www.digimanie.cz
>
>
>
>

Zeiss Batis 2.8/135 pro full frame Sony CSC

Zeiss Batis 2.8/135 pro full frame Sony CSC
, , aktualita
Společnost Zeiss představila nový světelný teleobjektiv Batis 2.8/135. Objektiv jistě potěší přítomností optické stabilizace obrazu a podporou autofokusu. Nechybí ani odolná konstrukce nebo OLED displej.reklama
Jak jsme vás nedávno informovali v bleskovkách, Zeiss skutečně chystal objektiv Batis 2.8/135. Jde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty od Sony, tedy pro bajonet Sony FE (použít ho půjde i na APS-C fotoaparátech se Sony E). Má 135mm ohniskovou vzdálenost, což znamená 18° úhel záběru diagonálně, 15° horizontálně a 10° vertikálně. Světelnost objektivu dosahuje dobré hodnoty F2,8 a irisovou clonu lze nastavit maximálně na F22. Objektiv se skládá ze 14 optických členů v 11 skupinách a využívá optického návrhu Apo Sonnar. Osm z těchto členů je vyrobeno ze skla s částečnou disperzí.


Zeiss Batis 2.8/135


Radost udělá přítomnost optické stabilizace obrazu a automatického ostření. Ostřit je možné ze vzdálenosti 87 centimetrů a maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 1:5,3 (tj. 0,19×). Vazba ostřícího kroužku je elektronická a rychlost změny zaostření závisí také na rychlosti otáčení (větší rychlost zvyšuje rychlost převodu). V místě ostřícího prstence má objektiv 81mm průměr, se sluneční clonou pak vzroste na 98 mm. Délka pak činí 120 mm a hmotnost se zastavila na 614 gramech. S objektivem lze používat filtry o 67mm průměru. Nabízí také zvýšenou odolnost vůči prachu a nepříznivému počasí. Na horní straně je OLED displej, který ukazuje např. zaostřenou vzdálenost a rozsah hloubky ostrosti. Prodej začne v květnu za 1999 EUR (včetně DPH).

Zdroj: zeiss.com
Nejnovější články
Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50 Ricoh uvedl outdoorový kompakt WG-50
Společnost Ricoh inovovala nabídku svých kompaktů o nový outdoorový model WG-50. Nabídne 16MPx senzor a objektiv s 5× optickým zoomem. Fotoaparát vydrží ponor do hloubky až 16 metrů pod hladinu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S Adaptér Laowa MFC pro full frame objektivy Canon a Nikon na Fujifilmu GFX 50S
Společnost Laowa přichází s novým adaptérem Magic Format Converter, který dovoluje použít full frame objektivy od Canonu a Nikonu na CSC fotoaparátu Fujifilm GFX 50S. Při tom všem téměř zachovává úhel záběru původního objektivu.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: květen 2017 Doporučené fotoaparáty: květen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera,  návod, Milan Šurkala,  41 komentářů
Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9 Leica aktualizuje podmínky náhrady korodujících snímačů v M9
Koncem roku 2014 se objevil problém s korodujícími snímači ve fotoaparátech Leica M9. Později se rozběhl program bezplatných výměn. Ty ale v brzké době částečně skončí, neboť Leica aktualizovala podmínky této servisní akce.
23.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu 365 Days of Summer: soutěžte o roční fotovýlet od Canonu
Pokud rádi fotíte, soutěžíte a můžete si udělat rok volna, pak nepropásněte soutěž společnosti Canon. Prezentuje svůj letní příběh na Instagramu. Výherce pak celý rok může cestovat po světě a fotit své cestovatelské příběhy.
22.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala