Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

možnosti předsádek 37mm pro Panasonic MFT

ka.mik1 (71)|11.7.2015 16:00
Zdravím, našel jsem pro objektivy od Panasonicu 12-32mm a 14-42mm Powerzoom (měl by to být doufám stejný závit) předsádky Panasonic ke koupi. Jedná se o širokoúhlou DMW-GWC1, rybí oko DMW-GFC1 a makro předsádku DMW-GMC1. Každá stojí okolo 3-3500,- korun s DPH. Doporučovali byste i za tuto cenu jejich koupi nebo existují na trhu nějaké lepší předsádky i v poměru cena výkon? Koukal jsem na Olympus a má taky 37mm, šly by použít jednoduše jejich předsádky př. MCON-P01, MCONP02 a pod? Hledám nějakou lepší kombinaci pro makro, nebo zda ta od Panasonicu je za ty peníze to nejlepší, co můžu dostat? Tele mne nezajímá, ale tyhle tři mne zaujaly. V zahraničí jsem našel u makra například nějakou neznámou Opteka 10x HD macro lens za pár korun, ale to se snad u nás ani neprodává...nebo nějakou Raynox? , prostě zda jít u všech tří (široko, makro, rybí oko) do Panasonicu nebo to lze něčím nahradit, vylepšit za stejné nebo menší peníze. Díky za zkušenosti.
Milan Šurkala (3381)|11.7.2015 22:22
Širokoúhlé předsádky, rybí oka a telepředsádky bych řešil raději pomocí originálních předsádek (nebo rovnou jiným objektivem). Pokud jde o makro, tam bych vzal možná levný Raynox DCR-150 nebo 250, 37-43mm redukci, což vyjde kapánek (ale ne moc) levněji a ta předsádka funguje skoro na všem. Makro se dá zlepšit i těmi levnými předsádkami za pá korun, ale tam se to týká zpravidla jen 1x a 2x verzí, což na těch seťácích zlepší zvětšení jen trošičku. 4x předsádka obvykle už způsobuje trochu viditelnou aberaci a 10x předsádky už dávají hrozný obraz.
ka.mik1 (71)|13.7.2015 23:59
Děkuju moc za radu. Objednal jsem to přesně podle doporučení a myslím, že je to dobrá volba. Na makro jsem objednal ten Raynox 250, měl by podávat větší zvětšení než originál a navíc by měl jít použít i na FZ72, kde makro s tímhle vypadalo docela úchvatně na domácí podmínky:)