www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer-Optik chystá Primagon 24mm f/2.8 pro většinu CSC

Meyer-Optik chystá Primagon 24mm f/2.8 pro většinu CSC
, , aktualita
Německý výrobce objektivů Meyer-Optik chystá na počátek příštího roku nový širokoúhlý objektiv Primagon 24mm f/2.8, který má být high-endovým moderním sklem pro drtivou většinu CSC systémů.reklama
Společnost Meyer-Optik obvykle uvádí své objektiv přes kampaně na Kickstarteru, nový model Primagon 24mm f/2.8 ale bude trochu výjimkou. Přesto tu Kickstarter bude hrát svou roli a 30 podporovatelů z předchozí kampaně na Trioplan 35+ může dostat objektiv za poloviční cenu několik měsíců před spuštěním produkce. Mohou si je tak otestovat a zaslat zpětnou vazbu výrobci pro finální doladění. Inženýři na něm pracují již více než rok a finální verze by měla spatřit světlo světa počátkem roku 2018.


Meyer-Optik Primagon 24mm f/2.8


Nový objektiv Primagon 24mm f/2.8 bude mít navzdory starému názvu novou moderní optickou konstrukci čítající 7 optických členů včetně jednoho asférického. Úhel záběru bude 84° a objektiv má vážit méně než 250 gramů. Hovoří se o tom, že bude k dispozici pro takřka všechny CSC systémy. Primagon 24mm f/2.8 bude první objektivem nové řady moderních objektivů pro CSC a ve vývoji jsou už nyní další objektivy tak, aby pokryly obvyklé populární ohniskové vzdálenosti. Cena objektivu byla prozatím stanovena na 3999 EUR, což je opravdu hodně.

Zdroj: meyer-optik-goerlitz.com
Nejnovější články
Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50 Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50
Společnost Ricoh inovovala nabídku svých kompaktů o nový outdoorový model WG-50. Nabídne 16MPx senzor a objektiv s 5× optickým zoomem. Fotoaparát vydrží ponor do hloubky až 16 metrů pod hladinu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S
Společnost Laowa přichází s novým adaptérem Magic Format Converter, který dovoluje použít full frame objektivy od Canonu a Nikonu na CSC fotoaparátu Fujifilm GFX 50S. Při tom všem téměř zachovává úhel záběru původního objektivu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: květen 2017 Doporučené fotoaparáty: květen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera,  návod, Milan Šurkala,  41 komentářů
Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9 Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9
Koncem roku 2014 se objevil problém s korodujícími snímači ve fotoaparátech Leica M9. Později se rozběhl program bezplatných výměn. Ty ale v brzké době částečně skončí, neboť Leica aktualizovala podmínky této servisní akce.
23.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu 365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu
Pokud rádi fotíte, soutěžíte a můžete si udělat rok volna, pak nepropásněte soutěž společnosti Canon. Prezentuje svůj letní příběh na Instagramu. Výherce pak celý rok může cestovat po světě a fotit své cestovatelské příběhy.
22.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala