Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do 6000 Kč, rychlá spoušť, obstojné makro

nex_Darklord (2)|23.7.2009 16:12
Nemám moc času na procházení milionu recenzí, takže se i trochu omlouvám že se to pořád omílá.

Foťák si představuji povětšinou pro běžné focení. Jediné co, tak si občas vyfotím nějaké kytičky, takže pokud možno nějaké kvalitní makro.
Dále mě při focení s některými foťáky co se mi někdy dostaly do ruky vadí dlouhé ostření a spoušť, takže bych chtěl co nejrychlejší.

Jako pouhopouhý uživatel nutně nepotřebuji podrobná manuální nastavení (i když samozřejmě vše navíc se počítá)

Jinak samozřejmě potom co nejlepší kvalita fotek.
Zoom není potřeba nijak extrémní. 3x - 5x určitě stačí.
optický/mechanický stabilizátor asi taky potěší (pokud má na fotku opravdu takový vliv, jaký sugerují marketéři..)

Cena orientačně tak 5-6 tisíc

Za případné odpovědi předem děkuji;-)
Milan Šurkala (3381)|23.7.2009 17:30
Kvalitní makra mají zpravidla fotoaparáty Nikon a Olympus na tom také není špatně. Olympusu ale zase chybí lepší kvalita fotografií a rychlost, takže sem bych v tomto případě asi nezabrousil. Když už jsem nakousl ten Nikon, tak L100 je za necelých 7 tisíc, má skvělé makro, ale jinak nefotí zrovna nejlépe, je to opravdu fotoaparát makro-only. V této cenové kategorii toho moc dobrá makra umět nebude. Zkus se mrknout na Canon SX110 IS.
nex_Darklord (2)|24.7.2009 00:37
Díky za návrh, ten Canon vypadá dobře. Navíc je i na AA baterky, co je pro mě plus, jsem se ani nezmínil;-) Podle vzorových fotek je i to makro dobré...
David Kužel (25)|27.7.2009 15:36
I já bych vám doporučil Canon SX110 IS.