Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 53

Téma: Jaký další objektiv k Olympusu OMD E-M10 + 14-42 + 40-150

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Za mne, Megapixel je v pohode. Vyber dobry, hlavne je moznost vyskouset aniz by som musel koupit. I ten jejich web je celkom dobry, sice si tam obcas s nazorem rozporuji (nekdo jich na to i upozorni) ale zase clovek sa neco muze zaujimave dozvedet. A obchodov s forem od zakaznikov k foto-zbozi je teda malo.
    Fotoloab, ako napsal Sakini, jen doplnim ze tam vam nikdo nic neporadi (aspon ja mam taku skusenost) pani by mohla kludne predavat vedla kvetiny.
    Este chodim mimo Skody do Aaronu, ten by som dal na rovnaku uroven ako Megapixel.

Ak ma nekdo neco proti danemu obchodu, hold treba to napsat priamo majitelovi (ako sa veci maju) ako jich vnimame. Pak je sanca, ze se to muze zmenit, ale kazda minca ma 2 strany.

Este som zabudol - u Fotolabu je moznost ponizit cenu fotaku o ten jejich ponukany poukaz na fotoknihu. Cez email se da dohodnut.
    A Megapixel / Skoda ma zase odkup starej techniky na protiucet.
    Naposledy upraveno uživatelem sblasko: 30-12-2016 v 22:51 Důvod: Dodatok
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Zdravím všechny, jen k tomu Fotolabu, co jsem tak pozoroval ceny právě mezi jím a Megap. tak ceny jsou u Fotolabu daleko příznivější, u setů je třeba rozdí i 3-4 tisíce. Jen dodám, že mě nákup nového přístroje jeprve čeká tak porovnávám ceny....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    26

No, ono se dá v globálu říci, že něco je někde levnější nebo dražší a že jen hlupák si před zakoupením konkretní věci neprojde web.
    Většinou jsou ceny stejné, nebo se liší nepodstatně a potom potěší třeba to, že je někde doprava zdarma. Nyní jsem nakupoval a docela mne překvapil Datart,
    objektiv Zuiko Digital 40-150mm (pro Lumix G80) byl za 2999,- Kč.
    Jinde byl nejméně o 1000,- Kč dražší, někde dokonce o několik tisíc. A k Megapixelu - už jsem tu uvedel, že by mne na protiúčtu "okradl" o 1500,- Kč.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    I ten jejich web je celkom dobry, sice si tam obcas s nazorem rozporuji (nekdo jich na to i upozorni) ale zase clovek sa neco muze zaujimave dozvedet.
    Web MEGAPIXELU je opravdu "skvostny", clovek se tam dozvi dulezite informace, ktere by se nekde jinde jen tezko dozvedel, jako napriklad, ze Objektiv Canon EF 300mm f/2,8 L IS II USM https://www.megapixel.cz/canon-ef-30...-8-l-is-ii-usm je vhodny mmj pro "Vhodný pro žánr: Koncerty, Reportáže, Sport, Street foto, Zvířata" ......Objektiv Nikon 400mm f/2,8 E AF-S FL ED VR je rovněž vhodný na streetfoto dle Megapixel s.r.o., nebyl problém tam najit spoustu objektivu, kdy se jednalo například o "zoom 18-55 s nejkratším ohniskem 35mm" - ne tohle opravdu nejsou vyjímky, prostě je jim zcela jedno, co tam nasekají za infoirmace, jde jim jen o to, jak hrabat ... kvalita? co to je? na co? to je moc práce starat se o web a o to, aby tam byly alespoň trochu smysluplné informace...
    Pakliže jako návštěvník píšete věci, které se jim nehodí, nemají problém je smazat, změnit obsah Vámi vloženého textu či Vás klidně třeba i urážet.
    mají i kanál na Youtube, tak to je další diamantový důl ...https://youtu.be/GZlNn9ehht0 takto "kvalitni" videa dnes uz snad nenataci ani zacinajici 12letý youtuber .... a ty hodnotne informace!!
    "nejvhodnější fotoaparát k vodě je určitě zrcadlovka, protoze dokaze zaznamenat veskery dynamicky rozsah a veskere detaily v krajine" ...no bomba ....
    napiste jim do komentaru k videu pripominku, ze zvuky na pozadi jsou prilis rusive a dostane se vam odpovedi, ze to byl zamer, aby video nebylo zvukove prilis sterilni ))))

O jejich galerii a komunitě nohsledů s nimiž si vzájemně nálezají do zadnice ani nemluvě. Způsob vedení a vyhodnocování pravidelních soutěží mi smrdí až ke Kavkazu a metody, které v nich uplatňují jsou imo zcela nevybíravé až sprosté. Například když byla osobě mi známé vyřazena fotka ze soutěže na téma aranžovaný portrét s tím, že jde o momentku, osoba mi známá se ohradila, že rozhodně jde o aranžovaný portrét a že to může doložit sérií RAWů z focení, z nichž je patrno, že šlo o spolupráci s modelem, bylo ji odpovězeno, že to není třeba, protože pan editor rozhodl, že jde o momentku ) V tom samém kole soutěže, která je tedy určena pro amatéry tedy není v žádném případě zkouškou z oblastí fotografických prací, byla jiné soutěžící vyřazena fotografie s odůvodněním, že práce se světlem je na fotografii prostě nic moc. Šlo o normální pěknou fotografii, kde tedy práce se světlem nijak nevynikala, ale ani na ni nebylo nic špatného, prostě jako fotografie třeba tady či někde jinde na forech a amaterských galeriích.
    Takže dle mých četných zkušeností je jeich web a chování se k návštěvníkům na něm z mého úhlu pohledu jedna velká prasárna.

Nováček
    Registrace
    Feb 2016

Ještě dotaz k tématu:

Fungoval by dobře ultrazoom Panasonic 14-140 na Olympusu EM10? Nebo by byla lepší volba Olympus 14-150?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Mal by fungovať bez problémov. Pokiaľ sa nemýlim, E-M10 by už mal odstraňovať chromatickú aberáciu pre jpeg aj pre objektívy Panasonic.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Zdravím, když se tady ty objektivy vzpomínají tak můj dotaz prosím je - který z těchto objektivů bude lepší co do ostrosti, rychlosti AF, kresby...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Panasonic by mal byť ostrejší, najmä na dlhom konci. Je o chlp svetelnejší a má optickú stabilizáciu. Olympus (nová verzia) je zase utesnený.

https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...152_839_1497_0

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    26

Což takhle místo teorie trochu praxe ? Stáhl jsem si nový testovací obrazec a pokud čas dovolí, začnu zítra testovat.
    Můžete to také zkusit !!

testovaci-obrazec.pdf

Návod (stroj.překlad):

Klikněte zde pro tiskovou verzi PDF. Velikost je 15,75 x 8,45 palců (400 x 240 mm); budete pravděpodobně muset změnit velikost, aby se vešly tiskárny.
    V zásadě byste měli být schopni tisknout tabulky a provádět zkoušky rozlišením fotoaparátu. Ve skutečnosti není tak jednoduché; existuje spousta nuance, které mají co do činění s ohniskovou vzdáleností, kvality a kontrastu tiskárny, rovnoměrnost osvětlení, povrchových odrazů, atd

Rozšířené testy rozlišením zdá se, že většina lidí, jako je například Imaging Resource, použijte tento graf pro vizuální posouzení rozlišení, ale je navržen tak, aby udělat víc.
    Vidíš ty legrační pokřivený "H" "tvary a čtverce Ty poskytují data pro výpočetní analýzu rozlišení? Nástroje jsou k dispozici na tomto místě provádět tuto analýzu, pro více informací, vidět tuto stranu existuje alespoň jedna společnost prodává s nižším. náklady (<$ US100) souprava pro měření rozlišení pomocí tohoto šikmá nejmodernější technikou. pro více informací, navrhuji vyhledávání Google nebo ve Wikipedii pod optickým rozlišením.

Ještě poznámka: kdo nemá tiskárnu A3, může to (pokud to tiskárna umí) na tiskárně A4 vytisknout jako plakát na 2x A4. Moje Epsonka to umí !

Nováček
    Registrace
    Feb 2016

Teď jsem objednal http://www.aaron.cz/produkty/olympus...d-14-150-mm-ii -> ta cena (9 599,-) mě překvapila. Objektiv vyjde po Cashbacku na necelých 7000,- a za tu cenu se prodávají bazarové, o generaci starší ...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: aaron.png 
Zobrazení: 21 
Velikost: 173.7 KB 
ID: 2016  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tá cena je až podozrivo nízka, ale ak je to v poriadku, tak je to super kúpa.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    26

Hledejte a naleznete. Jak už jsem tady uvedl, dá se při trochu snažení dobře nakoupit. Já koupil OLYMPUS M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm,
    který testoval p. Šurkala na Digimánii 23.1.2012 s velmi slušným výsledkem. V době testování byla cena 7500,- Kč.
    Pomocí strýce Googla jsem koupil "za podezřele nízkou cenu" a objektiv se ukázal při testech jako hodně dobrý! Bože, za ty prachy?

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Zuiko 40-150.jpg 
Zobrazení: 35 
Velikost: 239.5 KB 
ID: 2017

Nováček
    Registrace
    Feb 2016

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Tá cena je až podozrivo nízka, ale ak je to v poriadku, tak je to super kúpa.
    Tak objektiv bez problémů dorazil, už ho stáhli z nabídky :-)
    Narazil jsem na další podivnou nabídku u shopu Aaron ... zdá se, že v tom maji trošku zmatek
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: aaron.png 
Zobrazení: 36 
Velikost: 221.9 KB 
ID: 2018  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tak za vystavený skúšobný kus sa pripláca, to je jasné...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    2

Také uvažuji o novém skle (walkaround sklíčko místo seťáku) a chtěl bych se zeptat na rozdíl v kresbě mezi dvěma svými favority: sigma 19mm a panasonic 12-32
    Děkuji

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 mm II R
    Od dzusepe v sekci Nabídky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-02-2017, 06:10
  2. OM-D E-M10 jaký objektiv?
    Od lenhartl v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 04-02-2017, 16:39
  3. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 24-06-2015, 19:44
  4. jaký vybrat univerzální objektiv k Olympusu
    Od Kissofdark v sekci Objektivy
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 09-01-2015, 13:26
  5. Jaký další objektiv k Olympusu E-pm1?
    Od Dudgeon v sekci Objektivy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 16-09-2013, 10:04