Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FZ28 vs FZ38

pomaranc (2)|19.11.2009 18:27
Dobrý deň, neviem si vybrať medzi týmito dvoma fotákmi. Ešte som rozmýšlal nad nejakou lacnou zrkadlovkou napr olympus E-520 alebo E-420. Keby mi niekto mohol pomôcť s výberom. Vopred ďakujem
busy (782)|22.11.2009 10:03
To je velmi jednoduche. Pokial preferujes kvalitu statickych fotiek, tak FZ28, pokial chces kvalitne HD video, tak FZ38.

Zrkadlovky Olympus E4xx/E5xx budu mat samozrejme o kusok kvalitnejsi obrazovy vystup, avsak pokial budes chciet s nimi dosiahnut aspon taky rozsah ohnisiek ako u ultrazoomov, budes musiet este hodne investovat do objektivov.
subaru (19)|22.11.2009 11:29
[quote=busy;4145]To je velmi jednoduche. Pokial preferujes kvalitu statickych fotiek, tak FZ28, pokial chces kvalitne HD video, tak FZ38.

Zrkadlovky Olympus E4xx/E5xx budu mat samozrejme o kusok kvalitnejsi obrazovy vystup, avsak pokial budes chciet s nimi dosiahnut aspon taky rozsah ohnisiek ako u ultrazoomov, budes musiet este hodne investovat do objektivov.[/quote]

Tohle napsal busy dobře.Tak to je.Dodám jen, že pokud tě to focení začne bavit, dřív nebo později se po nějaké zrcadlovce začneš poohlížet.U mne to trvalo 2 měsíce. A pak je lepší a levnější utratit méně za ultrazoom, který si buď necháš pokud tě to bavit nezačne a nebo jej později nahradíš nějakou "střednětřídovou" zrcadlovkou, než rovnou kupovat nějakou "lowendovou" a pak ji nahrazovat "střednětřídovou".Navíc ty základní zrcadlovky nemají v setové nabídce žádné "extra" objektivy takže abys měl něco lepšího musíš koupit zvlášť tělo a zvlášť objektiv a to už je podstatně dražší.Tuhle chybu jsem musím říci taky udělal, takže už jsem musel zase sáhnout do kapsy a koupit další objektiv.Myslím, že to je nikdy nekončící proces.
Tak hodně štěstí.
pomaranc (2)|22.11.2009 13:36
dakujem za vas nazor ale nakonec som sa rozhodol zarubat kus vyssie a rozhodol som sa dosetrit a kupit canon 500D.