Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Teplo vs. zima - Co máte raději?

Petr S. (328)|26.2.2010 19:12
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Teplo vs. zima - Co máte raději?

Senzory fotoaparátů podávají lepší výsledky v nízkých teplotách, baterie ale vydrží mnohem méně. Vyrážíte do mrazu za fotografiemi nebo raději počkáte, až bude počasí vlídnější? Ať už dáváte přednost jakémukoliv počasí - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
focusx (76)|26.2.2010 21:12
teplo :)
bobo2sk (22)|26.2.2010 21:25
Hlavne nech svieti slniecko! Potom je jedno,ci je -20 alebo +35 stupnov...

Neznasam prave taketo sychrave pocasie ako je teraz!
busy (782)|26.2.2010 21:45
Neriesim :)

S obidvomi mojimi fotakmi som fotil aj za krutych mrazov a aj v horucom lete, a v pohode. V mrazoch som ziadny pokles kapacity baterie nepozoroval (je mozne, ze po chvilke fotenia sa sama trosku zohriala a tym padom slapala dobre) a za tepla som tiez nepozoroval ziadne vyznamne znizenie kvality.

Ale je pravda, ze v mrazoch sa foti zle, hlavne kvoli problemom so zahmlievanim optiky pri prechode do tepleho vzduchu a ked je cloveku zima, klepe sa a to tiez nie je prilis idealne ...
Milan Šurkala (3381)|26.2.2010 23:21
Preferuju jaro a podzim, takze ani teplo, ani zimu :D
RadekG (37)|27.2.2010 07:22
raději teplo! Ale jak tomu bývá tak vlétě se těším na zimu a v zimě na léto!
pavel_p (151)|27.2.2010 08:44
Stejně jako Martin Šurkala. Zhruba duben-půl června, září a říjen. V létě je vedro na nějaké větší cyklovýlety, nic moc už nekvete, příroda je u nás taková tmavě zelenošedá a pořád je opar. Za nejhorší považuju listopad a prosinec.
piter (146)|27.2.2010 15:35
leto, urcite. aj ked mojim snom je vyskusat si extremne pocasie - burky, prietrze mracien, piesocne burky, fujavice, silny vietor...
Neregistrovaný (0)|27.2.2010 17:19
od jari do jesene je viac motívov. v tom pochmúrnom šedivim počasí sa ťažko hľadá niečo poriadne na odfotenie. potom mám už radšej hmlu a jej kombinácie s presvitajúcim slnkom.
Petrbike (32)|27.2.2010 20:40
Určitě velmi záleží, co se fotí. Na přírodu samozřejmě obecně jaro/podzim, i když i léto se někdy povede (tedy počasím nepovede a jsou mraky). Na street foto jsou zase lepší pošmourné a třeba i deštivé dny. Ale samozřejmě nic neplatí obecně, záleží, zda má autor nějakou myšlenku, nebo jen bezcílně hledá, co fotit.
zemekf (21)|5.3.2010 19:10
Hospodu
jibarr (1)|6.3.2010 11:47
Teplo. Sluníčko. Zimu nemam rád.
Bar (16)|6.3.2010 17:34
Hospoda je nejlepší počasí, jak správně podotkl kolega.:)
Jinak to neřeším, fotit se dá vždycky když se chce, a nezamrzá foťák, nebo do něj neleje. Moje fotky které mám nejradši vznikly, za hnusného počasí zima, inverze. Je to jenom o tom co dané počasí nabízí za motivy a jak dobře to člověk pojme. A je to dost o štěstí být ve správnou dobu na správném místě. A pak to neposrat.:)
HimiX (187)|7.3.2010 00:18
po tehle zime urcite teplo...
stalak (162)|7.3.2010 21:11
Já rozhodně dávám přednost teplu a sluníčku.Na focení mám rád jaro a podzim,barevně krásná roční období,ale je tu podmínka že se vyvedou,loni byl podzim šílený,pořád pršelo a bylo zataženo :(
Krátkou zimu snesu také,když nejsou plískanice apod. Teplíčku ale dávám přednost ;)
vai (18)|7.3.2010 21:42
Rozhodně radši teplo. A na hory jen v létě. ;)
pavel_p (151)|7.3.2010 21:58
[quote=vai;5118]Rozhodně radši teplo. A na hory jen v létě. ;)[/quote]
Léto je taky extrém. Nikdy nevím na co se připravit. Už jsem zažil vedro ve kterém se dalo sotva přežít i sníh s deštěm. A bouřky také nejsou příjemné a v létě jsou naprosto běžné.