Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Který ze starších profi kompaktů: Samsung EX1/EX2F, Panasonic LX5, Olympus XZ-1, Canon G12?

Doublecheese (1)|2.3.2016 19:28
Zdravím,
vybírám ze starších použitých kompaktů, fotit budu všechno možné, ale především mi jde o poloprofesionální produktové fotky a taky kompozice focené zeshora (takto jsou často focena např. jídla na Instagramu). Zde jsou nějaké moje postřehy:
Samsung EX1 - ten mi připadá solidní a dá se sehnat poměrně levně
Samsung EX2F - lepší kvalita videa potěší, ale slyšel jsem že má své mouchy (pomalost, ...)
Panasonic Lumix LX5 - tam mi hlavně vadí, že nemá vyklápěcí objektiv, podobně jako Olympus XZ-1
Canon Powershot G12 - solidní.. ale momentálně nemohu nikde sehnat za dobrou cenu

Jaké máte zkušenosti s těmito foťáky? Který byste mi doporučili (případně i nějaký jiný který jsem zde neuvedl)?
Vierzbowski007 (118)|3.3.2016 10:58
Za mě určitě Olík XZ-1 . Je to solidní pokročilý kompakt, který nabízí slušnou světelnost objektivu a recenze se na něj nesly v dobrém duchu. kamarádce jsem doporučoval jeho nástupce XZ-2 a je z něj nadšená. Nezatracuji ty ostatní, jen díky mým známým vím, že Olík podává dobrý výkon. U G12ky by mě asi trochu vadila horší světelnost objektivu, ale pokud budete fotit produktovky, tak to stejně vezmete bleskem, nebo to budete dělat ze stativu, takže delší čas není rozhodně na závadu. Samsungy jsou taková dost velká neznámá - jednak se moc nekupovaly, takže negativní ohlasy ohledně funkčnosti/nefunkčnosti je potřeba brát s rezervou. Paňák LX-5 kolem mě jen tak prošuměl a spíš se mi líbil až LX-7.