Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Olympus FE 4000, nebo Panasonic dcm FS 62

cestak (3)|26.11.2009 09:05
Chci si koupit kompakt, cenově tak do 4000. vybral jsem si tady ty 2, ale teď se nemůžu přesně rozhodnout, který si vybrat.Můžete mi někdo poradit, prosím.
Milan Šurkala (3381)|26.11.2009 13:15
Bral bych Panasonic. Olympus sice netradičně vyrobil dosti širokoúhlý objektiv s velmi dobrou světelností na začátku, nicméně chybí mu optická stabilizace a jak znám 12MPx přístroje této značky, fotky budou i přes vysoké rozlišení bez detailů, více zašuměné a rozpatlané (i když tyto novější modely jsou na tom přeci jen lépe). Za mě hovořím Panasonic.
cestak (3)|26.11.2009 14:10
A co takhle CASIO Exilim ZOOM EX-Z280?????
subaru (19)|26.11.2009 15:50
promiň, ale ujasni si co vlastně chceš
Milan Šurkala (3381)|26.11.2009 16:42
To Casio vypadá parametricky dobře (srovnatelný s Olympusem, ale má navíc stabilizaci), nicméně jak fotí, to netuším. Proč kvůli tomu ale zakládáš ještě další téma? To mi hlava fakt nebere, hned ti to druhé téma mažu.
lekvar (23)|26.11.2009 17:43
Ahojte, kamaratka si kupila Panasonic Fs 7. Zatial je spokojna. V podstate nevidime rozdiel v sluzobnom a jej.
Ale chcem sa opytat aky je napr. rozdiel medzi FS7 a FS 62. V cene som to zistil Fs62 je lacnejsia ale v com este? Vy ako odbornik podla coho je to cislovanie a triedenie tych pristrojov? Napr. FS, TZ, FX, LS
Mozno blba otazka.
cestak (3)|26.11.2009 18:57
Díky za názor, založil jsem nové téma, protože se jedná o úplně nový foták, tak jsem to nechtěl motat sem. Jinak co bys mi teda doporučil, z toho Olympusu jsem z důvodu stabilizatoru upistil, tak ted přemýšlím mezi tím panasonicem a casiem.
Milan Šurkala (3381)|26.11.2009 19:10
Rozdíl mezi FS7 a FS62 je v displeji, FS7 má 2,7" LCD, FS62 pak 2,5" LCD. Toť asi vše, nepočítám-li o 700 Kč nižší cenu.
Jinak řady FS - tenké stylové kompakty, TZ - tenké stylové ultrazoomy, FX - stylové kompakty vyšší třídy, LS - nejnižší třída rodinných kompaktů, FZ - ultrazoomy. Číslování je zpravidla ve stylu vyšší číslo = novější model, ale dnes už to vždy neplatí. Např. Panasonic FS6, FS62 a FS7. Furt je to to samé, původně byly představeny FS6 a FS7. Jenže FS6 dostala nástupce a jaké číslo zvolit, když sedmička je zabraná vyšším modelem? Takže pak tam vznikají takové zmatky. Jinak jednoduše řečeno, celá řada FS a FX je v podstatě pořád tentýž fotoaparát v tomtéž těle, jen se trochu mění displej (FS62-FS7), čip (FS7-FS12), případně optika (FS12-FS15).

Mezi Panasonicem a Casiem, no nevím. Osobně bych zvolil asi Panasonic, protože vím, co od něj zhruba čekat. Casia se mi ještě moc pod ruku nedostala, ale hodlám to někdy napravit.
lekvar (23)|26.11.2009 19:39
Ďakujem, ešte jednu radu, kde by som našiel nejake informacie o tom ake hodnoty fotoaparatu su dobre. Trebars čisla clony, čo znamena ISO, megapixel, svetelnosť. Čo je to často používané slovo "šum" Proste vidím parametre fotoaparátu a ako zistím, že urobí dobru fotku.
Milan Šurkala (3381)|26.11.2009 19:58
[quote=lekvar;4193]Ďakujem, ešte jednu radu, kde by som našiel nejake informacie o tom ake hodnoty fotoaparatu su dobre. Trebars čisla clony, čo znamena ISO, megapixel, svetelnosť. Čo je to často používané slovo "šum" Proste vidím parametre fotoaparátu a ako zistím, že urobí dobru fotku.[/quote]

Přímo tady na fóru v jednotlivých kategoriích jsem kdysi psal FAQ pro koupi fotoapraátu, tak mrkněte tam. Viz https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/49-faq-koupe-kompaktniho-fotoaparatu
lekvar (23)|26.11.2009 20:10
Ďakujem
David Kužel (25)|28.11.2009 13:34
Připojím se k tomuto vláknu, protože úzce souvisí s mým dotazem.
Chystám se koupit kompakt pro přítelkyni do 4.000,- s co nejlepším poměrem cena/výkon a kvalita, při co nejmenších rozměrech. Prioritní režimy ani manuální režim nevyžaduji, zkrátka by mělo jít o jednoduchý automat.
Uvažuji o modelech:
1. Canon IXUS 95 IS
2. Panasonic FS7
3. Panasonic FS62

Pro který z nich byste se rozhodli vy?

Děkuji.
Milan Šurkala (3381)|28.11.2009 14:44
Tady bych měl asi hodně těžké rozhodování. Nejlepší fotky bude mít dle mého názoru Canon, ale taková všeobecná využitelnost, poměr cena a výkonu bude nejlepší asi u FS62. Jednak je o dost levnější, jednak má lépe využitelný ohniskový rozsah objektivu (leč s horší světelností na dlouhém konci).