www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography chystá Neptune, systém výměnných objektivů

Lomography chystá Neptune, systém výměnných objektivů
, , aktualita
Od společnosti Lomography jsme se dočkali dalšího projektu na Kickstarteru. Jmenuje se Neptune a jde o systém rychle výměnných objektivů pro nejrůznější fotoaparáty. Zatím budou k dispozici tři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností.reklama
Lomography spustila další kampaň na Kickstarteru. Jde o Neptune Convertible Art Lens System, což je systém výměnných objektivů, přičemž jejich výměna má být velmi rychlá a pohodlná. Systém se skládá ze tří prvků. Prvně to bude adaptér (základna) pro fotoaparát a daný bajonet včetně integrované clony, dále bude možné využít tvarovanou clonu pro zajímavé efekty v bokehu (k dispozici je šest různých verzí) a pak samotný objektiv.


Lomography Neptune


Ze začátku budou k dispozici tři pevné objektivy, širokoúhlá Thalassa 3,5/35, pak klasická Despina 2,8/50 a kratší teleobjektiv Proteus 4,0/80. Předpokládá se, že bude možné instalovat objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 15 mm až do 400 mm. Minimální ostřící vzdálenosti činí v daném pořadí 25 cm, 40 cm a 80 cm. Maximální hodnota clony je F22, u 35mm a 80mm objektivů lze rozsah clony ještě navýšit. Všechny objektivy mají 52mm závit pro filtry.


Clony pro Lomography Neptune


Adaptér (základna) se skládá ze tří optických členů ve třech skupinách a s její pomocí se také manuálně ostří. Pokud jde o objektivy, všechny z nich mají čtyři optické členy ve čtyřech skupinách. Podporovány budou zrcadlovky s bajonetem Canon EF, Nikon F a Pentax K. Přes adaptéry bude možné využít i Fujifilm X, Sony E/FE, Micro Four Thirds a Leica M. První kusy se začnou dodávat po okolo února 2018. Cena byla v prvním kole stanovena na $599, po vyprodání prvních sérií se ale bude cena postupně zvyšovat.

Zdroj: kickstarter.com
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: květen 2017 Doporučené fotoaparáty: květen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Dnes,  návod, Milan Šurkala,  35 komentářů
Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9 Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9
Koncem roku 2014 se objevil problém s korodujícími snímači ve fotoaparátech Leica M9. Později se rozběhl program bezplatných výměn. Ty ale v brzké době částečně skončí, neboť Leica aktualizovala podmínky této servisní akce.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu 365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu
Pokud rádi fotíte, soutěžíte a můžete si udělat rok volna, pak nepropásněte soutěž společnosti Canon. Prezentuje svůj letní příběh na Instagramu. Výherce pak celý rok může cestovat po světě a fotit své cestovatelské příběhy.
22.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Olympus spustil letní cashback, dostaňte zpět až 2700 Kč Olympus spustil letní cashback, dostaňte zpět až 2700 Kč
Také společnost Olympus spustila letní cashback akci. Při nákupu vybraných produktů můžete dostat zpět až 2700 Kč. Akce se týká dvou CSC fotoaparátů řady OM-D a pěti různých objektivů M.Zuiko Digital.
21.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  3 komentáře
Canon svolává objektivy EF 24-105mm F4 L IS II USM k bezplatné opravě Canon svolává objektivy EF 24-105mm F4 L IS II USM k bezplatné opravě
U některých sérií objektivu Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM se může vyskytovat špatně fungující autofokus. Dotčené kusy jsou nyní svolávány k bezplatnému servisnímu zásahu, který by měl tento problém odstranit.
21.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala