www.digimanie.cz
>
>
>

7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.
, , aktualita

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

K oblíbeným
reklama
Od společnosti 7Artisans jsme se dočkali nového pevného světelného objektivu 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty, konkrétně APS-C systémy Canon EOS M, Sony E a Fujifilm X, z menších senzorů je to pak Micro Four Thirds systém. Při reálné ohniskové vzdálenosti 50 mm má dosahovat přepočtených ohniskových vzdáleností 81 mm u Canonu, 77 mm u Sony a Fujifilmu a 100 mm u Micro Four Thirds systému. Optická konstrukce se skládá z 6 členů uspořádaných do 5 skupin.
 
7Artisans 50mm F1.8
 
Světelnost objektivu dosahuje velmi dobré hodnoty F1,8, irisovou clonu s 12 lamelami pak lze nastavit maximálně na F16, chod kroužku je bez aretace, což dovoluje plynulé clonění např. u videa. Zaostřování je pouze manuální, přičemž lze zaostřit minimálně od 50 cm. Poněvadž jde o APS-C objektiv, bylo pro výrobce snazší dosáhnout menších rozměrů 60 mm v průměru a 41 mm na délku. Objektiv může používat filtry s 52mm průměrem a váží jen 170 gramů, přičemž tělo je z hliníkové slitiny. Cena objektivu by se v přepočtu měla pohybovat okolo 3000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala53 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala