Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výměnné objektivy: objektiv

Neregistrovaný (0)|17.11.2016 15:45
Tazatel: martin

Znění dotazu: Dobrý den,rád bych pořídil přítelkyni objektiv na nikon D5100 v ceně 10 až 20000 kč ale jsem absolutní laik.Přítelkyně velmi ráda aktivně fotí,mohli by jste mi prosím poradit? Děkuji martin

Fotovýbava, které se dotaz týká: nikon D5100
Petr Be. (211)|17.11.2016 17:46
Poradil bych, poradit se s ní. Mě někdo koupit objektiv, tak se na 99% netrefí, a hned by šel....
Milan Šurkala (3381)|18.11.2016 00:58
Na tohle se naprosto nedá odpovědět. Zásadní je, k čemu ten objektiv má být a v čem má být lepší než ten předchozí (příp. v čem má ten předchozí doplnit). Naslepo rozhodně nic nekupuj, ať ti přítelkyně řekne, co chce. Jinak to bude dost pravděpodobně tak, jak říká Petr Be. Koupíš nějakou blbost, kterou nepotřebuje a půjde to akorát do bazaru. Každý objektiv je určen pro něco trochu jiného a dokud není jasné, k čemu má přesně sloužit, je koupě "nějakého" objektivu totální střelba naslepo.

Asi jako ptát se na to, jaké koupit auto za půl milionu. Tam taky nemůžeš nic poradit. Má to vozit náklad a být dodávka? Nebo rodinný kombík? Nemo malý levný sporťáček? Nebo SUV? Potřebuješ specifikovat, k čemu to má sloužit, co se od toho čeká a pak se dá radit.