Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sloučení videí natočených fotoaparátem Samsung EX2F

bandit06 (2)|13.9.2014 02:05
Dobrý den,
prosím o radu, jak sloučit krátké videa natočená fotoaparátem Samsung EX2F do jednoho dlouhého a popřípadě i k tomu dát zvuk písně. Chci udělat jen krátkou prezentaci ze svatby.
Děkuji za radu
Pavel Matějka (394)|13.9.2014 08:00
Microsoft Movie Maker. Český, jednoduchý.

http://windows.microsoft.com/cs-cz/Windows-Live/movie-maker
Komo (840)|13.9.2014 10:58
Movie maker som skusal a degradoval kvalitu. Na jednoduche strihanie a spajanie pouzivam volny program Avidemux. Ten to dokaze bezstratovo. Udajne je lepsia starsia verzia 2.4.
Rellik (1136)|13.9.2014 19:03
Zkus program AVIDEMUX - je zdarma a skýtá hromadu možností...

EDIT: jsem to nedočetl a už psal... Takže avidemux už používáš... je to slušný nástroj, se kterým jde dělat celkem hodně věcí... Navíc můžeš videa pouze spojit bez změny kvality - necháš nastaveno u videa i audia "Copy" a hotovo... ;)
kultus (1295)|14.9.2014 18:35
Hmm dik za zajimavy typ, z dovci jsem prinesl par spotu v FHD a 4K kvalita, ty 4K bych rad downscaloval na FHD jednak kvuli velikosti a taky kvuli tomu, ze nemam 4K televizi a FHD TV se s tim urcite nepopasuje...pak to vsechno dat do jednoho videa pripadne hodit nejaky podmaz...
MONYS (152)|14.9.2014 19:04
Zdravím, možná to víte pokud ne downscalingem 4K do FHD nic nezkazíte naopak video je potom stále kvalitnější a detailnější než běžné FHD , díky tomu že má dat. tok kolem 50ti Mb.Mluvím o zpracování v EDIUSU a SV12 jak to bude v AVI nevím.
kultus (1295)|14.9.2014 19:15
jj to vim ;) je to jako s fotkama, akorat u videa je to jeste vic videt :) ale stejne dik za info :) ja nemam s upravou videi temer zadnou zkusenost tak budu muset neco nainstalovat a zkusit. Spis mi slo o podporu 4K (MP4)...

...jeste se zeptam, mam notebook s procesorem i5-2430, mam ale problem s prehravanim 4K videa (sekane) muze tomu dopomoci nejaky jiny SW prehravac nez co mam (GOM player) nebo na to uz proste procik nestaci?
edit: tak procesor nejede ani na 50% (obe jadra) takze musi byt krpa nekde jinde...
Rellik (1136)|14.9.2014 19:33
[QUOTE=kultus;33537]muze tomu dopomoci nejaky jiny SW prehravac nez co mam[/QUOTE] Zkus VLC a nebo SMPlayer oba umí přehrát snad i pivní podtácky a nejsou náročné na výkon... Sám používám ten SMPlayer a ještě jsem nenarazil na nic co by mi nešlo přehrát a to včetně i 3D filmů na BD (např. Avatar)... Jinak mám "jen" CPU i3-4330 + 8Gb RAM
kultus (1295)|14.9.2014 19:40
jo to jsem i5 nejak podcenil :D nainstaloval jsem narychlo MPC-HC, ale chtel bych jen jeden prehravac na vsechno protoze jsem byl s GOM playerem na bezne filmy vic nez spokojen jen to 4K neumi poradne! Zkusim ten SM player, dik za typ...
Begy_cz (537)|14.9.2014 21:33
mezi klasiky patří VLCplayer ale hlavně ClassicPlayer (mimojiné standartní součást mnoha CodecPacků) Osobně jsem odpůrce omalovánek, takže používám ClassicPlayer a neznám věc co by s aktualizovaným balíkem kodeků nepřehrál (sempron X4@3,2GHZ, 8GB ram, AMD 6870OC)
bandit06 (2)|22.9.2014 11:35
Dobrý den, dekuji za info Rellik. Nainstalovala jsem si Avidemux a zkusila dle návodu na googlu spojit. Akorát mi k tomu pak nejde zvuk, který tam předtím byl a po sloučení tam není. A delší problém nastal, že jsem některé části točila na stojáka a další na ležáka. Tak bych to asi před tím, než to spojím měla otočit asi vše naležato. At pak nemusí všichni pořád otáčet hlavou nastojato-naležato.
Děkuji Simona