www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný objektiv Sony FE 85mm F1.8 pro full frame

Světelný objektiv Sony FE 85mm F1.8 pro full frame
, , aktualita
Nabídka objektivů společnosti Sony pro full frame CSC systém fotoaparátů Sony A7 byla obohacena o pevný objektiv FE 85mm F1.8 (SEL85F18). Díky výborné světelnosti má dosahovat malé hloubky ostrosti a potěší i 9lamelová clona.reklama
Systému full frame CSC fotoaparátů od Sony byla opět rozšířena nabídka objektivů. Vedle 100mm F2.8 objektivu s apodizačním filtrem je to také světelný model FE 85mm F1.8 (SEL85F18). Má tedy reálnou ohniskovou vzdálenost 85 milimetrů, což na full frame tělech znamená úhel záběru 29°. Použít jde samozřejmě také na APS-C fotoaparáty, kdy dosáhne přepočtené ohniskové vzdálenosti 127,5 mm a úhlu záběru 19°. Objektiv se skládá z 9 optických členů v 8 skupinách, je zde i jeden ED člen.


Sony SEL85F18


Jeho světelnost dosahuje výborné hodnoty F1.8, díky čemuž umožní snazší focení i za horšího světla a při odclonění bude hodně mazat pozadí. Irisová clona má 9 lamel a podporuje maximálně zaclonění na F22. Minimální ostřící vzdálenost objektivu činí 80 cm, zvětšení pak může dosáhnout nanejvýš 0,13×. Na těle je také speciální tlačítko pro ostření, jehož funkce může být nastavena v menu fotoaparátu. Rozměry objektivu jsou 78 mm v průměru a 82 mm na délku, hmotnost je pak 371 gramů. Objektiv podporuje filtry s 67mm závitem. Dnes už nepřekvapí ani odolnost vůči vlhkosti a prachu. Objektiv by měl dorazit na pulty obchodů v březnu za cenu $600.

Zdroj: sony.co.uk
Nejnovější články
Canon uvádí video telezoom CN-E 70-200mm T4.4 Canon uvádí video telezoom CN-E 70-200mm T4.4
Společnost Canon rozšiřuje nabídku video objektivů o telezoom CN-E 70-200mm T4.4 L IS KAS S, který bude kompatibilní i s telekonvertory. K objektivu bude dodávána i servo jednotka pro motorizované ovládání zoomu nebo ostření.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka a externí baterie Sony NPA-MQZ1K pro fotoaparáty Sony Nabíječka a externí baterie Sony NPA-MQZ1K pro fotoaparáty Sony
Fotoaparáty Sony občas nemají moc vysokou výdrž na baterii, což se týká zejména řady A7. Výrobce proto přichází s nabíječkou NPA-MQZ1K, která je schopna nabíjet až 4 baterie najednou nebo sloužit jako externí napájení.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Manfrotto uvádí stativovou hlavu Nitrotech N8 pro video Manfrotto uvádí stativovou hlavu Nitrotech N8 pro video
Společnost Manfrotto uvedla na trh novou stativovou hlavu Nitrotech N8. Ta je primárně určena pro profesionální natáčení videa. Hladkému pohybu při práci zde pomáhá plynová vzpěra plněná dusíkem.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Portrétní objektiv Fujinon GF 110mm F2 WR a nová roadmapa Portrétní objektiv Fujinon GF 110mm F2 WR a nová roadmapa
Novinkou ve výrobním programu Fujifilmu je středoformátový portrétní objektiv Fujinon GF 110mm F2 R LM WR. Po přepočtu dává 87 milimetrů. Spolu s dobrou světelností má dle výrobce nabídnout velmi jemný bokeh.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Canon EF-S 24mm f/2.8 STM Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Canon nabízí pro své APS-C zrcadlovky také tenký pancake s 24mm ohniskovou vzdáleností, což dává po přepočtu 38 milimetrů. Tento objektiv potěší i nízkou cenou, ale jaké budou optické kvality? To vyzkoušíme v naší recenzi.
Včera,  recenze, Milan Šurkala,  1 komentář