www.digimanie.cz
>
>
>
>

Makro objektiv Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM s LED světly

Makro objektiv Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM s LED světly
, , aktualita
Canon představil nový makro objektiv EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM. I přes docela širokoúhlý záběr na svou třídu nabídne 1,0× zvětšení a potěší také LED světly pro přisvícení. K dispozici je také optická stabilizace obrazu.reklama
APS-C fotoaparáty Canon mohou nyní využívat nového makro objektivu Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM. Při 35mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne přepočtených 56 milimetrů. To znamená horizontální úhel záběru 35°55', vertikální 24°20' a diagonální 42°35'. Skládá se z 10 optických členů v 6 skupinách. Světelnost dosahuje dobré hodnoty F2,8. Sedmilamelovou clonu lze přiclonit na hodnotu až F32.


Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM


Zajímavostí objektivu jsou dvě LED světla, která umožňují si přisvítit a potlačit tak nepříjemné efekty, kdy si stíníte objektivem, což by se mohlo stát kvůli širšímu úhlu záběru a možnosti snímat ze vzdálenosti pouhých 3 centimetrů od přední čočky (13 cm od roviny senzoru). Lze nastavit svícením pravým, levným nebo oběma světly, korigovat lze také sílu ve dvou úrovních. Maximální zvětšení objektivu dosahuje hodnoty 1,0×. K ostření je využit krokový ostřící motorek STM.


Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM LED světlo


K dispozici je také hybridní optická stabilizace se 4EV účinkem. Rozměry činí 69,2 mm v průměru a na délku má objektiv 55,8 mm. Hmotnost pak činí 190 gramů. S objektivem lze využívat 49mm filtry (na sluneční cloně). Cena objektivu byla stanovena na $349.

Zdroj: canon-europe.com
Nejnovější články
Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50 Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50
Společnost Ricoh inovovala nabídku svých kompaktů o nový outdoorový model WG-50. Nabídne 16MPx senzor a objektiv s 5× optickým zoomem. Fotoaparát vydrží ponor do hloubky až 16 metrů pod hladinu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S
Společnost Laowa přichází s novým adaptérem Magic Format Converter, který dovoluje použít full frame objektivy od Canonu a Nikonu na CSC fotoaparátu Fujifilm GFX 50S. Při tom všem téměř zachovává úhel záběru původního objektivu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: květen 2017 Doporučené fotoaparáty: květen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera,  návod, Milan Šurkala,  41 komentářů
Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9 Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9
Koncem roku 2014 se objevil problém s korodujícími snímači ve fotoaparátech Leica M9. Později se rozběhl program bezplatných výměn. Ty ale v brzké době částečně skončí, neboť Leica aktualizovala podmínky této servisní akce.
23.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu 365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu
Pokud rádi fotíte, soutěžíte a můžete si udělat rok volna, pak nepropásněte soutěž společnosti Canon. Prezentuje svůj letní příběh na Instagramu. Výherce pak celý rok může cestovat po světě a fotit své cestovatelské příběhy.
22.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala