Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic TZ6

sir22 (1)|18.10.2014 20:25
Dobrý den
Až do letošní dovolené jsem vlastnil fotoaparát Panasonic lumix TZ6 a byl jsem sním naprosto spokojen.Jenže mi byl sprostě ukraden.Teď hledám něco podobného a jako laik mám problém se vyznat v mnoho nabídkách.Potřebuji foťák který by se vešel do kapsy měl dobrý zoom,jednoduché ovládáni,fotky a video přibližně stejné kvality jak TZ6,případně GPS.Dávám přednost akumulátoru.Nejraději opět Panasonic.Cena do 10 000Kč.
Děkuji za radu.
Sakini (1174)|19.10.2014 11:49
Nahradit TZ6 nemusí být jednoduché, takové dobré cestovní kompakty se už dnes nedělají. Pokud by to mělo být podle popsaných požadavků, podíval bych se nejdřív na TZ60 - sice je trošku větší a má víc megapixelů, ale technika zase o něco pokročila a myslím že se starým TZ reálně cca vyrovná, navíc má určité zajímavé schopnosti které u běžných kompaktů nejsou standart, a rozsah je hodně velký (30x zoom oproti 12x u TZ6). Pokud by to mělo fotit přece jen líp než běžné kompakty, nabízí se Panasonic LF1 který je opravdu hodně kompaktní, má větší senzor s rozumným rozlišením, a pořád dostatečný 7x zoom (sice to bude trochu míň než u TZ6, ale zase budou fotky na lepší úrovni). Sice je trochu línější, ale na běžné používání to úplně stačí.
Od jiných značek existují také varianty - Olympus SH-1 (velký rozsah, atraktivní vzhled, velmi dobré makro, menší senzor, rychlý, dotykový displej) nebo Nikon P340 (pouze 5x zoom, pomalý, ale velice kvalitní foto). Úspěšně zkombinovat velký zoom, dobrou světelnost a kvalitní foto není vůbec lehké, a každý si musí vybrat co je pro něj důležité.