lehce přes 3000,-, ale je tam ukázaný ten samý systém na záda, kdy se záda nepotí. Teď si skoro ale myslím, po tom co všechno se tam má nosit a do takových podmínek, bude i těch 25 litrů objemu málo:) Proto přidám odkaz na druhý 30litrů, který získal titul první místo mezi jednodenními turistickými baťohy. http://cyklisticke-batohy.heureka.cz/camelbak-fourteener/specifikace/#ng:4de6bb0d98da86652a660740abeb7d1b Každopádně by to chtělo, kdyby se ozval i někdo další se zkušenostmi třeba toho Ospraye:)
kultus (1295)|28.7.2015 16:39
Ono kazda znacka ma nejaky ten system zad, treba Deuter, Vaude i Osprey maji lehce ohla zada, batohu a sitku aby se nelepil na zada a luftoval, toho bych se urcite nebal. Spis ale potrebuji tu jednu oddelitelnou cast jen pro fotak a nejaky system mensich kapsicel. Kolem tech 30l je to pro mne IMHO optimum, samozrejme cas ukaze. Libi se mi u Camelbak, ze maji v cene ten rezervoar, ale zase je pravda ze stoji vic. Ten tvuj maly v cerne vypada pekne a ladil by mi s kolem a cyklooblecenim ;-)
ka.mik1 (71)|30.7.2015 13:40
Já mám právě černo bílo červené kolo, silniční i crossové:) Ale ladí hezky i k oblečení:) Je pro mne na cestování dokonalý. Má asi 7 samostatných kapes a v jedné je i portfolio na propisky a maličkosti. Rezervoár jsem vytáhnul, protože ho rád používám i na chození na návštěvy nebo po městě, na dovolených, a místo něj se dají dát spisy A4. Vodu si na kole vozím ve dvou košíkách. Foťák dávám buď do druhé větší kapsy, takže není cítit přímo za zády a je zavřený zipem, nebo na volno mezi druhou a třetí kapsu.Ze spodu je pláštěnka v samostatné kapsičce, která celý baťoh zakryje. Líbí se mi systém řemínků a přezek, kdy má baťoh dobrou fixaci k tělu a nic nevypadne, neztratí se a i pro případného zloděje je to těžší, zipy mají tužší ale dobrý chod. Pokud neberu foťák, dají se mezi větší a menší oddíl do nekrytého místa umístit až dvě 1l termosky nebo energetický nápoj. Menší kapsičky využívám na tatranky a třeba mobil na geocaching. Je to všestranný společník na cesty, do práce, na kolo, krátké přesuny s potřebou cokoli menšího odnést. Praktický, dobře vypadá a dokáže odnést to, co se nevleze už do ruk, a to bylo proč jsem si ho kupoval. Na všechny možné těžkopádné baťohy na záda z minulosti nebo ledvinky jsem zapomněl:) Od té doby co ho mám, je tak funkční, že sem si na to kolik stál ani nevzpomněl:) Přeji šťastný výběr a cestu můžu jen závidět:)
kultus (1295)|30.7.2015 15:18
Jo diky ;) par adeptu je takze jeste pockam, treba budou na konci leta nejake slevy.
kultus (1295)|13.8.2015 07:57
Tak jsem nakonec koupil Osprey escapist 25, je to takovy cyklo-turisticky batoh stredni velikosti. Jiste, oproti dedikovanym fotobatohum je to castecny kompromis ve fotograficke ergonomii, ale mnohem mensi nez ma fotobatoh v te turisticke. Libi se mi odvetrana zada, popruhy i bederny pas, kapsicky na bedernem pasu i popruhu, oddelitelna spodni komora pro fotak nebo treba moznost hydrovaku. spodek vaku je vystlany plastem proti desti, takze fotak v brasne nebude urcite ohrozen.
airin (2)|1.6.2016 22:46
Ahoj, tak jestli jsi po dvou letech pořád stejně zvědavý....:-) odpovím Ti.
Dostala jsem krásnou zrcadlovku a bylo třeba ji pěkně bezpečně přemisťovat v polstrované postýlce.
Dilema bylo zda brašnu, která se tak nějak více používá a nebo fotobatoh....Když jsem zjistila, že něco takového existuje, zajásala jsem.
Mít krásně volné ruce, batůžek na zádech a nemuset se rozptylovat posunujícím se popruhem mezi ňadry.
Z toho jsem z praktického hlediska usoudila, že brašna je více vhodná pro muže.:-)
Airin