Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Koupě kompaktu

Neregistrovaný (0)|22.5.2015 13:09
Tazatel: Jan

Znění dotazu: Ahoj. Prosím o radu při koupi kompaktu. Po přečtení nespočet recenzí a rad na tomto webu jsem zjístil že co je dobré je již také nedostupné :-D. - Na úvod bych rád uvedl že jsem amatér . Fotím hlavně na cestách - krajina, architektura, portréty a makro. Myslím, že převážně budu fotit na automat tudíž nevím zda je pro mě investice do nějakého dražšího přístroje vůbec výhodna. hranici mám nastavenou na +-8000.můžete prosím doporučit nějaký konkretní dostupný přístroj? popř. vyplatí se v této cenové hladině přemýšlet o bezzrcadle?(samsung nx mini nebo nikon J? nejdůležitější je pro mě kvalita snímku, skladnost a poměr ceny/výkon naopak co oželím je kvalitní video. Předem děkuji za pomoc
Milan Šurkala (3381)|22.5.2015 15:49
[QUOTE=;37945]vyplatí se v této cenové hladině přemýšlet o bezzrcadle?[/QUOTE]

To záleží na tom, zda jsi ochoten akceptovat 3x zoom (nebo ještě menší). Pokud ano, tak to smysl může mít, nicméně je to něco za něco. Běžný kompakt bude mít ve většině případů širší objektiv (lepší na architekturu), lepší makro, obvykle i větší zoom, bezzrcadlo zase nabídne lepší kvalitu snímků, lepší portréty a krajinu. Makro se dá dohnat makropředsádkami. Samsung NX mini s 9-27mm objektivem by mohl splňovat tu krajinu, architekturu (na bezzrcadlo má dost širokoúhlý objektiv), má i vcelku dobré makro (opět mezi berzzrcadly se setovými objektivy nejlepší) a portréty vzhledem k cenové kategorii ujdou, rozměově je taky fajn. Ale zde každý den znamená, že už jej nemusíš sehnat, prodej končí. Hlavní otázkou, od které bych se ale odrážel, je tvůj požadavek na zoom.
joeh (3352)|22.5.2015 16:01
Lector Hannibal (12)|24.5.2015 20:35
Bezzrcadlo samo o sobe je predrazene, takze ho vyuzije opravdu pouze ten, kdo potrebuje delat "dobre" fotky a nemuze si dovolit tahat zrcadlovku. Jinak je to tahac penez.

Urcite jit do kompaktu a nenechat se uvrtat do zrcadlovky ci bezzrcadlovky. Ta G16 je takovy univerzalni fotak. Mozna bych doporucil zvysit limit na 10000kc . Tam se pohybuji fotaky typu Canon G16, Nikon 7800, Sony Rx100(spatne makro, ale dobry obraz), Fujifilm x30 atd. pripadne neco s vetsim zoomem.
Petr Be. (211)|24.5.2015 21:28
Nikon 1 je slušná konkurence kompaktům. Jinak je to asi o potřebách. Také jsem se vracel k fotografii s Canon Powershot G15, ale zjistil jsem, že to nestačí. Asi bych se tak nerozhodl mít v ruce RX100 nebo Powershot GX7, ale ty menší snímače na to prostě nemají. Hlavně na přírodu, scenérie a landscape ne. Tam je to zevšeho nejhorší. Naopak třeba na produktové foto je i takový kompakt super...