Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Čtvercové miniatury fotek - ano či ne?

Karel Polívka (315)|31.1.2012 17:17
Nová verze galerie umožňuje nastavit čtvercový formát miniatur fotek, což je aktuální stav (miniatura je výřezem - podle orientace fotky buď horizontálním, nebo vertikálním).


Výhodou je lepší využívání plochy stránek (viz screenshoty níže), jelikož mají všechny stejnou výšku a nedochází tak k natahování řádků např. jen kvůli jedné fotce orientované na výšku. Miniatura je výřezem a zobrazuje nějakou část detailněji, než jak je tomu v případě miniatury s původním poměrem stran.

Nevýhodou je to, že při procházení sekcí (nebo na dalších stránkách alá profily nebo různé seznamy) není vidět formát fotky, tzn. zda je na výšku, nebo na šířku (to může vadit u panoramat).


V anketě výše prosím vyjádřete svůj názor - zda jste pro zachování aktuálních čtvercových miniatur, nebo pokud chcete vrátit tvorbu miniatur s původním poměrem stran. Tuto změnu lze kdykoli provést tak či onak, není tedy definitivní.


Porovnání rozdílu formátu miniatur - sekce Dokument:
dokument_ctvercove.jpg dokument_default.jpg
Karel Polívka (315)|31.1.2012 17:19
Porovnání rozdílu formátu miniatur - sekce Krajina a příroda:
krajina_default.jpg krajina_ctvercove.jpg
Karel Polívka (315)|31.1.2012 17:21
Porovnání rozdílu formátu miniatur - sekce Makro:
makro_default.jpg makro_ctvercove.jpg
Jack08 (18)|31.1.2012 19:28
Náhled s původním poměrem stran ukazuje celkovou kompozici, která je důležitou součástí každé fotografie. Takže ponechat. Jinak náhledy zde prezentované by mohly být nepatrně větší, ale v menším počtu.
Karel Polívka (315)|31.1.2012 19:33
[QUOTE=Jack08;13200]Jinak náhledy zde prezentované by mohly být nepatrně větší, ale v menším počtu.[/QUOTE]
Ty náhledy jsou ale screenshoty v originální velikosti, nejsou nijak zmenšené - po 1. kliknutí stačí znovu kliknout pro zobrazení v plné velikosti (resp. ještě jednou kliknout, pokud se nevejdou do okna prohlížeče, který je zmenší).
Pavel Olivík (160)|31.1.2012 20:23
No já jsem rozhodně pro náhledy fotografií s původním poměrem stran...Ty čtvercové formáty mi fakt nemedí a úplně se u každé fotografie ztratila kompozice,ta je přece důležitá...Kdo má pořád rozklikávat všechny fotografie,které tu jsou...
jardysa (55)|31.1.2012 20:34
[QUOTE=Pavel Olivík;13203]No já jsem rozhodně pro náhledy fotografií s původním poměrem stran...Ty čtvercové formáty mi fakt nemedí a úplně se u každé fotografie ztratila kompozice,ta je přece důležitá...Kdo má pořád rozklikávat všechny fotografie,které tu jsou...[/QUOTE]
taky se přidávám, je rozhodně lepší vidět celkovou kompozici.
Karel Polívka (315)|1.2.2012 11:13
Včera večer jsem nastavil miniatury tak, aby měly opět defaultní poměr stran a nejednalo se tedy o čtvercové výřezy.