Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vymluvte se na výbavu - překlad z ByThom.com

PiNa1971 (1)|24.5.2010 17:13
Přeložil jsem do češtiny poučný článek od Thoma Hogana - Blame the Equipment:

http://www.pina.cz/2010/04/07/thom-hogan-vymluvte-se-na-vybavu/

Třeba se to tady někomu bude hodit,

Martin
piter (146)|24.5.2010 18:56
suhlasim s clankom aj s tym ze sa to tu moze niekomu hodit :)
stalak (162)|25.5.2010 19:37
Určitě zajímavé a pravdivé počtení.Přiznám se,že i já si někdy říkám,potřebuji lepší foťák,mobily mi už na něco jednoduše nestačí,to samé si říkám u mého kompaktu Samsung PL51,chybí mi tu manuál na pořádné focení vody,řek atd.Snažím se z těchto jinak archaických přístrojů oproti těm zrcadlovkám a ultrazomům co tu máte vymačkat maximum,aby se dalo na mé fotky alespoň koukat a přesto beru ten či onen přístroj a vyrážím fotit něco,na co by se každý jiný jednoduše vybodnul a říkám si,udělal bych lepší fotku lepším přístrojem?Hned asi ne,musí se umět s daným fotoaparátem podle mého umět zacházet,porozumět mu a poznat ho do nejmenšího detailu,vědět co zvládne,kde má strop atd.A vím že i ten pomyslný strop se dá ještě posunout a když věřím svému přístroji a sobě,musí se to na výsledných fotografiích projevit.Takže souhlasím s tímto článkem že nový foťák není zárukou kvalitnějších fotek,já bych měl obavu z opaku,alespoň nějakou dobu. ;)
Templ (37)|26.5.2010 08:45
Přátelé....ruku na srdce. Popisovaným dějem snad prošla většina z nás.
Tchutcho (186)|26.5.2010 16:38
Přesně tak! Tímhle si prošlo asi víc lidí.Podle mně je na tom něco pravdy.Je tu však věc jiná a to,že žijeme v jiný době a v jiným čase.Dříve takový možnosti,jako dneska nebyly.Fór je na tom ten,že s tou "krabičkou od mýdla" dokázali udělat lidi dřív překrásný snímky.Když to vezmu a převedu třeba na některou generaci dnešních lidí,nechci se do nikoho navážet a pouštět,ale dneska tatínek koupí klukovi třeba například motorku,samozřejmě,že hned pořádnou mašinu,kluk je hned největší motorkář,sedne na to a má pod sebou hned jednu velkou neznámou.Neví co s tím,co to umí,jak je to silný a podobně.Nakonec to někde rozhulí a zkončí omotanej kolem stromu.S dnešním fotografováním je to zrovna tak.Tatík koupí pořádný zrcadlo a někteří si hned potom myslí,jací jsou v tu ránu profíci a taky je to pak vidět na jejich díle.Podotýkám,že se tímto nechci nikoho dotknout,každý ať si dá sám ruku na srdce.Vrátil bych se ještě k těm krabičkám od mýdla.Je pravda,že zase tak o tý technice to nebude.Podívejme se kolem sebe na fotografie lidí,kteří dokáží vyfotit něco úplně úžasnýho a to obyčejným "muzejním" foťákem a nemluvím ani o lidech,kteří dokáží udělat nádhernou fotku dokonce z mobilu,jen tak.Před takovými lidmi smekám a jejich dílo obdivuji.Podle mne je fotografování umění.Fotografa přirovnávám k malíři obrazů.Opravdovým fotografem se člověk nestane jen tak.To musí být už v něm a nepotřebuje k tomu zrovna špičkový vybavení.Fotografování musí mít člověk v srdci a ne ve výbavě.