Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D7000 + Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S

budulinecek. (13)|22.8.2014 19:11
Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu a zkušenosti...

vlastním Nikon D7000 a přemýšlím o koupi objektivu Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S

v mnoha recenzích jsem ale četl že objektiv je vhodný především pro plnoformáty.

Máte někdo zkušenosti a případně fotky které by jste mohly poskytnou s tímto objektivem pro představu dělané s podobným sklem jaké mam já?

Má cenu s tímto fotoaparátem jít do tak drahého skla???

Zaměřuji se převážně na focení portrétů a svateb.

Děkuji
Rellik (1136)|22.8.2014 21:09
Taky jsem přemýšlel nad tímto objektivem pro D7100. Nicméně po přečtení mnoha recenzí a shlédnutí mnoha snímků, jsem ho nakonec nekoupil. Je určen pro FF, nicméně jsem čekal, že u APSC snímačů bude líp kreslit. Bohužel tomu není tak a o něco líp opravdu kreslí na FF. Bohužel už je to nějaký čas, co jsem to studoval a tak nevím na kterých stránkách bylo to porovnání kresby u FF a APSC snímačů. Nicméně u svateb je absence širšího ohniska celkem sebevražda. Těch 24mm není sice taky moc dlouhých, ale konkrétně u svatby to chce širší začátek... Záleží dost na místě konání.... Já osobně jsem nakonec vzal Sigmu 17-50 F2,8 a jsem naprosto spokojen... ;)
Pavel Olivík (160)|23.8.2014 10:40
...tohle sklo je skvělé na FF,ale na APS-C pro focení svateb by to chtělo něco širšího...asi jak píše Rellik,ta Sigma je opravdu super...kamarád ji má a je moc spokojený...
...každopádně Tě nechci odradit,ale já bych volil tu Sigmu...

...sám vlastním na mém Canonu objektiv Sigma 24-70mm f/2.8 IF EX DG HSM,která je určena pro FF a musím uznat,že je to luxusní sklo...
budulinecek. (13)|25.8.2014 17:59
děkuji moc za Vaše názory, vím, tu šířku bych musel doplnit ještě nějakých jiným objektivem. Teď to řeším 18-105 ale ta stojí za ....
Asi někam vyrazím do velkoměsta :D a někde vyzkouším, ale ta Sigma je dobrej tim... ještě jednou díky...
Dan7 (411)|25.8.2014 18:19
Nikon má pro DX sklo 17-55mm f/2.8, ale to je hodně velká drahota. Navíc ani není pro fullframe. Hodně chválený je taky Tamron 24-70 f/2.8, ale to už je pěkná tíha. Pro APS-C si ho neumím moc představit. Je to taková alternativa Canonu nebo Nikonu 24-70 f/2.8.
Asi bych se taky podíval a vyzkoušel obě Sigmy (17-50 f/2.8, 24-70 f/2.8). Jak ti tady radí správně zkušenější :).