Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Náhrada za Sony A300 kompatibilní s A-bajonetem

wthulmann (2)|20.7.2016 20:46
Zdravím Vás a prosím o radu,
má situace je taková, že jsem zdědil velmi slušný objektiv od Zeisse ze zničené A500 a sám vlastním starou A300 s pár dalšími objektivy s bajonetem A (sigma, tamron).
Takže mám celkem slušný výběr skel do bajonetu A a k tomu nic moc tělo, takže bych rád něco lepšího.
- požadavky mám dva. Chtěl bych se vejít do 15000 a chtěl bych aby to umělo natáčet video (ono je toho víc, ale ty co natáčí umí vše ostatní co bych chtěl)

Jestli jsem pochopil situaci správně, tak mám možnost buď koupit bazarové tělo (třeba A58) nebo nějakou bezzrcadlovku a adaptér z bajonetu A na E. Vůbec ale nevím, jak je to v tomto druhém případě s kompatibilitou, co to dělá s automatickým ostřením atd. Je na toto nějaká jednoznačná odpověď ve smyslu adaptéru se za každou cenu vyhni nebo je to validní řešení?

Diky
Jinak jsem amatér, zrcadlovku jsem měl jen kvůli možnostem objektivu do práce (často potřebuju fotit širokoúhle, ale jen pro dokumentaci stavby, kvalitu až tak neřeším, fotím na automat) . Ale když už mi spadl do klína slušný objektiv, tak bych to i využil.
kikapu (52)|20.7.2016 22:03
i nejlevnější nabídka je o 1k přes limit 15000, ale stojí zato https://www.digimanie.cz/sony-uvedlo-slt-fotoaparat-a68-se-79bodovym-4d-focus-systemem/6300
Hanse (206)|20.7.2016 22:14
Novější snímač u Sony A68 bude znát. Mimochodem redukce s podporou ostření a clony Sony A -> Sony E stojí skoro 9 tisíc (+si nejsem jist podporou objektivů třetích stran), takže Sony E ani moc možnost není
wthulmann (2)|21.7.2016 09:50
Ok, díky za odpovědi. Cena není úplně pevná.
Víceméně se tedy rozhodnu mezi bazarovou 58 kolem sedmi a novou 68 ...
kikapu (52)|21.7.2016 15:46
i když se to nezdá, tak kvalitativní rozdíl mezi A58 a A68 je minimálně stejně velký, jako cenový- to že je A58 vcelku očesaný lowend by až tak nevadilo, ale výkon ostření je dost tragický, kdežto A68 má AF modul z A77mkII a to je pro změnu špička, vlastně za ty prachy je to super nabídka
kultus (1295)|22.7.2016 07:13
Bazarova A58 se vyplati na vyzkouseni, jeji cena uz niz moc nepujde takze pokud ji budes chtit treba za rok prodat moc neztratis. Na druhou stranu pokud mas prachy na tu A68 tak bych urcite koupil novejsi model...
Vierzbowski007 (118)|22.7.2016 14:29
Zkusím sem vnést trochu rebélie v podobě myšlenky všechno prodat a přejít na E-systém, který má na rozdíl od A bajonetu budoucnost. Co vy na to?
Hanse (206)|22.7.2016 18:03
Redukce nestojí málo ani v bazaru (plus je tu otázka kompatibility skel třetích stran + jak dobře/spolehlivě/rychle bude fungovat AF) a za 10-11 tisíc Kč se Sony A6000 těžko sežene.
gangleri (8)|22.7.2016 22:27
S myšlenkou přejít ne E bajonet (ze stávajícího A)jsem taky trochu koketoval.Inz. na prodej redukce laea4 je spíš z těch levnějších(běžné jsou nabídky nad 5tis), k tomu se bazarová a6000 dala sehnat i okolo 10-11tis-pokud nespěcháte.Máte-li všechny objektivy s ostřícím motorkem (což nepředpokládém)můžete koupit i levnější redukci bez zrcátka žeroucího 1/3 světla.Obrazově by na tom tahle kombinace měla být asi nepříliš podstatně líp než a58,ostření asi +- srovnatelné s tím že redukce je tuším omezena v režimu af-c.A 58 jsem měl jistou dobu po a200 a z přechodu jsem byl nadšený-lepší bylo snad vše-pravda je že af-c(ani počet a rozmístění ost. bodů) není už na úrovni doby.Naproti tomu a68 má nejlepší af modul (pokud jde o A systém) co zatím sony vyvinulo,navíc micro adjustment a v neposlední řadě kruhový volič vzadu na těle.
Z toho co píšete by vám 58 měla stačit,bohužel ač jsem ji vlastnil nevím jak je na tom s videem;pakliže nepotřebujete micro adjustment a fotíte statičtější věci je bazarová a58 určitě dobrý kup.A68 je na výhodný nákup v bazaru na trhu příliš krátce,ale pakliže by priorita byla slušný af-c je jednoznačná volba.
E bajonet se sice jeví perspektivněji ale s redukcí laea4 bude v af za novějšími modely A (68,77ii) zaostávat-hlavní výhodu A bajonetu vidím v nabídce objektivů,především pak těch bazarových.
kikapu (52)|24.7.2016 02:08
Pro E-mount mluví pouze video, jinak mají ty foťáky šílenou ergonomii a to včetně A6000, volba ostřícího bodu i v těch hodně mírných recenzích popsaná jako poněkud komplikovaná, navíc dodávaný seťák 16-50 je zřejmě nejhorší objektiv na trhu.
Vierzbowski007 (118)|25.7.2016 16:14
Ano, není to jak u Panasonicu nebo Olyho - na druhou stranu to průběžné ostření je epesní a výstup excelentní.
kikapu (52)|25.7.2016 19:20
Ono i skla hrají pro Panáka, i když tíhnu k většímu snímači, tak tu Sony ergonomii jsem nerozdýchal, měl jsem zálusk na set A6000 +18-105 /4 G.
Vierzbowski007 (118)|27.7.2016 16:14
To je oblíbená kombinace pro videomany. Jediná věc, která by mne na A6000 odrazovala je neexistence dotykového LCD, které je pro video jak stvořené.