www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový širokoúhlý Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 VC HLD

Nový širokoúhlý Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 VC HLD
, , aktualita
Společnost Tamron dnes uvedla nový extrémně širokoúhlý objektiv 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD (Model B023). Novinka přináší např. optickou stabilizaci obrazu, zvýšenou odolnost nebo také jiný optický návrh.reklama
Před rokem a půl jsme otestovali objektiv Tamron SP AF 10-24mm F3.5-4.5 Di II LD Aspherical IF, který přinášel velmi širokoúhlý záběr pro APS-C zrcadlovky, ale jeho optické výkony nepatřily zrovna k nadprůměru. To by měla napravit nová verze 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD (Model B023). Zůstává ohnisková vzdálenost 10 až 24 milimetrů, což na APS-C zrcadlovkách, pro něž je výhradně určen, znamená úhel záběru 108°44' až 60°2' (15-36 mm po přepočtu u Nikonu, resp. 16-38mm u Canonu). Zůstává také světelnost F3,5 až F4,5, clonu se 7 lamelami pak lze přiclonit maximálně na F22 až F29. Ovládána je elektromagneticky i v případě verze pro Nikon. Novinkou je úplně jiná optická konstrukce čítající 16 optických členů v 11 skupinách. Mezi těmito členy najdeme jeden LD, jeden XLD, jeden lisovaný asférický a jeden hybridní asférický člen. Výrobce se snažil minimalizovat chromatickou aberaci, která trápila předchůdce.


Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD


Další ze změn je přítomnost optické stabilizace obrazu, která by měla nabídnout 4EV účinek. Ostřit je možné od 24 centimetrů, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 1:5,3 (tj. 0,19×). K ostření je využit nový motorek HLD (High/Low Modulated Drive Motor) s možností manuálního přeostření v režimu autofokusu. Objektiv si rozumí s filtry o průměru 77 mm, samotný průměr objektivu je pak 83,6 mm. Na délku má 82,1 mm ve verzi pro Nikon, případně 84,6 mm ve verzi pro Canon, hmotnost je pak v obou případech 440 gramů. Objektiv je odolný vůči vlhkosti a najdete tu také fluorovou povrchovou úpravu pro snížení možnosti ulpívání nečistot. Využita byla také úprava BBAR pro minimalizaci odlesků. V Japonsku se objeví 23. února, u nás bychom se měli dočkat v březnu. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: tamron.eu
Nejnovější články
Sony údajně chystá superrychlý full frame fotoaparát Sony údajně chystá superrychlý full frame fotoaparát
Na internetu začíná kolovat zvýšené množství informací o připravovaném full frame přístroji od Sony. Ten by měl údajně dosahovat sekvenčního snímání s rychlostí až 20 snímků za sekundu, a to dokonce i v RAWu bez omezení.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  3 komentáře
Instagram bude schovávat "citlivý" obsah Instagram bude schovávat "citlivý" obsah
Sociální síť Instagram začíná s blokováním citlivého obsahu. Na základě nahlášení "citlivých" fotografií může dojít k zakrytí pohoršujících snímků, které se budou ukazovat rozmazaně. Zlepší se také ověřování uživatele v aplikaci.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm přinese velkou aktualizaci firmwarů pro X-T2 a X-PRO2 Fujifilm přinese velkou aktualizaci firmwarů pro X-T2 a X-PRO2
Společnost Fujifilm oznámila, že se v průběhu pár dní dočkáme nových firmwarů pro fotoaparáty X-T2 a X-PRO2. Půjde o velkou aktualizaci, a tak se můžete těšit na zhruba třicítku vylepšení a oprav.
23.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí
Společnost Adobe prezentovala nový algoritmus pro zpracování obrazu, který má být schopen pomocí konvolučních neuronových sítí rozpoznat popředí od pozadí a umožnit nahradit funkci modrého nebo zeleného pozadí.
23.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Instantní Lomo'Instant Magellan s velmi širokoúhlým objektivem Instantní Lomo'Instant Magellan s velmi širokoúhlým objektivem
Lomography uvádí nový instantní fotoaparát Automat Glass Magellan. Ten překvapí na svou třídu nadprůměrnou světelností F4,5 a také velmi širokoúhlým záběrem. Fotoaparát také podporuje ovládání pomocí dálkového ovladače.
20.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  5 komentářů