Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Stativy: Jaky vybrat stativ?

Neregistrovaný (0)|4.12.2016 13:27
Tazatel: Lubos

Znění dotazu: Ahoj, chci koupit pritelkyni stativ jako darek. Ma zrcadlovku Canon eos 1200 d. Pasuji vsechny fotaky a vsechny stativy nebo ne? Pripadne mohl by mi nekdo nejaky stativ doporucit?
Sakini (1174)|4.12.2016 13:39
A do kolika peněz to může být? Samozřejmě se na stativ s upínací destičkou dá nasadit jakýkoliv foťák s běžným závitem.
nephilim (353)|5.12.2016 10:24
Uchytit foťák pomocí destičky na stativ není problém. Důležité je, aby byl stativ dostatečně tuhý (takže žádné levné hliníkové Velbon, Hama a podobné hrůzy), důležitá je nosnost, upínací hlava a také váha. Kvalitní stativ s kvalitní hlavou je záležitost několika tisíc (5-7).
romana51 (311)|5.12.2016 11:41
Já bych preferoval fluidní odnímatelnou hlavu. Nevím co máš proti Velbonu.
Mám DV-6000 a protože hodně točím architekturu, přikoupil jsem nivelační mezikus Monfrotto 438, abych nemusel zkracovat a prodlužovat nohy. A pohoda.
Pochybuji, že přítelkyně tazatele bude používat dvou až tříkilové teleobjektivy.
Na to jsem měl upravený dřevěný stativ od niveláku. Ale s tím se zase moc poskakovat nedá a zatraceně tlačí do ramene ! :D
nephilim (353)|5.12.2016 18:29
[QUOTE=romana51;44183]Já bych preferoval fluidní odnímatelnou hlavu. Nevím co máš proti Velbonu.
Mám DV-6000 a protože hodně točím architekturu, přikoupil jsem nivelační mezikus Monfrotto 438, abych nemusel zkracovat a prodlužovat nohy. A pohoda.
Pochybuji, že přítelkyně tazatele bude používat dvou až tříkilové teleobjektivy.
Na to jsem měl upravený dřevěný stativ od niveláku. Ale s tím se zase moc poskakovat nedá a zatraceně tlačí do ramene ! :D[/QUOTE]

Psal jsem, žádné levné hliníkové Velbon, Hama apod. A hned jsem naznačil v jakých cenových hladinách hledat. ;)
Ano, ani já nepředpokládám, že by jeho přítelkyně chtěla používat stativ o hmotnosti cca 3kg, byť by jí ho na místo dovezlo auto. Takže lehký karbonový stativ, hodně odlehčená hlava a tomu odpovídající cena. Měli by si počkat na cenové akce.