www.digimanie.cz
>
>
>

7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.
, , aktualita

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

K oblíbeným
reklama
Od společnosti 7Artisans jsme se dočkali nového pevného světelného objektivu 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty, konkrétně APS-C systémy Canon EOS M, Sony E a Fujifilm X, z menších senzorů je to pak Micro Four Thirds systém. Při reálné ohniskové vzdálenosti 50 mm má dosahovat přepočtených ohniskových vzdáleností 81 mm u Canonu, 77 mm u Sony a Fujifilmu a 100 mm u Micro Four Thirds systému. Optická konstrukce se skládá z 6 členů uspořádaných do 5 skupin.
 
7Artisans 50mm F1.8
 
Světelnost objektivu dosahuje velmi dobré hodnoty F1,8, irisovou clonu s 12 lamelami pak lze nastavit maximálně na F16, chod kroužku je bez aretace, což dovoluje plynulé clonění např. u videa. Zaostřování je pouze manuální, přičemž lze zaostřit minimálně od 50 cm. Poněvadž jde o APS-C objektiv, bylo pro výrobce snazší dosáhnout menších rozměrů 60 mm v průměru a 41 mm na délku. Objektiv může používat filtry s 52mm průměrem a váží jen 170 gramů, přičemž tělo je z hliníkové slitiny. Cena objektivu by se v přepočtu měla pohybovat okolo 3000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář