Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic G7

Kraken (1)|5.7.2015 11:20
Nazdar, potrebujem poradit s výberom fotoaparatu - chcel by som ho stihnut kupit pred dovolenkou - odcházam 31.7. Uz som bol rozhodnutý pre olympus OMD E M10 set s objetivom 14-42 + 40-150 mm /+ olympus 45 mm, casom asi i sigma 60mm/2,8/. Teraz bol ale predstavený panasonic G7 kde vidím výhody vo vacšom hladáčku, funkcii 4K pre burst - pride mi to ako dobrá funkcia pre fotenie akčných scén - deti, sport..., ostrenie od -4EV. Ale zase chýba stabilizacia na cipe - tzn problematckejsie pouzitie nestabilizovaných objetívov. Olympus je zase lacnejsí, má stabilizovaný čip, je menší... Ide mi len o fotenie - vsetko okolo mna, hlavne krajiny, sport, rodina. Video ma nezaujima.
Takze otazky 1. Kvalita fotografií - bude nejaký rozdiel ?
2. pouzitie v beznom zivote - rychlost ostrenia, ovládanie... - ktorý z uvedených fotoaparátov by ste si vybrali Vy?
3. aký set v prípade panasonicu- set s objektívom 14-140 mm /kovový bajonet/ alebo duálny set 14-42 + 45-140 /plastové bajonety/ - cena je tam rovnaká.
4. je chybajuca stabilizacia na cipe velká nevýhoda panasonicu /s ohladom na moje predpokladané použitie ?/
5. aký iný fotoaparát by ste mi pripadne doporučili - uvazoval som o Fujifilme X T10 - nevýhody - drahé objektívy, ostrenie od - 0,5EV, výhody - je krásny, vacsí cip, hladačik
olympus OMD E M5 - podobná cena s E M10 - lepsia stabilizácia, ale este mensi hladacik - tu by som rad nazor niekoho kto vyskusal EM 10 a EM 5 - porovnanie rychlosti ostrenia,
olympus OMD E M 5 II - drahy, tolko investovat nechcem.
6. praktické rozdiely vo velkosti hladáčku u EM 5 v.s. EM 10 v.s G7
Budem rad za kazdu radu s riesením tohoto zapeklitého problému.
Sakini (1174)|5.7.2015 22:39
1. Rozdíl tam pravděpodobně moc velký nebude, Panasonic nejnovější generaci senzorů dostal daleko ale rozdíl proti Olympusu bude zřejmě na pixelové úrovni, tedy v životě nepodstatný. Barevné podání je u každého trochu jiné, ale s tím se počítá.
2. Panasonic bude oproti E-M10 jednoznačně lepší ergonomicky, možnosti nastavování jsou obrovské, v tom je jeho výhoda. Rychlost a ostření jsou u obou přístrojů nadprůměrné. samozřejmě Panasonic je výborný za slabého světla.
3. Jelikož Panasonic 14-140 je jeden z mála dobrých superzoomových výměnných objektivů, na cestování bych volil set s ním. Obvyklé seťáky jsou v tomto případě taky docela dobré, ale řešení vše v jednom za zachování optické kvality je praktické, což Panasonic umí (a 14-140 je velice skladný na svůj rozsah).
4. Nic dramatického, u 14-140 je stabilizace dostatečně účinná (E-M10 nemá pětiosou stabilizaci, je účinná ale ne nejlepší). A v případě světelných pevných objektivů není stabilizace zdaleka tak nutná jak by se mohlo zdát, může být i kontraproduktivní a není to lék na všechno. Ale kdo má pocit že bez ní nemůže žít, pro toho je to silný argument ve prospěch Olympusu.
5. X-T10 není zase tak katastrofální s odstřením, realita je někde na -2EV (horší hodnota se týká fázového ostření, ne kontrastního). Výhody jsou správně, plus Fuji barvy, ISO výkon a schopnosti sotření na pohyblivé cíle, ovšem to s drahými objektivy je taky pravda. S 18-55 se toho sice dá vyfotit hodně, ale každý další objektiv stojí dost peněz a bazar není vždy řešením. M4/3 má výhodu v širokém výběru objektivů a levných Sigmách, to je fakt.
E-M5 se od E-M10 většinou schopností neliší, desítka je prostě pětkou "lite". Pětka je odolná s výkonnější stabilizací, ale desítka modernější (procesor,displej, HDR). Rozdíl v hledáčcích mezi nimi není nijak zásadní, rozlišení je stejné a pohled v podstatě taky. Z těch dvou má každý své opodstanění, ale E-M10 mi přijde šikovnější pro běžné potřeby. E-M5 II je působivý, ale pro tvé potřeby příliš zbytečně drahý.
6. Hledáček G7 jsem ještě neviděl, ale jelikož má být stejný jako v GH4, tak bude pohled do něj jednoznačně lepší než u Olympusů, protože ten v GH4 je vynikající.

G7 dá pokročilejší ovládání a lepší ergonomii, Olympusy zase trochu lepší senzor (Panasonic stále ještě bojuje s dynamickým rozsahem), obě značky mají své a přitom si jsou hodně podobné. Je to těžké rozhodování, mě by třeba víc táhl G7 protože u Olympusu považuji za zajímavý snad jen E-M1, ale to je čistě osobní názor.
kolyy (1542)|6.7.2015 00:48
V podstate súhlas, len osobne by som do výberu určite zaradil ešte GX7, teraz za výbornú cenu. Rozmerovo viac zodpovedá E-M10 a má aj stabilizáciu v tele.

Inak Panasonic nemá oproti Olympusu lepšie len ostrenie za slabého svetla, ale aj kontinuálne AF-C. Jasná voľba pre niekoho, kto často fotí pohyblivé objekty.
Sakini (1174)|6.7.2015 19:58
[QUOTE=kolyy;38582]len osobne by som do výberu určite zaradil ešte GX7[/QUOTE] A co GM5, ten bys jako uživatel doporučil?
kolyy (1542)|6.7.2015 23:13
Doporučil, ale pre niekoho kto vie, že chce čo najmenšie rozmery aj za cenu určitých kompromisov. Ak niekto váha medzi E-M10 a G7, tak to asi nebude voľba pre neho.