Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

koupě nové foťáku

edfu (1)|16.6.2009 23:34
ahoj, uvažuju nad koupí nového digitálu. V této oblasti nemám zkušenosti a tak si nechám rád poradit. Aktivně jezdím na kole kam bych ho rád bral sebou na krajinu, proto asi by měl být trochu odolný. Zoom bych uvítal větší. Rozlišení nedokážu posoudit. Nepotřebuji na něj nahrávat video, jde mi jen o fotky žádné speciality
Cenový limit mám 6 tis. ale i levnějšímu, lepšímu cena/výkon se nebráním. Dík
Filcka (300)|17.6.2009 19:03
[QUOTE=edfu;2684]ahoj, uvažuju nad koupí nového digitálu. V této oblasti nemám zkušenosti a tak si nechám rád poradit. Aktivně jezdím na kole kam bych ho rád bral sebou na krajinu, proto asi by měl být trochu odolný. Zoom bych uvítal větší. Rozlišení nedokážu posoudit. Nepotřebuji na něj nahrávat video, jde mi jen o fotky žádné speciality
Cenový limit mám 6 tis. ale i levnějšímu, lepšímu cena/výkon se nebráním. Dík[/QUOTE]

No nevím, za 6K imho nekoupíš dobrý foťák na krajinky. Krajinka má spoustu detailů, ideální je rozměrnější senzor, alespoň APS-C formát... Za 6k budeš mít tak leda párty foťák...s kterým sice možná i tu krajinku vyfotíš, ale u kompaktu přijdeš o spoustu detailů...;)
Milan Šurkala (3381)|17.6.2009 19:35
Odolný foťák = špatné fotky :-( Bohužel je to tak. Výjimkou by mohl být snad Canon D10 a možná i Panasonic FT1. Ale ani tak to nebude žádný zázrak, navíc tyto fotoaparáty stojí přes 10 tisíc. U outdoorových foťáků za 6 tisíc si nedělám iluze o kvalitě (ale zkus trochu mrknout na Pentax W60, ten by možná mohl fotit trochu slušně).
Takže spíše to bude chtít klasický foťák, na který si budeš dávat trochu pozor (jednoduše ho na kole dáš někam, kde se celý neroztřepe). Pak bych vzal asi Panasonic TZ5 nebo Canon SX110 IS. Ale to je jen tak rychle, co mě napadlo.