Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 56 z 56 PrvníPrvní ... 646545556
Zobrazené výsledky: 826 až 837 z 837

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    23

Ten dobrý zvuk u GH5 mne vůbec nepřekvapil. Spíše mne překvapil "překvapený" joeh. Když Panáci dokázali novým FW odstranit rušivé zvuky u G80, tak si přece nenechají ty minulé zvukové hrůzy (a byla to síla) do vlajkové lodi!
    Kdybych neměl externí mikrofón z předešlých dob, u G80 bych ho nepotřeboval. Venku ve větru se s větrným filtrem hodí pořád, ale to není bolest jen Panasonicu.

Jinak si nemohu odpustit poznámku: není on ten joeh prodejcem nebo agentem SONY ???
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Díky za ukázky. Ještě se zeptám jaký objektiv jste použil 12-60 f2.8-4?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od MONYS Zobrazit příspěvek
    Díky za ukázky. Ještě se zeptám jaký objektiv jste použil 12-60 f2.8-4?
    Ano, mám k dispozici jen 12-60mm/2.8-4.0

Jinak, včera večer jsem si hrál se slow motion

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    23

Rád bych se tady zeptal zkušených, jak na nečistoty na snímači. Na G80 se mi z ničeho nic vyskytla nepříjemná černá tečka a podivná vlnovka.
    Protože se vyskytuje se všemi výměnnými objektivy, usoudil jsem, že je na snímači. Vlnovka po ofouknutí balónkem zmizela, tečka ne.
    Po konsultaci s Fotoškoda a zaslání fotek mi bylo potvrzeno že jde o nečistotu a nikoliv o záruční vadu.
    Odstranění tečky (vyčištění snímače) provádějí za 800,- Kč do 2 prac.dnů.. To je pro mimopražského zákazníka dosti svízelné a podle mne i dosti nákladné,
    protože se podobné znečištění může vyskytnout dosti často a kvůli jedné tečce, která ruší při videosekvencích proti obloze? Při fotkách pomůže Photoshop.
    Po dlouhém googlování jsem narazil na radu, že k odstranění teček stačí snímat s odcloněným objektivem. Zkusil jsem a je to pravda, tečka zmizela.
    Ale pořád točit s odcloněným objektivem? Ještě musím, až bude čas, vyzkoušet až kam se dá clonit.

Může mi někdo poradit, jak nečistotu odstranit? Jak to zkušenější řeší ? Je to podle všeho dosti nebezpečná záležitost, tečka tam je "dobře" usazená, ofuk nestačí a dotýkat se snímače bojím.
    Díky!
    Naposledy upraveno uživatelem romana51: Včera v 21:10 Důvod: překlep

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

romana51: Sám by som to nerobil, raz som to už skúšal a výsledok bol, že som to zašpinil ešte viac. Obávam sa však, že to ani vo Fotoškoda nespravia, keď foťák uvidia a zistia o čo ide. Mám teraz podobný problém s GX80 a nechcú mi to nikde spraviť kvôli stabilizácii senzoru. Nestabilizovaný senzor nie je problém, nechával som už čistiť GM5 aj Fuji X-A1. Za 800Kč by som to bral hneď, bohužiaľ je nutné to poslať do autorizovaného servisu pre Panasonic, čo je v Opave. A určite to nebude za 2 dni. Takže tiež momentálne fotím na max F8, ale to samozrejme nie je dlhodobo adekvátne riešenie.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Přes víkend jsem GH5 trochu vyvenčil v Beskydech a natočil pár testovacích videosekvencí. Je to ve 4K 60p (což je docela fuška sestříhat, převést a nahrát přes net - už jen čekám, kdy mě provider odstaví od netu :-)). Je to různá všehochuť, autofokus i manuální ostření, expoziční čas obvykle kolem 1/125 sekundy,...
    Dík, to je slušná práca. Musím uznať, že 4K 60p spolu s účinnou stabilizáciou a minimálnymi artefaktami od "rolling shutter" dáva úchvatne plynulé video aj v pohybe. joeh asi bude protestovať, ale toto je u mňa skutočné riešenie pre dynamické scény, ostrenie sa porieši priclonením. To zlepšenie RS je podstatné, lebo podľa mojich skúseností to znehodnotí akýkoľvek záber, ktorý stabilizácia plne nepoberie (obraz sa rozvlní a potrhá).

AF ma ale zatiaľ príliš nenadchod. Nie kvôli rýchlosti, tá sa zlepšila celkom slušne, ale oproti mojej GX80 sa tam opäť objavili nepríjemné prekmity aj pri jednoduchom pretiahnutí ostriaceho bodu. GX80 je síce pomalá, ale naozaj málokedy viditeľne prekmitne. Dá sa tá rýchlosť a následné prekmity ovplyvniť nastavením citlivosti AF?

Inak youtube mi ponúka iba 1080p 60p, je problém na mojej strane?

---------- Doplněno v 13:39 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:35 ----------

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Tak to prekvapil i mňa, Panasonic zvuk dosť flákal, najme vlastný hluk videofoťákov bol vysoký. Vypadá to, že u vlajky si dali bacha, áno je to výborné. Snáď jedinú výtku mám pri odzoomovaní - pulzovanie.
    Zvuk by mal byť vylepšený použitím tretieho mikrofónu, ktorý sníma ruchy a tie sú následne z výstupu eliminované.

Čo sa týka pulzovania pri odzoomovaní - to asi kontrastný systém nikdy dokonale nezvládne, ale riešenie je triviálne, zablokovať na chvíľu autofokus.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    23

kolyy - díky za reakci, zkoušel jsem clonění a vychází mi přibližně stejná clona F8 jako maximum, F7.1 bezpečně. Ještě zkusím v Ediusu na to dát "obraz".

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele joeh
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Jinak si nemohu odpustit poznámku: není on ten joeh prodejcem nebo agentem SONY ???
    Joeha poznám osobne, získal veľmi lukratívny flek v Europskom zastúpení Apple, koordinuje veškerý objem dodávok snímačov Sony do produktov Apple. Zbožňuje značkový alkohol, krásne ženy a špičkovú techniku. Nenávidí podrazákov, zbabelcov a autofocus Panasonic.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Jinak, včera večer jsem si hrál se slow motion
    Vtipné videjko, pekný look.

Z technického hľadiska - Panasonic GH5 zbožňuje najrôznejšie formy blikania, prečo bliká celý obraz ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    23

joeh - Hovoríš krásne ženy, a čo ja, nebola by som pre teba super pipka? Keď som ti ponúkal borovicu, nemal si záujem, klamár !!

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    a čo ja, nebola by som pre teba super pipka?
    Prepáč Romanka, si vskutku krásna a perfektne vybavená, ale mladá, moc mladá...
    Aspon pošli fotku v minisukni.

Strana 56 z 56 PrvníPrvní ... 646545556