Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Poraďte s výběrem

Neregistrovaný (0)|4.7.2015 08:56
Tazatel: Marek2266

Znění dotazu: Ahoj, chtěl bych si vybrat nový fotoaparát, ale protože se mezi nimi tolik neorientuji, obracím se na vás.

Požadavky:
-cena do 6000 kč
-dobrá kvalita fotek ve dne i v noci
-optická stabilizace obrazu
-pořádný optický zoom (od 15x nahoru)
-možnost fotit alespoň poloautomaticky
-pěkné barvy
-vysoká ostrost obrazu i při zoomování

Co bych uvítal, ale není to podmínkou:
-prachotěsnost
-plně manuální režim focení
-standartní vyměnitelné tužkové baterie
-gps

Díky moc za všechny návrhy.
Komo (840)|4.7.2015 09:48
Obavam sa,ze tato uloha nema riesenie.
Rellik (1136)|4.7.2015 10:03
[QUOTE=Komo;38562]Obavam sa,ze tato uloha nema riesenie.[/QUOTE]

Já myslím, že řešení to má: cena nad 6000,-kč (Asi až na ty tužkovky)
Milan Šurkala (3381)|4.7.2015 15:17
Tak i kdybych ti vyškrtal půlku požadavků, pořád nenajdu nic, co by se tomu blížilo... (když to přeženu). Předně, kašli na tužkové baterky, na ty prostě zapomeň, s těmi na dnešním trhu existují možná tak dva tři fotoaparáty (Coolpix L840). Ten by splňoval cenu, zoom a stabilizaci, ale fotky ve dne sotva průměr a v noci to mírně řečeno nefotí vůbec, je to vyloženě superautomat, takže ani poloautomatika... Barvy, to je subjektivní. Ostré snímky s běžnými ultrazoomy nebudeš mít kvůli špatné světelnosti a difrakci. Prostě, s těmito požadavky naprosto nemáš šanci cokoli vymyslet, budeš to muset dost proškrtat.

No, ale abych zase nebyl tak negativní, nejbližší tvému zadání bude asi Sony HX50.
Marek2266 (0)|4.7.2015 18:12
Docela jste mě vyděsili, ale mě se zdá že s tím půjde něco udělat. Vyškrtnul jsem si tužkové baterie a vyšlo mi třeba toto:

http://www.panasonic.com/cz/consumer/fotoaparaty-a-videokamery/digitalni-fotoaparaty-lumix/fotoaparaty-se-superzoomem/dmc-tz55.html

http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/coolpix/super-zoom-share/coolpix-s7000

Ještě abychom si rozuměli co pro mě znamená hezká fotka, tak dříve jsem fotil na Pentax Optio WS80. Jeho noční fotky jsou opravdu hrozné. Když jsem si kupoval nový telefon, kladl jsem důraz na to, aby dobře fotil (na poměr mobilních telefonů). Když jsem zjistil, že moje nová Lumia 820 fotí lépe než Pentax, fotil jsem nějaký čas na telefon. Teďka jsem se ale rozhodl, že to chce pořádnou optiku. Zvykl jsem si na mobilní kvalitu, a proto se mi pro vás průměrné fotky zdají hezké.

Jinak díky za tip na to Sony. Jen jsem koukal, že trávu opravdu "patlá" dohromady.