www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný objektiv Sony FE 85mm F1.8 pro full frame

Světelný objektiv Sony FE 85mm F1.8 pro full frame
, , aktualita
Nabídka objektivů společnosti Sony pro full frame CSC systém fotoaparátů Sony A7 byla obohacena o pevný objektiv FE 85mm F1.8 (SEL85F18). Díky výborné světelnosti má dosahovat malé hloubky ostrosti a potěší i 9lamelová clona.reklama
Systému full frame CSC fotoaparátů od Sony byla opět rozšířena nabídka objektivů. Vedle 100mm F2.8 objektivu s apodizačním filtrem je to také světelný model FE 85mm F1.8 (SEL85F18). Má tedy reálnou ohniskovou vzdálenost 85 milimetrů, což na full frame tělech znamená úhel záběru 29°. Použít jde samozřejmě také na APS-C fotoaparáty, kdy dosáhne přepočtené ohniskové vzdálenosti 127,5 mm a úhlu záběru 19°. Objektiv se skládá z 9 optických členů v 8 skupinách, je zde i jeden ED člen.


Sony SEL85F18


Jeho světelnost dosahuje výborné hodnoty F1.8, díky čemuž umožní snazší focení i za horšího světla a při odclonění bude hodně mazat pozadí. Irisová clona má 9 lamel a podporuje maximálně zaclonění na F22. Minimální ostřící vzdálenost objektivu činí 80 cm, zvětšení pak může dosáhnout nanejvýš 0,13×. Na těle je také speciální tlačítko pro ostření, jehož funkce může být nastavena v menu fotoaparátu. Rozměry objektivu jsou 78 mm v průměru a 82 mm na délku, hmotnost je pak 371 gramů. Objektiv podporuje filtry s 67mm závitem. Dnes už nepřekvapí ani odolnost vůči vlhkosti a prachu. Objektiv by měl dorazit na pulty obchodů v březnu za cenu $600.

Zdroj: sony.co.uk
Nejnovější články
Sony údajně chystá superrychlý full frame fotoaparát Sony údajně chystá superrychlý full frame fotoaparát
Na internetu začíná kolovat zvýšené množství informací o připravovaném full frame přístroji od Sony. Ten by měl údajně dosahovat sekvenčního snímání s rychlostí až 20 snímků za sekundu, a to dokonce i v RAWu bez omezení.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  3 komentáře
Instagram bude schovávat "citlivý" obsah Instagram bude schovávat "citlivý" obsah
Sociální síť Instagram začíná s blokováním citlivého obsahu. Na základě nahlášení "citlivých" fotografií může dojít k zakrytí pohoršujících snímků, které se budou ukazovat rozmazaně. Zlepší se také ověřování uživatele v aplikaci.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm přinese velkou aktualizaci firmwarů pro X-T2 a X-PRO2 Fujifilm přinese velkou aktualizaci firmwarů pro X-T2 a X-PRO2
Společnost Fujifilm oznámila, že se v průběhu pár dní dočkáme nových firmwarů pro fotoaparáty X-T2 a X-PRO2. Půjde o velkou aktualizaci, a tak se můžete těšit na zhruba třicítku vylepšení a oprav.
23.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí
Společnost Adobe prezentovala nový algoritmus pro zpracování obrazu, který má být schopen pomocí konvolučních neuronových sítí rozpoznat popředí od pozadí a umožnit nahradit funkci modrého nebo zeleného pozadí.
23.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Instantní Lomo'Instant Magellan s velmi širokoúhlým objektivem Instantní Lomo'Instant Magellan s velmi širokoúhlým objektivem
Lomography uvádí nový instantní fotoaparát Automat Glass Magellan. Ten překvapí na svou třídu nadprůměrnou světelností F4,5 a také velmi širokoúhlým záběrem. Fotoaparát také podporuje ovládání pomocí dálkového ovladače.
20.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  5 komentářů